ілюстрація графічний дизайн

10 трендів ілюстрації у 2020 році

10 трендів ілюстрації у 2020 році

Якщо ви малюєте на замовлення, або ж навпаки, шукаєте ілюстраторів для своїх проектів… Ця стаття стане у нагоді, аби з’ясувати, які тренди в ілюстрації потенційно приваблять більше глядачів.


1. Обмежена кольорова гама

Image credit: Bruno Mangyoku/The Guardian

На думку дизайнера Джеймі Кларка, якщо у роботі є певний набір обмежень від клієнта, то це стимулює до роздумів. Як найкраще реалізувати проект? Як зосередитися на ідеї і показати її максимально чітко? Саме тому лімітована палітра та прості кольори ‒ це складний виклик. «Скорочення кольорової гами до кількох базових кольорів додає малюнкам вишуканості. А якщо доповнити композицію світлом і тінями, отримаємо трендове зображення», ‒ уточнює Джеймі Кларк. Приклади використання базових кольорів можна побачити у роботах Malika Favre та Bruno Mangyoku.


2. Градієнти


Image credit: Marly Gallardo/Barron's Magazine

Градієнти були популярні впродовж 2010-х років, але їх використання все ще актуальне. Джеймі Кларк вважає, що основна їх перевага у тому, що «в правильних руках вони можуть створювати різноманітні настрої: від ейфорії до журби чи погрози». Наприклад, Марлі Галлардо для статті про розвиток та екологію у журналі Barron's, використав градієнт для жорсткого контролю над палітрою, яка підсилює вплив зображення.


3. Стирання межі між анімацією та ілюстрацією

https://www.instagram.com/p/B5sjFkbnA1I/

Соціальні мережі стали важливим ринком для ілюстраторів, у якому безліч можливостей, але й шалена конкуренція. Потрібно привертати увагу глядачів, тому інтерактивність зображень стає трендом у 2020 році. Креативна директорка Charlie Smith Design вважає, що креативні технології відкривають нове сприйняття мистецтва, новий досвід взаємодії з картинами. Чарлі Сміт зазначає важливість того, аби йти в ногу з часом: «Анімація відіграє все більш важливу роль в AR, це помітно на обкладинках журналів, які оживають через об’єктив камери телефону».


4. Сюрреалізм в 3D

https://www.instagram.com/p/B5dBcdohdnI/

Ви коли-небудь бачили, як камінь перетворюється на шматок шовку? А як жук згинається, ніби зроблений із желе?еле? Технології AR та VR надають художникам нескінченні можливості для експериментів та гри. Є багато провідних студій, що використовують цю тенденцію: Builders Club, Man vs. Machine та Tomorrow Bureau. Раян Тейшейра, директор з дизайну Wieden + Kennedy London розповідає, що програмне 3D забезпечення стає все більш доступним: «Рухомі ілюстрації в поєднанні зі звуковим оформленням стають ідеальним форматом для соцмереж». Проте він зазначає, що перш за все, в основі цього передового стилю має бути історія.


5. Принти (ліногравюри)


Image credit: Clare Curtis

Деякі глядачі можуть вважати, що у цифрових ілюстраціях немає душі чи митці не докладають достатньо зусиль, адже всі недоліки легко виправити у кілька кліків. Звісно не так. Але коли комп’ютери та телефони заполонили світ, зростає тренд до використання традиційних засобів та прийомів. Таким прикладом може стати ліногравюра, коли на шматку лінолеуму вручну вирізають зображення, наносять фарбу, а потім вже роблять принт на папері. Джеймі Кларк також зазначає, що окрім приємних тактильних відчуттів та усвідомлення унікальності картини, «завжди буде надбавка за зображення, створені вручну».


6. Бодіпозитив


Image credit: Alva Skog

Сучасна поп-культура частіше зображає ідеальних моделей, тож це може спричинити комплекси усім, хто не вписується в рамки краси. У 2010-х роках почалися зміни у репрезентації людей на великих екранах. Відтепер не варто соромитися тіла, варто святкувати різноманіття. Ілюстратори підтримують цей тренд. Чарлі Сміт розповідає, у чому це появляється: «Не ідеальні мазки, хиткі лінії та химерні пропорції створюють грайливі карикатури, які досліджують ідеали пропорцій та анатомічних співвідношень», Приклади таких робіт можна побачити у Amber Vittoria, Lucas Wakamatsu, Kevin Sabo.


7. Летеринг


Image credit: Martina Flor/Penguin Random House and Andersen Press (Monsters)

Хоча у світі існує безліч шрифтів на будь-який смак, Джеймі Кларк поянює популярність летерингу і каліграфії: «Інколи написи, зроблені вручну, це єдиний спосіб гармонійно поєднати певний стиль ілюстрації та зображення». До речі, ArtHuss теж використовувало цей тренд у оформленні обкладинок книг. Наприклад, для «Не бійтесь галерей», ілюстраторка Марія Кінович адаптувала стиль англомовного напису, але при цьому створила абсолютно новий та унікальний спосіб написання. А от Ольга Протасова для обкладинки «Як зрозуміти ілюстрацію» виліпила літери із пластиліну!


8. Деталізація


Image credit: Tom Lane/Brisbane Distillery Company

Так, впродовж 2010-х років ми звідусіль чули: мінімалізм! І не дивно, адже люди втомилися від візуального сміття і засилля візуальних образів. Проте директор із дизайну Elmwood, Алекс Халфпенні стверджує, що прагнення до мінімалізму було зумовлене спробами адаптувати візуальне оформлення до масштабів мобільних пристроїв. Проте зараз ситуація змінюється: «Екрани з високою роздільною здатністю у кишенях людей ‒ це наша реальність. На цих екранах можна розгледіти більше деталей, багатства, чіткості… Скоріш за все, із розвитком технологій, межа між цифровою та традиційною ілюстрацією стане майже не помітна». Приклади цієї тенденції можна побачити у ілюстраціях Ентоні Мілларда до лімітованої серії Black Label, яку випустили Johnnie Walker, та на деталях із пляшками Тома Лейн для Брісбенської лікеро-горілчаної компанії.


9. Патерни

Image credit: Jamie Clarke Type

За словами Джеймі Кларка, патерни використовують у різних формах та варіаціях: органічні природні лінії, математичні чітко продумані візерунки, хаотичні композиції… Він радить: «Не обмежуйтеся лише сферою графічного дизайну. Шаблони, патерни і сітки використовують і для прикрашання ілюстрацій». Наприклад, цю тенденцію використовують RETOKA та Dana Tanamachi.


10. Ілюстрації замість фото

Image credit: Turner Duckworth/McDonalds

Все частіше бренди використовують ілюстрації для реклами. Цю тенденцію започаткували незалежні компанії, наприклад, виробники шоколаду брати Маст або рух крафтового пива і локалізовані бренди джину, аби виділитися на фоні більших корпорацій. Марі Тереза Кесіді, креативна директорка FutureBrand розповідає, що крупні бренди також долучаються до цього тренду. «Ілюстрація відіграє набагато більшу роль, ніж фото, адже дозволяє розповідати історії без обмежень фізичного світу. Чудовим прикладом став McDonalds, їх нова візуальна ідентифікація спрямована на те, аби перетворити кожну взаємодію із брендом на приємний спогад. Вони стали більш грайливими у дизайні,» ‒ аналізує цей тренд Марі Тереза.


Сподіваємося, якийсь із цих трендів вас зацікавив і тепер ваші роботи стануть більш актуальними, відкритими для експериментів… А якщо ви прагнете творити власний стиль, радимо прочитати книгу «Як зрозуміти ілюстрацію». Дерек Бразел та Джо Девіс проаналізували творчість десятків ілюстраторів, які працюють у різних сферах: від графіті до репортажних замальовок. Автори виділили особливості кожного митця, засоби і кольорові рішення, які вони використовують. Тож ця книга стане справжнім натхненням.


__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво - в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх