мистецтво про книжки arthuss рецензії на книжки arthuss

Сергій Савченко: "Ну що? Вже не боїшся галерей?"

Сергій Савченко: "Ну що? Вже не боїшся галерей?"

«Ну  що? Вже не  боїшся галерей?», - запитала моя тринадцятирічна донька.


Спочатку все виглядало так, ніби автор зібрався стати адвокатом численних  посередників, які знаходяться між митцем, та його глядачем чи колекціонером. Але  розмитий світ  галеристів, перекупщиків, кураторів,  ділерів  та численних  арт-інституцій так і залишився  розмитим. Можливо, тому, що він таким і є.


Напевне, тільки   мистецтво, що є,  без сумніву, однією з найскладніших наук, може дозволити розповідати про себе  у  такій легкій  формі. Проте, зробити це добре, скоріше всього, може лише  художник.


У розділі, де розповідається про арт-ринок, подумалось, що для українського споживача, це  наче оповідання про епізоди  з життя в Землі  Обітованій. Як хотілося б  побачити врешті інструктаж для Мойсея, котрий вказав би як до неї дійти нам в Україні.


Залишилася, в черговий  раз, прикрість, від того, що часи, коли мистецтво асоціювалося з революційністю чи новаторством проминули десь поряд, але без нас.  Прикро, що нам не вдалося стати частиною цієї захопливої історії. Жодного українського художника в книзі. За виключенням декого, хто мав українське походження і вчасно звалив закордон.


Проте сучасна багатовекторність в сучасному арт-світі є шансом для нас. З умовою відвертої інвентаризації створеного дотепер, аби  наші «відкриття» на маргінесі  не стали фантомними болями на його тілі .


Часом мені здавалося, що справжня  назва  книги Грейсона Перрі - «Не  бійтеся  художників». Тож читайте і не бійтеся!Сергій Савченко

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх