мистецтво про книжки arthuss

«Замах на мистецтво: арт-детектив» руйнує стереотипи

«Замах на мистецтво: арт-детектив» руйнує стереотипи

Люди готові стояти півдня у черзі, аби побачити Мону Лізу в Луврі. Сприймають мистецтво як щось ідеальне та непохитне. У відповідь Григорій Козлов пише «Замах на мистецтво: арт-детектив» та руйнує стереотипи. Автор книги – російський театральний режисер та мистецтвознавець, наводить невідомі факти про відомих митців.

У детективі 11 справ. Розкриваючи їх, можна поглянути на мистецтво з іншої точки зору. Головні герої (жертви злочинів) – картини, скульптури та митці. Підозрювані – не просто крадії, а політичні діячі, наприклад Сталін і Наполеон, режисери та й самі художники. Григорій Козлов показує тернистий шлях, який проходять картини поки не опиняться у музеї. Крадіжки, підробки, нелегальні продажі – про це не прийнято говорити. І саме тому цікаво дізнатися більше. Автор показує реалії мистецького світу, а ілюстративний матеріал та легка мова роблять процес читання справжньою насолодою.

Наприклад, існує факт, що Ван Гог відрізав собі вухо, бідував і був майже блаженним. Звідки це відомо? Григорій Козлов називає ім’я міфотворця: німецький арт-дилер Юліус Мейєр-Грефе. Усвідомивши комерційний потенціал картин він створив образ художника-бунтаря, генія-самітника. Пізніше письменник Ірвінг Стоун у біографічному романі «Жага до життя» додав деталей цьому міфу, а фільм, знятий за книгою, отримав Оскар. Отже, про Ван Гога почали заявляти гучніше. Та скільки правди у цьому? Це пропонує вияснити Григорій Козлов разом з читачами.

А як щодо Джоконди? Її доля як американські гірки: стояла у лазні короля Франції Франциска І, припадала пилом у закутку Версалю, нею захоплювалися сучасники да Вінчі, а потім забували. Григорій Козлов аналізує кілька рівнів визнання картини та вплітає їх у історичне та політичне життя Європи. До речі, загадкова усмішка Мони Лізи була вигадана! Цю таємницю можна дізнатися на сторінках арт-детективу.

Григорій Козлов розповідає про знайомі імена. Він знає, які стереотипи існують і сміливо руйнує те, що вкладалося у голові роками. «Замах на мистецтво» ‒ це замах на упередження. Логічні факти, історичні скандали, дрібка аналітики і неможливо відірватися від арт-детективу, допоки не розкриєте наступну справу.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх