підбірки

7 книг, щоб почитати у відпустці

7 книг, щоб почитати у відпустці

У наборі туриста обов’язково має бути кілька речей: спрей від москітів, вугілля від отруєнь і книга для усіх інших випадків. А щоб довго не обирати на полицях, ArtHuss зібрав для вас ТОП-7 книг для читання у відпустці:


1. Вілл Гомперц «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»

Якщо вас збивало з пантелику, чому намальована Ворхолом банка супу – мистецтво, то ця книга вам знадобиться. Починаючи з 1820-го року і дотепер Вілл Гомперц розкриває специфіку кожного мистецького напрямку. Це не історичний екскурс, який хилить в сон. Ні! Ця книга сповнена соковитих фактів про художників та окремі картини. Зараз імпресіонізм Ван Гога на слуху, ми не проти повісити репродукцію «Соняхів» у своїй вітальні. Але колись це було незрозуміло та революційно. У певний момент з’явилися намальовані квадрати, а пісуар змінив хід мистецтва. Що це взагалі таке твориться в арт-світі? Гомперц розкладе по поличкам. Напевно найкорисніші розділи – про концептуалізм та абстрактний експресіонізм. Ці жанри незвичні і можна надовго затриматися у галереї, роздумуючи, що хотів сказати автор своїми штрихами. Можливо, він взагалі нічого не хотів? Після прочитання цієї книги питань поменшає, а от чіткої структури розвитку мистецтва та його розуміння – побільшає.

Замовити книгу


2. Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Перфоманси Марини Абрамович гучно вказують світу на його недоліки та привертають увагу до певних питань. Але за будь-яким експериментом є особистість. І з нею ви познайомитесь на сторінках автобіографії. Зараз – жива легенда сучасного мистецького світу. В дитинстві – злякана дівчинка, у якої мати як мачуха, байдужий батько і дрібка тепла від бабусі. Кажуть, що все родом з дитинства. Можливо, надрив і епатажність у мистецтві теж звідти. ЇЇ хворобливі, болючі, шокуючі і незрозумілі на перший погляд арт-експерименти мають своє підґрунтя. Тож ця книга допоможе побачити підтекст перфомансів. Навіть автобіографія Марини Арбамович перетворюється на своєрідний літературний перфоманс. Щиро і оголено розповісти про життя, зробити читача частиною вистави. Це історія пошуку уяви, вивчення можливостей людини та любові. І навіть якщо забути, хто головна героїня цієї книги, інтерес до неї не зникне. Її переживання, роздуми та інтерпретації зачеплять до глибини душі.

Замовити книгу


3. Григорій Козлов «Замах на мистецтво: арт-детектив»

Вам подобається Шерлок Холмс чи Агата Крісті? Для поціновувачів детективів у ArtHuss є свій варіант. Відкривайте Григорія Козлова і скажіть «Ого!» поворотам сюжету. Невигадані історії, які відбувалися у мистецькому світі. Як із Лувру викрали Джоконду, але помітили це через кілька днів? Хто вигадав Ван Гога та гіперболізував історію з вухом? Як продавали картини з радянських музеїв? Ви станете детективом та разом з Григорієм Козловим розкриєте 11 гучних справ. Так, книга може шокувати, якщо вам здається, що мистецтво святе й недоторканне. Адже тут будуть вандалізм, підробки, крадіжки і правителі, які розтринькували мистецькі надбання націй. Спіймайте злодія на гарячому!

Замовити книгу


4. Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

Цією книгою кортить поділитися з усім світом і водночас страшно комусь віддати в руки, хтозна, може не повернуть? Вона відкриває очі на неймовірні, сильні духом постаті. Чому лише жінок? У традиційному мистецькому каноні більше чоловічих імен, тому Бріджит Квін пропонує заповнити ці прогалини. Дослідниця історії мистецтва занурилася у XVII століття і знайшла там самородки. Жінки для неї не просто музи чи дружини художників, вони новаторки, першопрохідці певних стилів, жанрів, мистецьких форм, інтерпретацій… Вони ліпили гігантських сфінксів, творили із металевого дроту шедеври, вони нищили свої картини, щоб створити щось нове. У деяких з них настільки важка доля, що на сторінку книги скрапне кілька ваших сльозинок. Бріжит Квіт пише легко, іронічно, а з кожної з цих 15 історій можна написати окрему книгу про неймовірну жінку. Італійське бароко – Артемізія Джентілескі. Золота доба голландського живопису – Юдіт Лейстер. Скільки їх, несправедливо забутих і талановитих? Видання доповнюють репродукції мистецьких робіт і сучасні портрети героїнь, які намалювала ілюстраторка Ліза Конгдон. Цей потужний тандем творчих жінок, які словами та малюнками розповіли про інших жінок створює вибуховий ефект взаємного захвату і відкриття нового. Відірватися неможливо!

Замовити книгу


5. Ганна Улюра «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини»

З цією книгою можна грати в «рулетку»: відкрити будь-яку сторінку, прочитати захопливе есе про якийсь відомий (чи не відомий) роман, а потім прочитати й оригінал! Ганна Улюра змогла тонко передати суть творів та їх тему, але при цьому не розкрити важливі повороти сюжету. Це значно полегшує розуміння, але водночас інтригує читати далі. Наприклад, за «Улісс» Джеймса Джойса страшно братися навіть знавцям. Але авторка стисло розкаже нам в чому суть: події роману відбуваються під час одного дня. Чому саме він? І чим так важливий? У невеличких есе відкриєте для себе нові грані книг. Якщо з переліку 365-ти творів ви щось читали раніше, можна подискутувати з Ганною Улюрою. Наскільки ваші бачення чи ідеї схожі? Отже, це видання відкриває безліч можливостей. Не тільки «справляти враження», але й надихнутися і стати потужним читачем більш ніж трьохсот книг.

Замовити книгу


6. Дон Томпсон ««Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

Сучасний арт ринок шокує своїми цінами. Інколи у галереях нам здається, що 5-ти річна дитина намалювала б краще. Але у мистецькому світі не все так просто. Економіст Дон Томпсон аналізує чому твори втрачають цінність та як успішно комерціалізуються. Нам може здаватися дивним, що дев'ять слів купують за 26 мільйонів доларів. І це не жарт, а картина Крістофера Вула із цитатою з фільму Френсіса Форд Копполи.. Аукціони, колекціонери – специфіка їх роботи стане більш зрозумілою завдяки цій книзі. Дон Томпсон пропонує свіжий і провокативний погляд на мистецтво вищої цінової категорії. Автор пише настільки зрозуміло і структуровано, що не треба бути покупцем картин Мурільйо, аби зрозуміти, про що йдеться. У гру вступають великі суми, але в цьому є і загроза. Здавалось би, звичайних людей це ніяк не стосується. Але чи насправді це так? Дон Томпсон розповість.

Замовити книгу


7. Грейсон Перрі «Не бійтесь галерей»

Що таке мистецтво? За перо береться сучасний художник Грейсон Перрі і намагається пояснити. Не лише словами, але й дотепними ілюстраціями. Книга сповнена британського гумору та інсайдерської інформації про художній світ. Автор в дечому суб’єктивний, але тому його цікаво читати. Грейсон Перрі ділиться особистими, філософськими та практичними поглядами. Нарешті ми вияснимо, що таке «погане» і «гарне» мистецтво. І чи важливі чужі судження, аби його оцінити. Також існує думка, що в нашу епоху мистецтвом може бути будь-що. Але не все визнається. І чому? Питання, які виникають у відвідувачів сучасних галерей зібрані у цій книзі і автор допомагає усе прояснити. Також Грейсон Перрі розкриває секрет: як стати сучасним художником. Можливо вам знадобиться?

Замовити книгу

Більше книг просучасний арт в інтернет-магазині Видавництва ArtHuss.

__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх