літературознавство уривки із книжок arthuss

Великий брат пильнує за тобою

Великий брат пильнує за тобою

Звісно, цитату з роману «1984» Джорджа Орвелла складно не впізнати. Вона вийшла за рамки цієї антиутопії і стала настільки відомою, що існує міжнародна Нагорода Великого Брата, яку видають за грубі порушення недоторканності приватного життя чи свободи громадян. Якщо ви читали цей роман, то знаєте, як майстерно описана тягуча і похмура атмосфера контролю в тоталітарній країні.

Якщо ж не читали, то не біда. Можна розпочати з короткого есе про Орвелла у книзі Ганни Улюри «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини». Авторка коротко окреслює сюжет, але при цьому не розкриває значимих поворотів історії. Тобто, якщо вирішите прочитати цю книгу повністю, то вау-ефект несподіванок збережеться. Але завдяки Ганні Улюрі у вас будуть певні орієнтири та погляди на прочитання тексту. Наприклад, щодо антиутопії Орвелла вона пропонує звернути увагу на інстинкти, що керують людиною. Тоталітарна країна може розставити камери на кожному кроці, змушувати людей думати лише потрібні ідеї. Проте щось бунтівне, практично несвідоме, все одно проявляється. А спосіб уникнути нагляду – кохання чи втеча. Та чи вдасться головним героям цього досягнути? Можливо варто змиритися, що вони просто біологічні істоти? Читаючи есе Ганни Улюри, ви не знайдете відповіді, тож ці твердження спонукають до процесу пошуку, виникає інтерес відкрити «1984» та дізнатися більше.

Ганна Улюра відібрала 365 книг, які варті уваги: світова класика та нові бестселлери. І про кожного автора написала коротке есе. Здається, що це надто просто, проте за ними стоять місяці досліджень та пошуків інформації. Вона не просто окреслює сюжет, але ставить важливі питання. Ви можете полемізувати, досліджувати відповіді та будувати власні теорії. Авторка спонукає до діалогу.

Після прочитання кількох есе ви не захочете просто «справляти враження культурної людини». А справді нею станете. Ганна Улюра зробила великий шмат роботи, аби задати орієнтири і відкрити знайомі імена по-новому, а кожен читач буде заглиблюватися далі у ту літературу, що зацікавила.

Тож як досвідчений мореплавець, беріть підзорну трубу і напинайте книжкові вітрила. Компас Ганни Улюри охоплює 4 континенти, 60 країн та 365 книжок. Від Давньої Греції до середньовічної Іспанії. Від берегів Японії до сучасної Америки. Освіжіть у пам’яті шкільні твори, відкрийте книжки, за мотивами яких були зняті фільми та знайдіть серед цих 365 книг саме вашу. Ту, яка зачепить до глибини душі , не відпустить і стане най-най.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх