нон-фікшн про книгу

Бачити, щоб бути побаченим...

Бачити, щоб бути побаченим...

На телеекранах бурхливо обговорюють питання, чубляться і сваряться... За цим спостерігають мільйони глядачів, завмирають в очікуванні наступної серії. З ким залишиться героїня, чи покине герой родину... А кому це важливо? Олександр Михед виношував ідею книги 10 років і зробив ґрунтовне дослідження сучасної реальності. У праці «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн» дізнаємося, як телебачення впливає на суспільство та куди рухається далі. І чому людям настільки цікаво, чим закінчиться життя героїв шоу.

Чи задумувалися ви, скільки магії в «Битві екстрасенсів»? В епоху соцмереж та фотошопу дуже легко створити фейк, що пошириться лавиною репостів. Повсякдення, яке формується із заголовків газет та телеекранів, часто-густо ілюзорне. Тож Олександр Михед обирає форму нон-фікшену, аби максимально відверто поговорити з читачами про жахи реальності. Автор провів кілька місяців у Казанському університеті і досліджував першоджерела, щоб вибудувати історію телебачення з 1948 року. Це дозволяє усвідомити, що шоу – не просто розвага, але й спосіб бачити інший бік правди.

Кожен з розділів книги відповідає на певне питання. У першому Олександр Михед робить культурологічний нарис та досліджує та чому з розвитком технологій людям закортіло за кимось підглядати. Другий розділ відкриває специфічний жанр реаліті-роману. Він сформувався у 2000-х роках та показує взаємодію літератури та шоу. Наприклад, роман-антиутопія Джорджа Орвела «1984» трансформувався у реаліті «Великий брат». І нарешті третій розділ, наближений до наших днів. Відповість чи можна виміряти вплив медіа на суспільство? Олександр Михед згадує онлайн-трансляції подій Євромайдану 2014 року і те, як трансформується жах з віртуального простору у реальний.

Ця книга – не просто потужна історична розвідка, але й свіжі унікальні інтерв’ю. Олександр Михед дослідив практичний бік питання. Він спілкувався з працівниками реаліті-шоу (учасниками, сценаристами, режисерами) і не раз ставив питання «В який момент починається реаліті й закінчується реальність?». Як гадаєте? Воно починається там, де потрібно викликати емоції у глядача. Спровокувати конфлікти між учасниками, перекроїти дійсність на монтажі… Ці інструменти глибоко укорінилися в життя і стосуються усіх форм подачі новин, реклами, статей… Але що робити з таким викривленим зображенням? У книзі «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн» Олександр Михед наближається до відповіді.


__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх