підбірки

Що почитати влітку: п'ять цікавих книг на будь-який смак

Що почитати влітку: п'ять цікавих книг на будь-який смак

Тематичні підбірки книг корисні для дослідників певних питань. Та ми вважаємо, що інколи варто відходити від вузького кола зацікавлень і пізнавати несподіване. Тим паче, яку б книгу ArtHuss не відкриєте, втрапите в ціль – це буде мистецько і надихаюче.

Ми зібрали такі різні, але однаково варті уваги книги, які розважать вас у метро, у поході біля багаття, на пляжі. Відкривайте сторінки де завгодно та поринайте у не вигаданий світ життя, мистецтва та долі митців, які не гірші блокбастерів.


1. Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Не втомимося радити цю автобіографію. Адже постать Марини Абрамович важлива для усього сучасного перфомансу. До неї не можна лишитися байдужим: експерименти шокують і захоплюють. Звідси народжуються крайнощі: неймовірна любові публіки, фанати та ненависники, що вішають ярлик «навіжена». Книга «Пройти крізь стіни» створена і для тих, і для інших. Марина відверто розповідає про своє життя та витоки ідей. Нелегке дитинство, пошуки підтримки, драматичне і творче кохання. Читач знайде у розповіді себе, переживе своєрідний терапевтичний ефект і впевненість йти до кінця, не здаватися. Звісно, перформаністів багато, а приклеєну на стіну жуйку можна подати як творчість, проте для Абрамович сенс передує усьому. Викликати реакцію, роздуми, відкрити очі… Вона із тих, хто «проходить крізь стіни» і розповідають світу важливі історії.

Замовити книгу Марини Абрамович «Пройти крізь стіни»

***


2. Григорій Козлов «Замах на мистецтво»

Діставайте блокнот та почнемо шукайти докази злочинів в атмосфері цього мистецького детективу. Автор розвіює міф про недоторканість мистецтва і показує зворотній бік арт-світу. Тут і фальшивки, і гучні викрадення, і підпільна торгівля картинами. Ви дізнаєтеся, чому до «Мони Лізи» стоять черги у Луврі, звідки у неї статус величної картини, якщо колись у закутках музею вона припадала пилом. Також Григорій Козлов розповість дещо про Ван Гога, так, була пригода з вухом і легке божевілля. Але чи була? Чи це всього-на-всього міф, створений для кращих продажів картин? У книзі 11 справ про махінації у мистецтві, кожна з яких містить історичну довідку, охоплює контекст, у якому жили художники та дає повне розуміння подій. У процесі читання ви можете будувати теорії, але реальність інколи шокує настільки, що й не потрібно вигадувати негідників.

Замовити книгу Григорія Козлова «Замах на мистецтво»

***


3. Бріджит Квінн «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

Ця книга відкриває очі на мистецтво. Наприклад, ім’я Поллока ви десь чули, його визнають видатним творцем. А чи знали ви, що його дружина також була неабиякою талановитою художницею? Мистецький канон складається з чоловічих імен, але Бріджит Квінн знаходить не менш важливих жінок. Їхні долі – це боротьба за визнання і можливість займатися улюбленою справою. А їхні картини плутали з роботами інших або ж губили в процесі перепродажу. Проте вони вражають майстерністю та зовсім іншим підходом до зображуваного. Не сексуалізовано, щиро і зухвало 15 художниць творили свої світи. Але ж на цих іменах історія не закінчується, на що і натякає авторка: дізнавайтеся більше, шукайте власні приклади.

Замовити книгу Бріджит Квінн «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

***


4. Ганна Улюра «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини»

Якщо ви цінуєте різноманіття або любите лаконічність в усьому, то ця книга стане вашим товаришем. Ганна Улюра написала 365 есе про різних авторів. Жодних обмежень у країнах чи обсягах романів. І жодних інструкцій, як читати книгу: з будь якої сторінки, шукати конкретного автора, порівнювати думки авторки з власними щодо прочитаних книг. Ваша взаємодія з книгою – це особистий процес пізнання, що може розтягнутися у часі. Проте ця мандрівка має початися, щоб не здаватися, а стати освіченою людиною. І отримати море веселощів і печалей від небаченої раніше літератури.

Замовити книгу Ганни Улюри «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини»

***


5. Дон Томпсон «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

На аукціонах люди платять шалені гроші за металевих надувних псів, фото знижок чи цитату з фільму на полотні. Аукціон Sotbey’s стає майданчиком для збуту мистецьких творів. Але як їх оцінюють? Чому те, що намалює трирічна дитина не дорівняється до абстракціоніста? Економіст Дон Томпсон досліджує це питання і наводить конкретні приклади ціноутворення на елітному мистецькому ринку. Чому це цікаво? Поведінка покупців та продавців в дечому схожа із загальними тенденціями: у арт-світі теж щось стає модним. Тож якщо захочете вкласти капітал у картину, спершу прочитайте Томпсона.

Замовити книгу Дона Томпсона «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

***

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх