мистецтво підбірки

ТОП кращих книг про мистецтво українською

ТОП кращих книг про мистецтво українською

Поки школярі одягли важкі портфелі і радісно (або не дуже) крокують до школи… ArtHuss згадує латинський вислів semper tiro і вирішує вчитися теж! До вашої уваги, топ кращих книг про мистецтво українською.

1. Вілл Гомперц «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»
2. Вілл Гомперц «Думай як митець»
3. Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»
4. Григорій Козлов «Замах на мистецтво: арт-детектив»
5. Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»
6. Сара Торнтон "33 митці у трьох актах"
7. Галина Скляренко "Сучасне мистецтво України. Портрети художників»


1. Вілл Гомперц «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»

Ця книга – путівник по сучасному арт-світу. Автор дослідив історію мистецтва від імпресіоністів і дотепер та проаналізував як змінювалися епохи. Після прочитання читач зрозуміє, чому пісуар Дюшана такий важливий та як розрізнити напрямки мистецтва, адже Вілл Гомперц наводить конкретні риси та простими словами пояснює складне.2. Вілл Гомперц «Думай як митець»

Нещодавно з’явилася у продажу, але уже завоювала серця читачів. Тут є все: впізнаваний легкий стиль Вілла Гомперца, структурована подача інформації та надихаючі історії про художників. Автор досліджує, як живуть митці та що сприяє їхньому успіху. Таким чином читач отримує своєрідну книгу дієвих порад, які можна застосувати у власному житті. Про співпрацю, свободу, заробляння грошей на прикладі життів художників.3. Бріджит Квінн «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

Книга, яка трощить переконання про чоловічий мистецький канон, адже знаходить у ньому місце талановитим жінкам. Від бароко до сьогодення Бріджит Квінн знайшла 15 художниць і пристрасно пише про кожну з них. Їх нелегкі долі, вибори, забуття чи злети… До мурашок по шкірі.4. Григорій Козлов «Замах на мистецтво: арт-детектив»

Автор перетворює читача на свого напарника-детектива. Ви маєте розкрити 11 справ, у яких постраждали Ван Гог, картини із радянських музеїв, Джоконда, вівтар.. І те, що нам здається звичними фактами, насправді було сфальсифіковане, підроблене і міфологізоване. Яскравий приклад, як читання руйнує стереотипи.5. Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Найкраще дізнаватися про митця з вуст самого митця. Тим паче автобіографія Марини Абрамович настільки щира і відверта, що читачі почерпнуть не лише суху біографічну довідку, але й зрозуміють суть перфомансів та особисті переживання авторки під час них.6. Сара Торнтон "33 митці у трьох актах"

Ця книга продовжує тему «про митців з перших вуст». Авторка об’їздила пів-світу, аби поспілкуватися з живими легендами сучасного мистецтва. Ай Вейвей, Джефф Кунс, Демієн Гьорст та багато інших постають на сторінках книги в звичних умовах. Ми підглядаємо за побутом митців, тим, що їх надихає та дізнаємося відповідь на питання «Що таке мистецтво?». Для когось – політ фантазії, а для когось – продумане ремесло.7. Галина Скляренко "Сучасне мистецтво України. Портрети художників»

Мистецтвознавиця Галина Скляренко дослідила покоління художників перебудови, які вперше окреслили український мистецький простір. У книзі жанр біографічних есе виходить за рамки доль митців і перетворюється на культурний зріз епохи з роздумами про творчість, незалежність і самостійність художньої мови.


Цей топ книг українськю аж ніяк не ієрархічний. ArtHuss перелічив авторів, яких легко читати, їх роздуми зрозумілі кожному, не залежно від рівня мистецької підготовки. Обирайте тему, що вас цікавить і досліджуйте, насолоджуйтеся відкриттями та будьте semper tiro.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх