мистецтво уривки із книжок arthuss

Як здорова конкуренція впливає на творчість?

Як здорова конкуренція впливає на творчість?

Пропонуємо уривок з майбутнього видання ArtHuss - Вілл Гомперц «Думай як митець»

1.

Найвідоміший приклад втручання митця в полотно — випадок із англійським художником-романтиком Вільямом Тернером. Він виявив, що його витончений морський пейзаж «Геллевутсльойс» повісили поряд із видовищним «Відкриттям моста Ватерлоо» Джона Констебла. Це було в травні 1832 р. на щорічній виставці Королівської Академії — найпрестижнішій художній події року. А Тернер і Констебл постійно конкурували, вони були затятими суперниками й аж ніяк не приятелями.


Свою картину Констебл малював упродовж десяти років, і вона принесла йому заслужений успіх. Це було величне, яскраве й наповнене енергією полотно. Картина Тернера поряд із ним виглядала сіренькою й непоказною. Тернер дивився на обидві картини, оцінював їх і розумів, що мусить діяти, якщо хоче зберегти свою репутацію найвидатнішого художника сучасності й не поступитися соціально більш прийнятному супернику — Джону Констеблу. Тернер узяв фарби, вибрав найяскравішу червону, вмочив пензля у в’язку рідину, а тоді підніс його над своїм полотном, наче меч.

Він завдав одного цілеспрямованого удару в самісіньке серце «Геллевутсльойса» й відступив на крок. Дивився, як густа крапля червоної, наче кров, фарби повільно вбирається в полотно, перетворюючи блякле зображення на яскраве й життєствердне, що могло витримати конкуренцію з картиною Констебла. Мазок, який, за словами Тернера, зображував бакен, не більший від запонки, створив бажаний ефект. Коли Констебл побачив, що зробив суперник, то вигукнув: «Він тут був, і вистрілив!».

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх