мистецтво про книжки arthuss

Грейсон Перрі: Чому не варто боятися галерей?

Грейсон Перрі: Чому не варто боятися галерей?

Грейсон Перрі – не письменник, а художник, проте це не завадило йому написати «Не бійтесь галерей». У результаті вийшла особлива книга, у якій автор – гід у світ мистецтва, яке знає зсередини. У його роздумах британський гумор поєднується з профільними знаннями, філософськими ідеями та цікавими концепціями.

Тематика книги охоплює актуальні питання. Як визначити, що картина якісна, чиї судження при цьому важливі? Що можна назвати мистецтвом? Адже «маринованих» акул Деміена Хьорста експонують в музеях, а мариновані огірки вашої бабусі – ні. Також Гресон Перрі ставить питання: чи здатні глядачі дивуватися? Сучасний світ перенасичений візуальними образами, тому місця для бунту і нових вражень практично не залишилося.


Один з розділів називається «Відбивати межі». На честь англосаксонського давнього ритуалу. Коли священик хотів перевірити, чи знають прихожани межі своєї парафії, він робив урочисту процесію, яка прямувала до кордонів земель. Процесія зупинялася у певних визначних місцях і старші били різками молодших. Вважалося, що таким чином біль закарбується в емоційній пам’яті і допоможе запам’ятати кордони парафії. Грейсон Перрі заявляє, що так само «пошмагає» свого читача, аби він запам’ятав межі мистецтва. Це все жарти, проте книга – серйозна. Для тих, хто хоче розуміти що відбувається з сучасним арт-світом. Він не безнадійний. Просто людина легко розуміє щось нове, а от усвідомити його на емоційному рівні – тривалий процес у якому допоможе автор.

Мистецтвом може насолоджуватися кожен: хуліган, обиватель, школяр... Фінальний розділ книги розповість як стати сучасним митцем. Можливо ви теж ним станете. А можливо й ні, проте Грейсон Перрі розкриє кілька секретів. Автор проводить читача у творчий вимір і вчить основам, необхідним для того, аби прожити життя у творчості. Грейсон Перрі зізнається, що ця мандрівка нелегка, проте невимовно захоплива.


__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх