мистецтво про книжки arthuss

Успішний бізнес - це найкраще мистецтво

Успішний бізнес - це найкраще мистецтво


Милуватися естетикою картин можна вічно. А ще їх можна продавати!

Дон Томпсон та його книга «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку» допоможуть краще орієнтуватися у фінансах, продажах та матеріальному боці мистецтва. І це аж ніяк не знецінення чи десакралізація, а закономірний процес. Адже арт-ринок розвивається, картини стають товаром, а творчий процес перетворюється на індустрію.


Дон Томпсон впевнений, що боятися цього не потрібно. А от орієнтуватися знадобиться. Ця книга корисна тим, хто хоче відкрити світ мистецтва з нової точки зору, про яку не часто говорять. А також тим, хто мріє працювати в арт-сфері і ще й заробити на цьому. Дон Томпсон економіст і тісно співпрацював з арт-ринком, тому може занурити читачів в унікальну специфіку аукціонів чи галерей. Попередні його книги стали бестселерами, адже автор має інтуїтивне розуміння, як зібрати потрібну суму, як продати за найбільш вигідною ціною. І що не менш важливо, як створити видатну роботу, яка б підкріпила репутацію. У книзі «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку» він зосереджується саме на цьому.


Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку

Назва походить від сталевих скульптур Джеффа Кунса, які автор вважає одним із успішних прикладів комерціалізації мистецтва. Проте книга охоплює не лише вдалі рішення, але й спекуляції. У деякі навіть складно повірити, наскільки абсурдними вони здаються! Наприклад, «Підробки Кнодлера». Китайський художник Цянь відтворював роботи Джесона Поллока, Василя Кандинського і Бернетта Ньюмана. Звісно, у цьому немає нічого протизаконного, допоки не почнеш малювати підпис автора і продавати картини як оригінали. Але так і сталося. Жінка-посередник продала картини дилерам, а ті – у галереї та приватні колекції. Звісно, націнка через такий ланцюжок була шалена. І все зламалося. Чому? Експерти виявили, що одного з пігментів, яким користувався китайський художник, не існувало в часи оригіналу. Чого це вчить? Підроблювати треба якісно. Тобто ні! Мистецтво – плідна сфера для спекулянтів, тож потрібно бути обачним.


Книга «Помаранчевий надувний пес. Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку» змінює погляд на роботу усієї системи.

У сучасному світі працює схема: є картина, яка подобається, ми відвідуємо аукціон чи виставку і купуємо її. Натомість це лише вершина айсбергу. Адже навколо сяючого офіційного обличчя торговців сформоване таємниче закулісся, у яке заглядає автор. Наприклад, відмивання грошей. «Йо-хо-хо!» – радісно відгукнулися пірати. Проте не всі, хто задіяний у арт-торгівлі, займаються таким. Просто існують певні правила гри, яким мають слідувати художники, галеристи, дилери, покупці, аби залишитися на плаву. Загалом, Дон Томпсон розкриває чітку структуру арт-ринку, тож з цими знаннями читачі можуть шукати власну нішу і успішно реалізовувати проекти.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх