мистецтво підбірки

Топ художніх галерей світу

Топ художніх галерей світу


Читати про мистецтво цікаво. Тим паче, якщо на сторінках трапляються якісні репродукції картин. Але дивитися на мистецтво наживо не менш захопливо! Тож ArtHuss зацікавився темою галерей. Їх у світі виявилося надзвичайно багато, тож навряд чи можна визначити, яка з них найкраща. Але це й не потрібно, бо у кожній колекції знайдеться щось оригінальне і неповторне. Та все ж, пропонуємо наш топ галерей світу. Відвідайте, коли буде нагода та поділіться враженнями.


  1. Лувр у Парижі
  2. Музей д'Орсе у Парижі
  3. Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку
  4. Британський музей у Лондоні
  5. Чиказький художній інститут


1. Лувр у Парижі

Складно уявити топ галерей без Лувру. У 2016 році він став найбільш відвідуваним у світі, а його коридорами ходили більш ніж 7,4 мільйонів людей. Сподіваємося, не тільки подивитися на оригінал Мони Лізи, але й оцінити інші 35 000 експонатів. Адже зараз у черзі до входу можна провести півдня, тож коли потрапляєш, варто ловити кожен момент. До речі, Лувр не завжди був відкритим для відвідувачів. За часів Людовика XIV там зберігалася королівська колекція античних скульптур. Та після Французької революції його стали використовувати як музей і нарешті показали шедеври світу.


2. Музей д'Орсе у Парижі

Аби не летіти одразу в іншу країну, зайдемо в Орсе. Цей музей цікавий тим, що знаходиться у будівлі колишнього вокзалу. Тож архітектура та високі склепіння вразять поціновувачів інтер’єрів. Та справжнє щастя в д'Орсе знайдуть ті, кому подобається імпресіонізм. Адже саме у цій галереї зберігається найбільше робіт з періоду 1850–1910 років, вона стала хронологічним продовженням колекцій Лувру. І якщо ви мріяли подивитися роботи Моне, Деґа, Ренуара, Ван Гога, то виділіть час у поїздці.


3. Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку

Цей музей також рекордсмен відвідуваності: більш ніж 7 мільйонів людей милувалися його колекціями. Музей розпочав діяльність з виставки 180 картин, а зараз у його фондах більш ніж 3 мільйони експонатів. Як не розгубитися у такій кількості? Поділити усі експонати на окремі колекції (їх вийшло чимало: 12 відділів) від Стародавнього Єгипту та Античної Греції до історичної зброї чи костюмів Анни Вінтур. У цій галереї навіть найвибагливіший глядач знайде щось несподіване і надихаюче. Наприклад, дослідниця Бріджит Квінн під час навчання майже щодня приходила у Метрополітен та дивилася на картину Аделаїди Лабіль-Жияр. А що з цього вийшло, читайте у книзі «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»


4. Британський музей у Лондоні

Британці вирішили серйозно підійти до відкриття власного музею. Тож він народився із декрету парламенту 1755 року. Нині колекція музею охоплює два мільйони років людської історії. Вік експонатів, а тим паче їх кількість вражаючі. Цим і скористався вуличний художник Бенксі. У 2005 році він намалював на камені печерну людину із візком з супермаркету і розмістив посеред виставки. Помітили її через кілька днів. Та й загалом курйозів з музеєм траплялося чимало: якось відвідувачка винесла сережки 700 року н.е.: просто одягнула їх і пішла на вихід. А як вам факт викрадення голови античної статуї? Досі гадають, як грабіжникам це вдалося. Звісно, про це не розкажуть на екскурсіях, але у Британському музеї і без цього є чим зайнятися: доведеться обійти площу 92 тисячі квадратних кілометрів, аби роздивитися всі екземпляри.


5. Чиказький художній інститут

Другий за розмірами музей в Америці (перше місце почесно обіймає Метрополітен). У колекції музею понад 260 000 речей. Що цікаво, тут теж зібралися роботи імпресіоністів, яким позаздрив би музей д’Орсе. Окрім цього Чиказький інститут зібрав вагому колекцію американського мистецтва та слугує майданчиком для розвитку мистецтва в суспільстві.


Колекції цих музеїв увібрали найкращі зразки мистецтва, але не варто засмучуватися. Радимо відвідати також галереї свого міста. Адже там теж знайдуться картини, які можуть вразити. Хай навіть це не буде Ван Гог, але це можливість відкрити нового улюбленого художника.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх