Ліза Елдридж «Писана краса. Історія макіяжу»

Ліза Елдридж «Писана краса. Історія макіяжу»

Через назву цієї книги може здатися, що вона буде цікава лише візажистам. Проте це не так, адже «Писана краса. Історія макіяжу» Лізи Елдридж – це не фото-уроки та інструкції з підбору косметичних засобів. Це ґрунтовна історія про еволюцію макіяжу. У ній переплітаються суспільні зміни, а епохи диктують стиль.

Ліза Елдридж професійна візажистка та креативна директорка бренду Lancome, має колекцію вінтажної косметики та горить ентузіазмом до своєї справи. Напевно, в цьому і секрет. Для того, аби написати книгу «Писана краса. Історія макіяжу», Ліза Елдридж відвідувала архіви, знаходила випуски журналів 30-х років, тож на сторінках знайдете загадкові історії та дивовижні результати досліджень.


Обкладинку книги прикрашає власноруч створений макіяж, у якому Ліза Елдридж об’єднала різноманітні текстури і традиції. Змішала основу, якою користувалися жінки Давньої Греції, лишень без токсичних домішок (бо в давнину макіяж часто був отруйний). І сміливо поєднала природні пігменти та сучасні синтетичні. Тож макіяж на обкладинці яскраво відтворює суть книги. І це не єдина ілюстрація, бо їх у «Писаній красі» надзвичайно багато. Ліза Еджридж фотографувала свою вінтажну колекцію косметики, створювала макіяжі та добирала вирізки з газет та реклам. Це книга, яку цікаво не лише читати, але й просто гортати та розглядати. Візуальна складова надихає на творчість.


З чого складається книга?

У першому розділі Ліза Елдридж аналізує пігменти, якими користувалися з найдревніших часів. Це три основні кольори: червоний, білий та чорний. Кожен з них відповідає певному косметичному засобу. Авторка аналізує, у яку епоху почали ними користуватися та з яких природних матеріалів добували. Наприклад, розділ про біле присвячений переважно Азії, адже у цих країнах цінували бліду шкіру, яка надавала обличчю аристократичності. Білила в Європі дуже довгий час були отруйні та небезпечні для життя. Найбільш вишуканою вважали венеційську пасту для відбілювання обличчя, у якій свинцеві білила змішували з оцтом. Стан шкіри від такої суміші значно погіршувався. Тож чим довше користувалися білими пудрами, тим більше мусили їх використовувати надалі. Щодо Азії, то їм вдалося винайти перші безпечні пудри, зроблені з рисового порошку.


У другому розділі «Писана краса» стає своєрідною інструкцією для підприємців і присвячена бізнесу. Час від часу по всій книзі знайдете вставки про муз макіяжу. Це жінки, якими надихається Ліза Елдридж, які у свій час змінили сприйняття косметики та внесли зміни в бачення краси. Це Клеопатра, Марія-Антуанетта та фешн ікони сучасності, як-от Мадонна. Звісно, є й розділ, присвячений першопрохідцям індустрії краси, тож читач буде знати, кому дякувати за винайдення зручної форми помад чи туші. Тут злети і падіння, біографія, архівні фото та історії про Хелену Рубінштейн, Есті Лаудер та інших новаторів індустрії.


Ліза Елдридж також уміє занурити читача в епоху, про яку пише. Вона додала описи рекламних кампаній б’юті брендів, тож можна та зрозуміти, що відбувалося у суспільстві. Наприклад, дуже часто бренди використовували залякування у рекламі косметики. Переконували жінок, що як тільки з’явиться хоч одна зморшка, чоловік піде до іншої, тож терміново потрібно придбати косметичний засіб і врятувати свій шлюб. Хоча в дечому б’юті інтудстрія не надто змінилася. У книзі «Писана краса» знайдете вирізку з газети 1933 року, де пропонують покроково повторити макіяж знаменитості. Майже те саме, що й сучасні мейкап відео інструкції в YouTube!


Щоб описати кожну захопливу деталь цієї книги, можна написати би багатотомне видання. Ліза Елдридж охопила всі можливі епохи, знайшла цікаві історичні факти і додала професійних роздумів. Фінальні розділи книги присвячені погляду у майбутнє. Авторка тверезо дивиться на індустрію краси та пропонує критично оцінювати її кожному читачеві. Пригадайте, як виглядав макіяж 5 років тому? Тоді не були поширені хайлайтери чи бронзатори, а зараз ними активно скульптурують обличчя… Натомість Ліза Елджидж пропонує макіяж як задоволення. Не обов’язково гнатися за трендами, краще малювати те, що подобається. Навіть якщо це рожеві брови чи синя помада. Тим паче, якщо прочитати книгу, то стане очевидно, що стандарти краси – річ досить умовна, продиктована епохою.


Творіть мистецтво на своїх обличчях. І читайте «Писана краса. Історія макіяжу», аби дізнатися більше унікальних фактів. Як пов’язані лаки для нігтів та машинна індустрія? Та для кого бренд Dior розроблював штучну кров?

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх