мистецтво про книжки arthuss

Книга Майкла Берда «100 ідей, що змінили мистецтво»

Книга Майкла Берда «100 ідей, що змінили мистецтво»


Як з’явилася книга «100 ідей, що змінили мистецтво»? Подумайте: щодня транспорт перевозить жителів міст з одного куточка у інший… І мільйони коліс котяться по землі. Зараз це звична річ, якою нікого не здивуєш. Проте уявіть собі емоції первісної людини, яка щойно винайшла колесо і навіть не уявляє, куди його застосувати. Ця ідея сколихнула людство. І не менш важливі ідеї час від часу сколихували арт світ. Майкл Берд спочатку задумався про наскельні малюнки, а потім історія світу понесла його вперед до нових відкриттів.


Книга «100 ідей, що змінили мистецтво» - це 100 лаконічних есе, що розкривають ключові явища арт-світу. Можливо, перелік суб’єктивний, а інший мистецтвознавець додасть щось своє… Та у Майкла Берда вийшло пояснити, чому мистецтво міцно закріпилося у всіх аспектах сучасного життя: від реклами до індустрії розваг.

У вступі до книги Майкл Берд розповідає про взаємну транформацію. Коли ідея змінює мистецтво, то мистецтво переінакшує ідею, дозволяє їй впізнати себе. Яскравий приклад – грецькі статуї. Приблизно у 5 столітті скульптори змінили своє уявлення про тіло, наділили його ідеалами. І грецькі статуї як ідея почали нести світові певний сенс. Це своєрідна хімічна реакція, що рухає історію і зачіпає різні складові.

Автор «100 ідей, що змінили мистецтво» не зупиняється лише на революційних напрямках. Його коло зацікавлень набагато ширше: постановка ніг скульптур, специфіка зображувати світло, вести розповідь і керувати поглядом глядача. Майкл Берд помітив незначні деталі, які згодом розгорнулися у щось більше.


Які ідеї ви побачите? - Алегорії Сандро Ботічеллі. Художник, аби намалювати весну, використав літературні сюжети. Адже надто просто – зобразити квіти, що розпускаються. А от постаті Венери та Амура, як втілення кохання та Флора, що сіє квіти – дають набагато більше простору для уяви. - Фіксування миттєвостей Джона Костебла. Він прагнув відтворити пензлем найтонші форми та кольори хмар. Художник рік вивчав хмари у Лондоні, фіксував їх зміни. Тож якщо порівняти метеорологічні записи та спостереження Констебла, вони будуть ідентичними. - Штучне світло на картинах. Більшість художників намагалися малювати вдень, у комфортному освітленні. Проте Жорж де Латур вирішив зосередитися на контрастах. Малюючи промінь світла на картинах в одному місці, наприклад, від свічки, він створював похмуру і драматичну атмосферу, яка занурювала у атмосферу та історію.


А щее... Стоп! Так і всі ідеї розповісти можна. Але ми не будемо позбавляти читачів насолоди ознайомитися з «100 ідей, що змінили мистецтво» особисто. До речі, на попереднє замовлення діє знижка. Отримайте свій примірник щойно видрукуваним, яскравим та наповненим натхненням.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх