ілюстрація графічний дизайн дизайн персоналії уривки із книжок arthuss

Фокус: Ребекка Мок. Робота з ілюстраціями до сюжетних історій

Фокус: Ребекка Мок. Робота з ілюстраціями до сюжетних історій


Видавництво ArtHuss готує українське видання практичної та надихаючої книги Дерека Бразелла і Джо Девіса «Як стати успішним ілюстратором» про ведення своєї справи, для тих, хто обрав своєю професією ілюстрацію.

З цього приводу ділимося ексклюзивним уривком з книги, та даруємо знижку першим щасливчикам, які замовлять «Як стати успішним ілюстратором» за попереднім замовленням.


Фокус
Робота з ілюстраціями до сюжетних історій
Ребекка Мок

Діяльність нью-йоркської ілюстраторки Ребекки Мок дуже різнобічна. «Я вирішила охопити багато зацікавлень водночас, тому що не люблю зосереджуватися лише на одній галузі. Я вважаю, що занурення в різні напрями підживлює мою творчість. У цих напрямах є чимало спільного, і я хочу всюди бути в курсі справ», — каже вона. Загальною рисою її різноманітних виявів творчості є сильне відчуття сюжету, що знаходить застосування в ілюстраціях для ЗМІ, у концептуальному дизайні та розкадровках для корпоративної реклами й коміксів, інколи з додаванням анімованих елементів у форматі GIF.

Ілюстрація: «Підземні поштовхи» — сімох провідних італійських науковців було засуджено за незумисне вбивство після катастрофічного землетрусу. GIF для інформаційного ресурсу Matter.com.


Вона розглядає свою роботу з коміксами як важливу практику: «Комікси — це прекрасний інструмент для створення сюжету навколо певної ідеї, він дозволяє побачити сцену з усіх можливих точок зору. Тепер, коли вже намалювала понад 500 сторінок коміксів, я можу працювати набагато швидше. Це чудова художня практика — вже не кажучи про те, яка добра вправа на терпіння».

Різноманітність роботи Ребекки сприяє розвитку, оскільки її постійно просять малювати речі, які сама вона ніколи б не обрала. «Я можу випробувати різні стилі та техніки в ілюстрації й дізнатися про багато різних галузей промисловості», — каже вона.

Ілюстрація: «Вечірка», анімація для особистого проекту.

Зокрема Ребекка самотужки навчилася створювати GIF: «я просто експериментувала з ними задля розваги, коли жила у Брукліні, безробітна і безтурботна». Арт-директори швидко оцінили потенціал GIF від таких художників, як Ребекка, і зрозуміли, що кожен додає до анімації щось своє, вже не кажучи про саму захопливу магію руху.

GIF — формат, який може внести щось нове в роботу з ілюстраціями, і хоча більша частина творчості Ребекки належить до інших царин, її тонкий і ніжний ліризм вирізняється явним потенціалом для роботи із замовленнями. «Як правило, арт-директор або дизайнер ловить іскру натхнення, хоче додати анімацію до ідеального проекту — і тоді вони зв’язуються зі мною», — каже вона.

Досвід, отриманий під час однієї роботи, може привести до іншої, і до того як почала робити GIF, Ребекка співпрацювала з аніматором як помічниця-фрілансерка. Її завданням було створювати універсальні фони й середовища, які можна легко розбити на частини та анімувати. Тут вона засвоїла основи побудови зображення для анімації в Photoshop. Вона зазначає, що є технічні аспекти, які необхідно враховувати в роботі з різними форматами: «GIF-файли існують у електронній формі, тому можна використовувати різні кольори та текстури, які не працюють у друкованому вигляді. Я почала мислити яскравими відтінками. Також треба зважити, як оптимально спростити зображення, бо коли забагато кольорів і текстур, GIF-файл стає завеликим і повільно завантажується».

Важливо бути організованою, і Ребекка складає собі список завдань на кожен день: «Я маю ясно розуміти, скільки часу в мене піде на той чи інший проект, і вміти швидко оцінити свій довгостроковий графік та вирішити, скільки ще роботи я можу виконати. Думаю, важливо усвідомлювати, як швидко ви працюєте і скільки роботи можете брати не на шкоду собі. Окресліть свої межі. Намагайтеся працювати швидше, але зупиняйтеся, коли втомилися. Із погляду довгострокової перспективи краще добре висиплятися».

Анімація інколи вимагає більше часу на творчий процес, і оскільки це дуже специфічна навичка, Ребекка завжди називає ціну, що перевищує її стандартний тариф — часом на кілька відсотків, а часом і вдвічі. «Це залежить від того, скільки часу, за моїми підрахунками, доведеться витратити, а також від розуміння, скільки коштує мій час», — пояснює вона.

Хоча Ребекка ніколи не думала, що працюватиме в стількох різних галузях, робота з коміксами, із якої вона починала, забезпечила їй міцний фундамент, тож вона досі цінує цю галузь ілюстрації: «Багато ілюстраторів є водночас художниками коміксів — і навпаки, а ще коміксисти — дружня й енергійна спільнота, у якій легко налагоджувати контакти».


Більше в книзі Дерека Бразелла і Джо Девіса «Як стати успішним ілюстратором»

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх