ілюстрація графічний дизайн дизайн менеджмент уривки

Що робити, аби вашу роботу помітили ілюстраторські агенції

Що робити, аби вашу роботу помітили ілюстраторські агенції

Автор тексту: Тесс Редборн, Старша агентка в Central Illustration Agency (CIA)
Ілюстрації: Nishant Choksi 

Як ілюстраторська агенція, ми отримуємо сотні заявок щомісяця. Це змагальна індустрія, тож багато залежить від того, чи ваші роботи достатньо хороші. Проте є кілька речей, які ви можете зробити, аби агенти вас помітили і не витрачати свої зусилля намарно. У вас є лише кілька секунд, аби вразити, тому зробіть так, щоб агенти моментально помітили вашу роботу.

1. Що ми шукаємо?
1.1. Сталий стиль
1.2. Різноманіття клієнтів
1.3. Варіативність тем
1.4. Кількість
1.5. Якість
2. Логістика
2.1. Не ускладнюйте
2.2. Друковані зразки
2.3. Повідомлення в соціальних мережах
2.4. Що написати
2.5. Пошукайте інформацію
2.6. Відвідування агенції


Що ми шукаємо:

Сталий стиль
Ми представляємо приблизно 100 ілюстраторів тож ми повинні знати, що кожен із них має характерні риси. Звісно, у світі є місце для ілюстраторів, які вміють малювати в різних стилях, але ймовірно вони працюють «інхауз», в дизайн-агенціях. Ми ж повинні переконатися, що наші клієнти знатимуть напевне, що вони отримають, коли замовлять художника. У нас є кілька ілюстраторів, які працюють під двома псевдонімами, аби розрізняти два стилі.


Різноманіття клієнтів
Перш за все, ми хочемо бачити, що ви вже працювали з професійними клієнтами. Якщо ви новачок, щойно закінчили навчання і маєте портфоліо з персональними роботами, краще знайдіть кілька надійних замовлень перед тим, як звертатися до ілюстраторських агенцій. Адже якщо ви працювали з клієнтами, це стане бонусом, агенти побачать різноманіття: видавництва, магазини, дизайнерські чи рекламні агенції та інше. Проте якщо у вас велике портфоліо з 30-40 робіт, але всі вони створені для одного клієнта та того самого проекту, це працюватиме проти вас.


Варіативність тем
Якщо у вашому портфоліо лише портрети, то у вас будуть замовляти портрети. Це значно звужує шанси отримати роботу і репрезентацію. Ми хочемо бачити, що ви можете впоратися з варіативністю тем, тому що клієнти остерігаються невідомого. Чи можете ви малювати летеринг, концептуальні ідеї, людей, пейзажі, паттерни? Ми з вами розуміємо, що більшість ілюстраторів можуть намалювати кота, але часто чуємо від клієнтів: «Нам подобаються роботи цього ілюстратора… проте ми не бачимо прикладів котів у його портфоліо».

Кількість
Ми звертаємо увагу на якість, а не на кількість робіт, проте хочемо бачити хоча б 30 зображень в онлайн портфоліо художника. Якщо ж у вас є лише 10, аби показати нам, я б радила пошукати ще, «наростити м’язи» (в такому випадку кілька персональних проектів тут не зашкодять).

Якість
Вражає, як багато заявок ми отримуємо від людей, які просто не вміють малювати. Малювання з натури має бути обов’язковим елементом освіти ілюстратора. Так, ідеї – це чудово, але частіше за все до нас звертаються дизайнерські і рекламні агенції з уже готовими концептами, навіть самостійно розробленими скетчами композиції. Тож вони просто шукають неймовірного професіонала, який зможе втілити цю ідею в життя.Логістика

Не ускладнюйте
Якщо у вас є веб-сайт, ми хочемо бачити роботи одразу. Якщо доведеться переходити з головної сторінки, клікати, шукати у якихось категоріях, ймовірно, ми не будемо обтяжувати себе. Якщо зображення завантажуються вічність, ми не будемо чекати. Не надсилайте великі PDF-файли, які потрібно зберігати, або посилання на веб-сайт, де потрібно реєструватися, аби переглянути роботи. Простий, мінімалістичний сайт, у якому усі малюнки на головній сторінці – цього достатньо. До речі, Instagram акаунт не годиться у якості портфоліо.

Друковані зразки
Інколи це дуже приємно отримати роботи поштою, але частіше я відчуваю провину, що хтось витратив свій час і гроші на надсилання того, що опиниться у смітнику. Витрачені зусилля на надсилання робіт, не зробить їх більш підходящими для агенції (якщо це не те, що ми шукаємо).

Повідомлення в соціальних мережах
Дуже багато людей пишуть нам в Facebook або відмічають в постах Instagram, сподіваючись, що їх помітять. Це ніби намагатися прослизнути через чорний хід! Хтось навіть знайшов мою персональну пошту та надіслав дуже нав’язливого і дивного листа. Якщо ваші наміри стати професійним ілюстратором серйозні, то користуйтеся офіційними каналами зв’язку і надсилайте свої роботи коректно.

Що написати
Нам не потрібна ваша життєва історія, представтесь короткою і змістовною. Звідки ви? На яких клієнтів працювали? Які проекти шукаєте? Чи є специфічні особливості створення ваших робіт? Додайте кілька посилань на сайти, соціальні мережі і приклади, де ваші роботи вже використовуються в реальності. Ми будемо це читати лише якщо зацікавимося вашими ілюстраціями, а якщо знадобиться більше деталей, запитаємо у вас. Також не надсилайте резюме, адже ви подаєтеся не на роботу.

Пошукайте інформацію
Кожне агентство має розділ на сайті з вимогами, що надсилати. Прочитайте уважно і слідуйте інструкціям. Деякі агенції надають перевагу зображенням низької якості, відправленими у листі, інші хочуть лише посилання на веб-сайт, бо не хочуть засмічувати пошту малюнками. Якщо вимагають відправити 6 зображень, не надсилайте 10. Також варто перевірити сайт агенції і переконатися, що ваші роботи не схожі на інших вже зареєстрованих ілюстраторів. Навряд чи вони будуть репрезентувати двох художників, які будуть малювати одне й те саме і змагатися за однакову роботу.

Відвідування агенції
Ніколи не з’являйтеся на порозі агенції з портфоліо, очікуючи, що вас запросять. Як часто можна подаватися Якщо вам не вдалося, чому б не спробувати наступного року? Це достатньо часу, аби покращити своє портфоліо, додати в нього кілька професійних проектів, аби привернути нашу увагу. Більшість часу ми шукаємо художників, які можуть заповнити специфічну нішу в реєстрі, тож можливо впродовж року з’явиться більше запитів саме для вашого виду роботи.

Наостанок, важливе зауваження
У пеклі зарезервоване окреме місце для тих людей, які надсилають заявку і вказують більш ніж 10 інших агенцій в полі отримувача. Гарантовано, такий лист натрапить на хор роздратованих зітхань від кожного реципієнта у цьому списку.

Більше практичних порад для ілюстраторів знайдете в книзі Дерека Бразела і Джо Девіс «Як стати успішним ілюстратором»

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх