Топ-7 натхненних фільмів про відомих митців

Топ-7 натхненних фільмів про відомих митців


Перипетії життя митців надихають не лише поціновувачів живопису, але й кінорежисерів. Ми обрали сім стрічок, що захоплюють, вражають і дозволяють поглянути на роботи художників під новим кутом.


1. Фріда (2002)
2. Дівчина з перлинною сережкою (2003)
3. Привиди Гойї (2006)
4. Андрій Рубльов (1966)
5. Ренуар. Останнє кохання (2012)
6. Ван Гог. На порозі вічності (2018)
7. Опівночі у Парижі (2011)


Фріда (2002)
Мексиканська художниця говорила, що у її житті було дві аварії — коли автобус, на якому вона їхала, зіштовхнувся з трамваєм, та її чоловік Дієго. У 18 років дівчина потрапила у автокатастрофу. Прикута до ліжка, вона почала створювати картини — яскраві і химерні, як твори народних мексиканських митців. Визнання художника Дієго Рівери та шлюб із ним мали закінчити темну смугу у житті дівчини. Проте страждання Фріди, яку зіграла Сальма Гаєк, тільки починалися.

Фільм не лише розповість історію художниці, але й допоможе зрозуміти її загадкові картини. Усі сюжети Кало брала із власного життя.Дівчина з перлинною сережкою (2003)
Особистість натурниці Яна Вермеєра не дає спокою глядачам і мистецтвознавцям. Про неї, як і загалом про життя нідерландського митця, відомо мало. Фільм за книгою Трейсі Шевальє пропонує власну версію створення картини. 16-літня Гріт (Скарлетт Йоганссон) наймається служницею до художника (Колін Ферт). Несподівано вона завойовує прихильність замкненого і дратівливого чоловіка, і той вирішує написати її портрет.

Автори фільму із прискіпливістю нідерландських митців відтворюють побут міста Дельфт, де жив Вермеєр, та атмосферу його загадкових картин.Привиди Гойї (2006)
Іспанський митець пройшов шлях від придворного портретиста до відлюдника, що створює похмурі «чорні картини». Фільм розповість про красуню-натурницю Гойї, яка безпідставно стає жертвою інквізиції. Художник використовує свій вплив, щоб звільнити дівчину, але зазнає невдачі. На цьому поневіряння Гойї не закінчуються. Йому судилося пережити відлучення від королівського двору, війну та втрату слуху. Трагічні події знаходять відбиток у його творчості. Наприкінці життя він знову зустрічає колишню натурницю, і цього разу робить усе, щоб допомогти їй.Андрій Рубльов (1966)
Ім’я цього середньовічного митця відоме навіть тим, хто далекий від релігійного живопису. Саме Рубльов створив знамените зображення Трійці, яке змінило правила зображення сцени. Фільм Андрія Тарковського не лише розповідає історію іконописця. Картина занурює у похмурі та тривожні часи пізнього середньовіччя. Як і інші твори режисера, фільм сповнений загадок і символів, значення яких зрозуміє лише уважний і вдумливий глядач.Ренуар. Останнє кохання (2012)
Життя художника-імпресіоніста не було таким безтурботним, як його картини. Фільм розповідає про останні роки Ренуара. Втративши дружину, прикутий до інвалідного візка, він з тяжким сердцем відпускає на фронт сина Жана. Єдина радість у житті художника — зустрічі з юною натурницею. Проте син Ренуара також закохується у дівчину. Незважаючи на драматичний сюжет, фільм наповнений сонцем та яскравими барвами, як і полотна митця.


Ван Гог. На порозі вічності (2018)
Напевно, жодному художнику не присвячено стільки статей, книг і фільмів, як голландському постімпресіоністові. Однак сучасних митців все ще надихає його творчість — і безумства. Найновіша стрічка про Ван Гога (у головній ролі Віллем Дефо) розповідає про останні роки його життя. Жага до творчості та душевна хвороба борються за свідомість митця до самої його смерті. Цікаво, що режисер фільму — також художник. Джуліан Шнабель відомий емоційними роботами у стилі неоекспресіонізму.І у якості бонусу — «Опівночі у Парижі» (2011)
Іронічна мелодрама Вуді Аллена присвячена одній із столиць європейського мистецтва. Головний герой подорожує у часі та зустрічає Далі, Пікассо і Матісса, Тулуз-Лотрека, Гогена і Дега. І жоден із них не задоволений часом, у якому живе і працює. «Опівночі у Парижі» — не лише фантазія Алена на тему відомих мешканців Парижа. Це також екскурсія музеями та архітектурними пам’ятками міста, після якої захочеться негайно придбати авіаквиток до французької столиці.Автор: Юлія Кізима

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх