arthuss мистецтво

Шлях книги: від ідеї до рук читачів

Шлях книги: від ідеї до рук читачів


Не секрет, що книга проходить довгий шлях перед тим, як опинитися у руках читачів. Вона дарує години захопливого читання, а що ще потрібно для щастя? Хіба що трішки підглянути за куліси видавничого процесу. У ArtHuss немає скелетів у шафі, тож розповімо, що до чого.


1. Як видають книги?
2. Підготовка до видання
3. Хто працює над книгою?
4. Друкарня і друк книг


Як видають книги?
Усе починається із питання: а що зараз цікавить читачів? Чого не вистачає серед усього асортименту україномовних книг? Спеціалісти вивчають не лише вітчизняний ринок, але й спостерігають за трендами та переможцями книжкових премій у світі. Ми прислухаємося до читачів і зважаємо на відгуки. Нам казали, що не вистачає професійної літератури українською… І ми тепер маємо книги від експерта UX-дизайну Дона Нормана і уклали угоду про видання серії з 12 книг про графічний дизайн. А до Книжкового арсеналу підготуємо «Розуміння ілюстрації» від вже знайомих авторів Дерека Бразелла та Джо Девіс. Отож, коли відповіді на питання «Що цікавить?» знайдено, переходимо до наступного етапу.


Підготовка до видання
Якщо книгу, що нам потрібна, вже видали за кордоном, починаються переговори із колегами з іноземного видавництва. Тут узгоджуються всі нюанси: права на використання зображень, тексту, шрифтів і усього іншого. Адже ми ж не пірати якісь! Звісно, так само домовляємося з українськими мистецтвознавцями. Адже у видавництві ArtHuss вийшли книги Олександра МихедаГалини Скляренко, Ганни Улюри, Валерії Жаркової

Хто працює над книгою?
Якщо вдаватися в деталі, то ця частина розповіді вийшла б надзвичайно довгою, бо робота над книгою тривалий процес. Тож висловимо неймовірну подяку нашим перекладачам, дизайнерам, редакторам і людям, що працюють у типографії, арт-директору і усім, хто доклав руки, пильне око чи розумну пораду до видання. Слова та контексти ретельно звіряють зі словником, макети і зображення вирівнюють з точністю до міліметрів, а всі одруківки знищуються – команда працює так, немов готується відправити ракету а космос.


Друкарня і друк книг

Цей етап один із найважливіших. Адже саме від типографії залежить вау-ефект від книг: яскраві кольори, чіткість зображень та приємна текстура сторінок. Свої книги ми друкуємо у Фамільній друкарні Huss і кожного разу вражає, що вони можуть впоратися з будь-якими ідеями та замовленнями. Наприклад, у книзі Вілла Ґомперца «Думай як митець» поєднали два типи паперу: для чорно-білого друку основного тексту та окремого кольорового додатку з репродукціями картин.

Майстерність друкарні Huss підтверджує сертифікат якості ISO 9001:2015. Це означає, що компанія успішно пройшла перевірку від французької організації із стандартизації AFNOR. В основі цього стандарту – орієнтація на клієнта, мотивація і залучення вищого керівництва в управління, контроль процесів та постійне вдосконалення. У виконанні останнього пункту не виникає сумніву! Адже типографія – партнер компанії «Heidelberg-Україна». Вони займаються встановленням найкращого європейського обладнання для друку, будь яких форматів та різновидів (для офсетного чи цифрового друку). Отже, коли макети нових видань ArtHuss опиняються в друкарні Huss, ми спокійні на 100%, бо майбутні книги у надійних руках.


Інколи видавництво ArtHuss додає до книг приємні подарунки для читачів. Наприклад, коли книга Віктора Єрофеєва «Тіло» лише з’явилася, ми надрукували у Фамільній друкарні Huss листівки з ілюстраціями Костянтина Зоркіна. Також деякі читачі отримували разом з виданням «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію» невеличкі блокноти для запису їдей чи цитат. І навіть нещодавно ті, хто замовляв «Як стати успішним ілюстратором?», мали друкований додаток з коментарями експертів-юристів.

Тож друкарня Huss може впоратися не лише з друком книг, але й будь-якими завданнями, і доставити поліграфію в ваш регіон. Радимо звернути увагу, якщо вам знадобляться буклети, каталоги, брошури чи навіть специфічні і складні замовлення. Працівники друкарні завжди готові підказати найкращі і вигідні варіанти для друку великих і малих тиражів, а також допомогти з макетом, вказати на помилки і разом усе виправити. І все заради того, щоб кінцевий продукт викликав той самий вау-ефект.

Дізнатись ціни на друк в Фамільній друкарні Huss

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх