інтервю літературознавство мистецтво мода і краса нон-фікшн підбірки персоналії про авторів

Авторські емоції: про читачів і виклики при написанні книг

Авторські емоції: про читачів і виклики при написанні книг

У видавництві ArtHuss триває тиждень українських авторів. Для того, аби поспілкуватися з ними, не потрібно летіти за океан, тож ми вирішили скористатися нагодою і дізнатися, що вони думають про книги і роботу над ними.


1. Олександр Михед («Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн»)
2. Ганна Улюра («365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»)
3. Діана Клочко («65 українських шедеврів. Визнані й неявні»)
4. Оленка Мартинюк («Хочу в fashion! Як потрапити в сферу моди та залишитися в ній: поради інсайдера»)

Олександр Михед

Що було найскладнішим під час роботи над книжкою «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн»?
- Об’єм і кількість матеріалу. Прагнення працювати з найновішими джерелами, до яких не так і легко дотягнутися в наших бібліотеках. Тому кілька іноземних резиденцій стали напрочуд помічними у цьому.

Яке відкриття було найяскравішим під час написання?
- Наскільки розмитим є уявлення про «реальність». Наскільки суб’єктивною є спроба говорити про неї. Наскільки хмара інформаційного шуму щодня розмиває цю цілісність.

Який коментар про вашу книгу запам'ятався?
- Найстрашніше для мене, що ця книжка не стає застарілою. Речі, які були закладені медіа-культурою в 1940-х роках, мають вплив на нас щодня і дотепер. А з останніми українськими виборами то й поготів – книжка набула нового звучання. А з коментарів – люблю, коли книжка потрапляє до пересічних читачів не пов’язаних із медіа та як вони дивуються – як усе ж насправді в телевізорі влаштовано. 

Купити книгу «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн»


Ганна Улюра


Що було найскладнішим під час роботи над книжкою «365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»?
- Найскладніше було обмежитися 365 книжками. Інколи, часом, буває прошу пробачення у «До богів подібний» Сапфо, «Вільшаного короля» Мішеля Турньє і «Манекенів» Дебори Фоґель, якими довелося пожертвувати заради збереження внутрішнього сюжету «365». Наполегливо думаю, як спокутати цей гріх.

Яке відкриття було найяскравішим під час написання?
- Найбільше відкриття – що можна переказати сюжети «У пошуках втраченого часу» та «Війни і миру» в двох реченнях. І рік уже отримувати прочухани за спойлери. Так, мені дуже-дуже шкода, але Наташа Ростова вийшла таки заміж за П’єра, вибачте.

Який коментар про вашу книгу запам'ятався?
- Цей читацький відгук мене зробив щасливою жінкою – книжка 100% потрапила до свого читача. Юнаку подарували книжку на побаченні, він почав читати її з примусу, але захопило. Написав щось таке: книжка ядуча, саркастична, смішна – і все разом це сексуально; тільки не варто показувати «365» старшій генерації, вони її сприймуть як блюзнірство. Це мій улюблений відгук, дякую автору принагідно.

Купити книгу «365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»


Діана Клочко

Що було найскладнішим під час роботи над книжкою «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»?

- Найскладнішим було не повторюватись, знайти для кожного есею інший принцип розповіді, пояснення і фіналу. Щоб все це разом стало як гармонійний букет.

Яке відкриття було найяскравішим під час написання?
- Есей - дослідження скоріше суб'єктивної логіки, в якій початок і фінал стають шляхом. І отже інколи я відчувала, що дорога мене заводить далеко від первісного задуму: написане ніби підштовхувало до висновку, який дивував і мене саму. Тоді я відкривала у композиції те, чого спочатку і не бачила. Мій же текст відкривав мої ж очі, змінював бачення. І зупинити цей процес також було складно – перестати писати і відчувати, що треба ще щось дописати, додумати.

Який коментар про вашу книгу запам'ятався?
- Стосовно коментарів – їх поки що небагато, а гострокритичних взагалі немає. Тому я в очікуванні такого, що змінить своє уявлення про своє письмо.

Купити книгу «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»


Оленка Мартинюк 

- Що було найскладнішим при роботі над книгою «Хочу в fashion! Як потрапити в сферу моди та залишитися в ній: поради інсайдера»?
- Редактура з мого боку.

- Яке відкриття було найяскравішим під час написання?
- Розуміння, що текст ймовірно має бути актуальним хоча б кілька років.

- Перша річ, яку ви зробили, коли її дописали?
- Зрозуміла, що гештальт закрито. Але я писала всього 10 днів по 10 сторінок щодня. - Який коментар про вашу книгу запам'ятався? Радію, коли пишуть незнайомі люди, що спеціально купили книгу і вона була їм корисна.

Купити книгу «Хочу в fashion! Як потрапити в сферу моди та залишитися в ній: поради інсайдера»


__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх