графічний дизайн дизайн уривки із книжок arthuss

Навіщо проводити дослідження

Навіщо проводити дослідження

Видавництво ArtHuss готує до друку другу книгу серії про графічний дизайн для професіоналів та новачків. Книга «Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження. Пошук успішних креативних рішень» вийде з друку вже у липні. З цього приводу ділимось уривком із книги. Читайте та замовляйте книгу на сайті видавництва за суперціною для перших щасливчиків.


1. Із чого почати?
2. Підготовче дослідження
3. Пітчинґ на роботу
4. Огляд і спостереження


Дослідження — рушій дизайнерського проекту: воно допомагає вам обрати відповідний напрям і сфокусуватися, а також дуже впливає на якість результатів. Графічний дизайн — це форма вирішення проблеми, а інструменти, необхідні для того, щоби знайти рішення, ви отримуєте через проведення дослідження. Простіше кажучи, гарне дослідження — гарний дизайн.

Розглядаючи різні типи дослідження, описані в цій книжці, ви зможете визначати, яким чином кожен із них можна використати на різних етапах у ваших проектах — від первинного спостереження до розуміння аудиторії, тестування матеріалів, процесів та ідей. Ключова річ у будь-якому дослідженні — виявляти активність протягом усього процесу та дозволяти результатам виводити вас за межі того, що ви й так знали. Є кілька шляхів, якими можна піти: ваше дослідження може базуватися на практиці, експериментах або теорії, і це все однаково прийнятно.

Найкраще дослідження — це коли ви ставите себе на місце аудиторії, взаємодієте з групою та ознайомлюєтеся з контекстом проекту якомога детальніше. Цей рівень дослідження потребує від вас активності та відкритості до напрямів дослідження, що їх можуть запропонувати люди, з якими ви взаємодієте.

Дослідження також допоможе вам визначити найкращий спосіб, у який можна виготовити продукт із вашим дизайном. Після ретельного вивчення особливостей використання та ціни матеріалів дизайнер може запропонувати найкращі рішення — не тільки якісні, а й рентабельні.

*Цю цитату приписують також кільком іншим особам (прим. перекл.)1.1. Енергія всередині мене.StudioKxx

Підхід StudioKxx до типографії відображає тренди кіно та культури. Ця студія-першопроходець визначає тренди на майбутнє. Приклад, що на протилежній сторінці, було створено на заклик Coca Cola до митців по всьому світу — запропонувати оригінальну інтерпретацію фрази ‘Energizing refreshment’ («Свіжість, що заряджає»).

У фінальному варіанті типографічної роботи, яку виконав дизайнер Пьотр Бучковскі, поєднано кілька шарів типографічних рішень. Передпроектне дослідження включало пошук прикладів виразних типографічних рішень, зокрема серед знахідок були роботи Psyop та Grandpeople, а також вивчення типографічної виразності та експериментування з нею.


Із чого почати

Головні риси, які потрібні кожному дизайнеру, — це допитливість і прагнення покращувати. Підвищувати загальну обізнаність із ідеями, продуктами й послугами, постійно впроваджуючи інновації та знаходячи такі нові рішення старих проблем, що відповідатимуть вимогам сучасності, — це і є робота дизайнера. Питання, із якими доводиться стикатися дизайнерові в роботі з різними проектами, дуже різноманітні, тому дослідження просто життєво необхідні, аби дизайнер міг бути певен, що він цілком зрозумів проблему й запропонував найкраще з можливих рішень.

Коли починаєте дослідження для проекту, варто обміркувати, де ви можете знайти відповідну інформацію, на яку спиратиметеся в ухваленні своїх дизайнерських рішень. Є чимало потенційних джерел, а завдяки інтернету тепер можна отримати безпосередній доступ до величезного обсягу інформації щодо будь-якого предмета.

Якщо ви збираєте фактологічну та статистичну інформацію, найнадійніше джерело — усе-таки бібліотека. У більшості бібліотек є сучасні періодичні видання, бази даних та доступ до великих архівів академічних текстів, газет і книг. У багатьох архівах газет зберігаються, у друкованому вигляді чи на мікроплівці, статті, яким понад сто років. Чимало такої історичної інформації не оцифровано, тож часто бібліотека — єдиний спосіб отримати до неї доступ.

Місцева влада зберігає цінну інформацію про місцеве населення — щодо міграції, прибутків, а також демографічної статистики. Відповідну інформацію загальнонаціонального рівня можна знайти на державних вебсайтах, і це забезпечить вам ширшу перспективу та дозволить робити порівняння з будь-якою тарґетованою групою, яку ви досліджуєте.


1.2 Joupii. Webb & Webb

Joupii — це високоякісна дерев’яна іграшка, що з’явилася в 1960-х. Спершу її вручну виготовляв швейцарець Неф Шпіле, а тепер Joupii випускає італійська компанія Il Leccio. Джеймс Вебб пояснює процес, який стоїть за дизайном: «Упаковка Joupii мусила бути такою ж гарною, виготовленою з природних матеріалів і простою, як і сама іграшка. Надрукований чорним на високоякісному італійському картоні силует Joupii демонструє різні пози, яких може прибирати іграшка. Єдиний кольоровий елемент із використанням фото — наліпка — вказує на колір тіла іграшки (червоний, жовтий, зелений чи синій), і її легко замінити. Логотип Joupii підкреслює найвиразніші особливості іграшки — це кругла голова та очі».


Підготовче дослідження

Можна дуже по-різному підходити до дослідження залежно від типу та масштабності проекту. Великі роботи можуть потребувати глибшого дослідження, тоді як для менших, рутинних робіт буває достатньо наявних знань. Зазвичай дизайнер міркує про це під час пітчинґу на роботу та розбиває загальний час дослідження на години, потрібні для виконання окремих завдань.

Коли з’являється пропозиція щодо роботи, варто відразу вивчити інформацію про клієнта — ще до отримання брифу. Це допоможе вам визначитися, чи зможете ви виконати цю роботу, а також побачити контекст сподіваного результату. Другий крок — перегляньте базу клієнтів замовника. Знов-таки, це допоможе знайти підхід до брифу та, можливо, вкаже на набір критеріїв, від потенційної престижності та масштабу роботи до використання матеріалів і вибору процесів.


Пітчинґ на роботу

Рідко дизайнеру одразу пропонують роботу. Як правило, клієнт просить кількох дизайнерів подати свої ідеї щодо виконання брифу — це називається пітчем. Щоб зробити успішний пітч, доведеться витратити чимало часу й енергії, адже від нього багато що залежить.


Огляд і спостереження

Найперше, що ви можете зробити, аби скласти загальне уявлення про новий проект на початку роботи, — це переглянути те, що вже було створено в царині вашого дослідження. Звертаючись по натхнення до робіт інших людей, почніть здалеку — а потім визначте, що зі знайденого найбільш актуальне. У вас може виникнути спокуса почати з розгляду роботи, із якою ви вже знайомі, але краще подивитися, де буде використовуватися ваш остаточний дизайн, і взяти цей контекст за основу для вашої розвідки. Коли знайдете щось корисне — дізнайтеся, хто автор, пошукайте інші його роботи, поцікавтеся, який вплив вони справили. Огляд зразків дизайну, що використовуються у сфері вашої майбутньої роботи, важливий, адже він дає змогу виявити параметри чи елементи, які ви можете покращити.

Спостереження — ще один підготовчий дослідницький метод, який використовують, щоби сформувати первинне розуміння предмета. Це може бути активний процес чи умоглядний, але до нього треба ставитися серйозно. Початкові спостереження часто формують основу нашого підходу й можуть у подальшому впливати на вибір методології.


1.3 Ванбра Корт. Studio AS

Ванбра Корт — це житловий комплекс, збудований у три етапи в 1970-х роках у Кеннінґтоні, Лондон. Після консультацій щодо потреб мешканців там було переглянуто принципи доступу й безпеки. Як результат, виникла потреба в нових вказівниках, що допомагають орієнтуватися відвідувачам і службам доставки.

Після виїздів на місця в супроводі клієнта було проведено фотоаудит, щоб визначити маршрути відвідувачів і затвердити підходи до навігації відповідно до особливостей архітектури.
1.4–1.5 Макети. Studio AS

Аби показати маршрути відвідувачів, було зроблено набір візуалізацій, що допомогли клієнтові зрозуміти, як працюватиме система вказівників на місцях. Крім того, було виготовлено й розташовано на місцевості кілька вказівників у повному розмірі, щоб клієнт міг скласти цілісне уявлення.


Продовження читайте в книзі Ґевіна Емброуза і Ніла «Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження. Пошук успішних креативних рішень»

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх