дизайн дизайн інтерєру мистецтво

Мистецтво в інтер'єрному дизайні

Мистецтво в інтер'єрному дизайні

Мистецтво десь там, висить у музеї чи ховається у приватних колекціях… О ні, помиляється той, хто скептично налаштований. Мистецтво вже давно стало частиною повсякденного життя. Тож нехай воно висить у вас вдома! На таку думку надихає очікування книги про дизайн інтер’єру «Своя оселя». Звісно, це не означає, що кожна стіна повинна стати галереєю, але яскравий акцент вмить прикрасить кімнату.

Тож чому мистецтво важливе для інтер’єрного дизайну?


1. Колір
При виборі витворів мистецтва відображається ваш смак. Тож дизайнери радять спочатку обрати картину чи скульптуру і використати її як натхнення для кольору стін та меблів. У подальшому, такий підхід допомагає також визначитися зі стилем приміщення. Наприклад, якщо вам подобаються мінімалістичні однотонні картини, вони гарно виглядатимуть у сучасному і стриманому інтер’єрі, а от до старовинних крісел із позолотою вони точно не пасуватимуть.


2. Акцент
Як родзинки у кексі, кімната повинна мати те що привертає увагу, певну точку фокусу. У цьому випадку, картина має підкреслити існуючий інтер’єр і перегукуватися з меблями. Важливо звертати увагу на розмір: крихітну картину ніхто не помітить, а велика − відволікатиме увагу. Тож поміряйте стіну, аби знати, скільки простору у вашому розпорядженні.


3. Текстура
Спробуйте усі мистецькі форми! Окрім принтів чи цифрових роздруківок є ще скульптури і графіті, які додадуть тіней та глибини кімнаті. Подібні деталі урізноманітнюють оточення, а очам є що розглядати. Грубі текстури, наприклад, бетонні елементи чи картини із багатьма шарами фарби, створюють інтимний і більш приземлений простір, а гладенькі текстури – легкість та відчуття чистоти.


4. Завершеність
Уявіть кімнату з білими пустими стінами. Так, вона виконує свої функції, але чи не виникає відчуття порожнечі? Ніби її щойно добудували і пішли геть… Художнє оформлення стін – це той етап дизайну, який допомагає «зібрати» простір. Візуально поєднати розрізнені елементи: біла шафа, червоне ліжко – якщо це виглядає хаотично, одна біло-червона картина стає маленьким штрихом завершеності.


5. Самовираження
Згадуючи про мистецтво, не забувайте, наскільки воно різне. Не обов’язково прикрашати стіну улюбленою картиною Моне чи репродукцією Ван Гога. Митцем можете стати ви! Вдале фото, роздруковане у великому форматі і вставлене в рамку, стане приємним спогадом. Дитячі малюнки потішать близьких, а колаж із газетних вирізок розкриє креативний потенціал.


Ми впевнені: ви знайдете те, що вам подобається, головне – слухайте себе. Адже саме про це книга Джоани Ґейнс «Своя оселя». Про дизайн простору, у якому хочеться жити.

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх