дизайн дизайн інтерєру уривки із книжок arthuss

Уривок із книги Джоани Ґейнс «Своя оселя»

Уривок із книги Джоани Ґейнс «Своя оселя»

Розділ 2. Передпокій

Мій дім — моя фортеця, мій притулок. Для мене дуже важливо, як мої рідні почуваються вдома. Тож для мене великою честю було створити домівку, в якій нам усім справді хочеться бути. І одна з причин, чому я так захоплена своєю роботою, — це те, що я дуже хочу, аби так було в усіх.

У нашому будинку ґанок і передпокій — це місця, де відчувається наш перший теплий прийом. Це відчуття зароджується, щойно я заїжджаю у двір і бачу крісла-гойдалки, сидячи в яких, ми часто спостерігаємо за заходом сонця літніми вечорами. Навіть старий замурзаний шкребок для взуття, яким діти користуються майже щодня, викликає в мене усмішку, коли я ступаю на килимок і заходжу в двері.

Я не впевнена, що випадкові неживі речі можуть так само розчулити інших, але я ставлюся до них інакше. Я завжди пам’ятаю історію, пов’язану з кожною з них.

Я можу розслабитися, коли зачиняю двері й опиняюсь у світлому передпокої. Це м’яке світло ніби вітає мене, а двері, зачиняючись, наче кажуть: «Привіт!». Весь хаос світу, всі проблеми — все відступає. Я вдома.

Зазвичай ми багато енергії вкладаємо в оформлення основних місць у наших оселях — тих, де проводитимемо найбільше часу, відпочиватимемо разом: я відчуваю це заздалегідь.

Висловлюючись по-філософськи, я переконана: те, що всередині, важить найбільше. Це те знання, яке я маю в собі та передаю дітям. Але я також знаю: зовнішнє досить сильно впливає на те, що ми відчуваємо.

Маленькі важливі речі, які зустрічають вас на ґанку: горщики із квітами, бра, придверний килимок, — задають настрій, із яким ви й ваші гості заходите в дім. Ці промовисті деталі мають чітко відображати вашу сутність, так само як і те, що перебуває за порогом.


Вони щось повідомляють нашим гостям і навіть тим, хто просто проїжджає повз, а ще важливіше — вони щось повідомляють вашим рідним. Ці перші враження — наче візуальне визнання того, що ми дбаємо й зовні, і всередині про місце, до якого кожного дня повертаємося — про нашу оселю. Саме через передпокій ми заходимо й виходимо, і тому я вважаю, що, незалежно від конфігурації цього простору, слід зробити його значущим, свідомо підійти до його оформлення.

Зазвичай через вхідні двері ми потрапляємо до класичного передпокою чи фойє, але є й безліч нетипових приміщень. Наприклад, у нашому будинку це вузький передпокій відразу за вхідними дверима. Це неідеальне місце — сам простір тіснуватий і маловиразний, але ми прикрасили його речами, важливими для нашої родини, і перетворили на функціональне й гостинне місце. На столику біля входу лежить велика старовинна Біблія — дуже дорога для мене річ. Вона дає зрозуміти, який наш дім і яка ми родина.

Я попрацювала в багатьох будинках, тож бачила передпокої будь-яких форм і розмірів. Є будинки, де відразу потрапляєш у відкритий простір. В інших перше, що бачиш, — велика стіна. Форми й розміри неважливі. Іноді все, що потрібно вашому передпокою, — це приставний стіл, або якийсь унікальний предмет меблів, або вішалка, або підставка під взуття. І завдяки цим функціональним речам предмети першої необхідності, як-от взуття, куртки та рюкзаки, вже не будуть розкидані по всьому будинку.

Також я твердо впевнена, що функціональністю не варто жертвувати задля гостинності. Коли ми надаємо членам родини й гостям спеціальні місця, де можна зняти взуття й залишити ключі або сумки, ми ніби кажемо їм: «Ну ж бо, заходьте, ми дбаємо про вас, ми вам раді». А якась дуже проста річ, наприклад запалена свічка, дасть змогу відразу відчути саме це тим, хто ввійшов.


Оформлення передпокою може перетворитися на проблему, якщо його площа й форма нестандартні. Якщо в будинку передпокій не було спроектовано заздалегідь, буває дуже важко вигадати, куди ж його можна втиснути. Розробити дизайн передпокою часто досить непросто. Але саме тому це перше приміщення, яке ми описуємо в цій книзі. Прагнучи зробити цю частину будинку продуманою, ми можемо створити простір, який справді випромінюватиме гостинність. Маленькі деталі вітають нас біля дверей і запрошують усередину — неважливо, повернулися ми додому після важкого робочого дня чи прийшли з продуктового магазину. Якщо ми свідомо проектуємо передпокій, ураховуючи свої потреби й уподобання, то завжди відчуватимемо, що повертаємося туди, де нас добре знають. І наші гості це помітять — вони побачать, хто ми, які наші потреби, що для нас важливо. Наш передпокій повинен справляти враження добре спланованого й гостинного на кожного, хто ввійде.

Оскільки це місце, де ми зустрічаємо тих, хто до нас завітав, воно має бути гарним. Де живе ваша родина, наскільки ви багаті — все це не має значення. Ваша домівка — це місце, куди ви любите повертатись і запрошувати гостей. Вхід у будинок має відповідати вашому стилю життя та ніби розповідати, хто ви є і що вас хвилює. Це може здатися надто амбітним, але нехай. Також може видатися, що доведеться зробити багато чого, ще й на досить малій площі. Але ось чого я навчилася за багато років, працюючи з передпокоєм у своєму будинкові й у багатьох інших оселях: саме продумані деталі зроблять це місце справді вашим.


Передпокій: що взяти до уваги

Передпокій задає тон усій оселі. На прикладі кожного передпокою, який буде розглянуто в цьому розділі, ми побачимо, як, незалежно від стилю, розміру та атмосфери, бажання й невеликі зусилля перетворюють це відносно маленьке приміщення на простір теплої привітності, якою вам хочеться поділитися зі своєю родиною та друзями.


Подумайте, що хочете сказати оформленням

Можливо, ваш будинок великий, можливо, зовсім крихітний, а може, середній за розміром, проте передпокій, найімовірніше, — тільки мала частина його площі. Зауважте, як ці приміщення ушляхетнено завдяки унікальним дизайнерським рішенням, як-то цікава підлога або незвичайні світильники чи меблі.


Основні функції

  • Це саме те місце, де люди залишають речі, коли приходять, тож зверніть увагу на функціональність представлених передпокоїв.
  • Знайдіть планування, найбільш схожі на ваш передпокій.
  • У кожному передпокої знайдіть елементи, які задовольняють потреби власника своєю функціональністю й виглядом. Це можуть бути гачки, кошики, шухлядки для всякої всячини. А ще це можуть бути сентиментальні речі — витвори мистецтва чи улюблений антикваріат. Подумайте, який вигляд ці речі мали б у вашому передпокої.


Читайте далі в книзі Джоани Ґейнс «Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити»

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх