мистецтво

Як продавати мистецтво за допомогою інтернет-портфоліо

Як продавати мистецтво за допомогою інтернет-портфоліо


Якщо ви митець, то знаєте, як це: ночувати у студії, днями обдумувати ідеї, підбирати кольори… Ви пройшли майстер класи і щоденно вдосконалюєтеся. Тепер у вас є картина. І якщо ви розмістили її в Інтернеті, а нічого не відбувається – ця розповідь для вас.

Чому мистецтво не продається? Над цим питанням можуть думати найкращі філософи світу, але відповідь лишається невловимою. Проте ми знаємо, з чого почати, аби підвищити шанси. Перш за все: необхідно мати Інтернет-портфоліо. Тож якщо у вас вже є веб-сайт – це чудовий старт. Тепер варто з’ясувати, як змусити його працювати.


Сформуйте простір довіри

Покупки онлайн насторожують, тому важливо створити довірливі стосунки з клієнтом. Адже при персональній покупці у художника можна запитати усі деталі, потиснути руку, доторкнутися до полотна. Створюється щирий зворотній зв’язок. Але продажі в Інтернеті – зовсім інші історія.

Згадайте, що змушує вас довіряти певному сайту? Достовірна інформація. Переконайтеся, що ваше портфоліо наповнене важливими деталями: біографія, мистецькі погляди, якісні зображення робіт, відгуки клієнтів, деталі, нюанси щодо замовлення, посилання на сторінки в соцмережах та інші контакти. Усе це відповідає на різні запитання у розумі покупця, поєднується, немов шматочки пазлів і дає повну картину митця як особистості та бізнесмена. Ви маєте розповісти свою унікальну історію. Портфоліо говорить за вас, тож воно має стати гарним співрозмовником для покупця.


Створіть стиль, що об’єднує

Візуальна привабливість портфоліо також має значення. Тож усі розрізнені деталі, про які ми згадували раніше, потрібно гарно зібрати разом. Запам’ятайте формулу:


Якісне портфоліо = хороші мистецькі роботи + досвід арт-покупок


Так працює розум покупців і саме за такими критеріями вони шукають. Отже, ваш талант має бути наочним, гарно оформленим на сайті. А відгуки про взаємодію з вами лише доповнять позитивне враження. Якщо портфоліо сумнівної якості, цей сумнів може привести покупців до хибної думки, що й ваша творчість не заслуговує уваги.Яке воно: гарне портфоліо?

1. Лаконічне. Ваші картини мають бути на першому місці, тож подумайте про чисті, не відволікаючі кольори та легкі для читання шрифти. Проаналізуйте сайти художників, які вам подобаються та визначіть, що саме промовляє до вас, як аудиторії.

2. Зрозуміле. Переконайтеся, що на вашому сайті легко знайти інформацію. Покупці хочуть отримувати відповіді швидко, а не губитися серед безлічі сторінок. Скеровуйте людей до розпродажів, робіть портфоліо лаконічним.

3. Грамотне. Перечитуйте усе перед публікацією. Жодних друкарських помилок чи не працюючих посилань, які можуть підірвати репутацію професіоналізму.


Придбання мистецтва – це велика грошова інвестиція. Переконайте покупців, що вам можна довіряти, а ризики мінімальні. І саме портфоліо – можливість переконати колекціонерів, що ви гарантуєте професійний підхід від початку до кінця.


Зробіть «контакти» доступними

Деякі художники не люблять робити контактну інформацію помітною у портфоліо. Можливо, через острах мистецьких афер. Але не позбавляйте потенційного покупця можливості зв’язатися з вами. Інколи це необхідно, навіть якщо на сайті вже є уся інформація. Покупці хочуть гарантій, уточнень щодо оплати, хочуть переконатися, що за цим сайтом є реальна особа… Тож бути уважним і готовим іти на контакт – це найкращий спосіб продати своє мистецтво. Розмістіть розділ «контакти» у верхній або бічній смузі сайті, щоб він був доступний у будь-який час, коли колекціонер, проглядаючи ваш сайт, задумається придбати картину. Будь-які форми зв’язку знадобляться: телефон, електронна пошта, соціальні мережі… Не закривайте канали продажів.


Налагоджуйте зв’язок

Кнопка «купити зараз» – зручний спосіб швидкої купівлі. Проте варто думати і про перспективу та створювати міцніший зв’язок. Успішні художники розповідають, що значний відсоток їх картин купують вже існуючі клієнти. Вони, як правило, обирають дорожчі твори, більше інвестують у прогрес художника та будуть першими, хто придбає нові твори. Існуючі клієнти довіряють вам, знають якість роботи, яку ви надаєте, і готові інвестувати у вашу кар’єру через це. Метою вашою арт-маркетингу має створити якомога більше зв’язків. Тож кнопка «купити зараз» підходить для дешевих і швидких покупок, але не для тих, хто хоче сформувати тривалі стосунки з клієнтами. При купівлі картини вони не повинні відчувати, що купують якусь безглузду річ в онлайн-магазині. Спонукайте людей до розмови, підігрівайте інтерес. Один зі способів – додайте можливість підписатися на вашу розсилку! Таким чином ви зберете адреси електронної пошти своїх прихильників і зможете час від часу нагадувати про себе. Діліться процесом роботи над картинами, запрошеннями на виставки, в яких берете участь. Нехай клієнти пізнають вас краще.


Вчасно оновлюйте інформацію

Розміщуйте твори мистецтва на веб-сайті одразу, як завершуєте роботу над ними. І нехай це стане корисною звичкою. Можливо саме в цей день якийсь галерист шукає поповнення колекції? Адже якщо на сайті пусто і всі роботи у категорії «продано», це дещо знижує ентузіазм і створює враження, ніби ви нічого не можете запропонувати.


Оптимізуйте сайт для пошуку

"Оптимізація пошуку" означає використання тих самих ключових слів у своїх описах, які використовують покупці мистецтва під час пошуку художньої роботи в Інтернеті. Усі елементи вашого портфоліо: від біографії до заголовків можуть допомогти знайти вас. Можете звернутися до SEO-спеціаліста, який допоможе налаштувати це. Розвиток оптимізації може зайняти кілька місяців, оскільки ваші посилання з часом стають більш надійними та авторитетними. Це, безумовно, марафон, а не спринт, але окупність також буде довготривалою.


Діліться!

Не варто чекати, поки люди випадково зацікавляться вашим портфоліо. Будьте активним, якщо хочете продати своє мистецтво. З чого почати? Діліться оновленнями сайту у своїх соцмережах чи блозі, додавайте посилання на сайт у візитках чи роздатковому матеріалі виставок. Світ готовий вас побачити!

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх