motion-дизайн ілюстрація анімація комікси уривки із книжок arthuss

Анімаційні ефекти

Анімаційні ефекти

«Мальована анімація з Престоном Блером» Престон Блер

Переклад: Олексій Пелипенко


Анімаційні ефекти

Паралельно з рухами можна застосовувати чимало ефектів, щоб пожвавити анімовані сцени. Наприклад, розмиття ніг персонажа під час бігу створить враження швидкого руху, а зупинка та дрижання панорами за персонажем вказує, що він зіткнувся з перешкодою.


Розмиття швидкого руху

Паралельно з рухами можна застосовувати чимало ефектів, щоб пожвавити анімовані сцени. Наприклад, розмиття ніг персонажа під час бігу створить враження швидкого руху, а зупинка та дрижання панорами за персонажем вказує, що він зіткнувся з перешкодою.Ефекти швидкості

Швидка втеча від бика здіймає хмари куряви та / або диму. Часто розмиття швидкого об’єкта супроводжується фрагментами множинних зображень. Швидкість руху поєднується з тихим, нерухомим тлом, трава й дерева нахиляються в напрямку руху торнадо. До цієї категорії спецефектів належить і анімоване тло.


Ефекти зіткнення

Коли швидкість раптово падає, ефект підсилюється зіткненням. Як показано на розкадруванні нижче, бик налітає на дерево на тлі панорами, що швидко рухається. Від удару панорама й дерево трохи зміщуються вперед, а потім зупиняються. Як варіант, рух панорами може перейти в похитування / тремтіння, або ж бик після удару може захитатися.

Після швидкого падіння удар об землю зазвичай доповнюється вертикальним коливанням / тремтінням тла. Однак класичні удари у великих мультфільмах також включають анімовані ефекти відлуння на тлі — наприклад, далекі скелі то підлітають догори, то падають від ударних хвиль. Наслідками сильних ударів можуть бути також анімовані кратери й дим.


Контроль тла

У цій анімації зверніть увагу не тільки на метаморфозу персонажа, а й на ефект розчинення тла. Драма метаморфози (яку часто називають «морфінгом») — цінний інструмент анімації.


У цій сцені метаморфоза використовується у два способи:

1. Для зміни тла зі світлого на темний застосовано спеціальний світловий ефект, відомий як «перехресний наплив».

2. Чотири дракони «перетворюються» на одного супердракона, що дихає вогнем. Розгляньте зміни, показані на цій розкадровці.

За використання цього прийому рух має відбуватися плавно й поступово.Замовити книжку «Мальована анімація з Престоном Блером»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх