мистецтво про книжки arthuss уривки із книжок arthuss

Читати книгу Сари Торнтон «33 митці у трьох актах»

Читати книгу Сари Торнтон «33 митці у трьох актах»

Книга Сари Торнтон «33 митці у трьох актах» особлива для видавництва. Вона була однією з перших, яку ми надрукували. Найкраща книга року про мистецтво за версією Guardian і Huffington Post – тоді українською її переклали швидше, ніж російською. А на додачу ця книга надихнула ArtHuss на створення виставки-перфомансу «Невідомі», розмов з українськими митцями. Сподіваємося, вона надихне і вас, тож ділимося «33 митці у трьох актах» у вільному доступі.

Книга поділяється на три «акти»:

  • політика,
  • спорідненість,
  • ремесло.

Сара Торнтон облетіла пів-світу, щоб побачити митців у їх домівках та студіях. Це не інтерв’ю, а радше замальовки з життя кожної особистості. Ось Яйоі Кусама у своїй студії біля Токійського притулку, далі Андреа Фрейзер розповідає про свого психотерапевта, а навколо Керролл Данем бігають дві донечки. У цих деталях – життя. Читач бачить реальних людей, мистецтво стає ближчим.

Сара Торнтон ставить питання «Хто такий сучасний художник?» та отримує на нього різні відповіді. У студії Джеффа Кунса, де він з’являється в старій тенісці, джинсах і кросівках, художник показує свої роботи, проводить чітко продуману екскурсію (дорожить репутацією). Йому подобається почуття спільноти, він не хоче бути наодинці з собою у кімнаті і радо приймає гостей.

А хто такий митець? А як народжуються твори мистецтва? Сара Торнтон не нав’язливо розмовляє з 33 художниками, пише про їх життя і змушує їх подумати над своєю творчістю, завдяки чому розкривається їх психологія, ставлення до явищ дійсності. «33 у трьох актах» ― це незабутня книжкова вистава людських душ і мистецтва.

Читайте у вільному доступі:


Сара Торнтон

«33 митці у трьох актах»

Переклад: Юрій Мазур, Олександр Михед, Ірина Шувалова


Читати книгу__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте у нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх