Читайте, щоб перетворити кожну світлину на шедевр

Читайте, щоб перетворити кожну світлину на шедевр


Фотографування ― це навичка. Звісно, у когось від народження є відчуття стилю, композиції та кольору, проте навіть талант варто розвивати і вдосконалювати. Тож якщо ви прагнете робити знімки, що ловлять погляд глядача, хочете майстерно фотографувати ваших родичів на сімейних зустрічах, фіксувати красиві миті із відпусток… Читайте!

Видавництво ArtHuss видало 3 книги для кожного, хто мріє бути фотографом (або вже ним є і хоче покращити вміння). Розповімо детальніше про кожну з них. Що всередині? Та які поради дають автори.


1. Сторітелінг у фотографії
2. Як знімати неймовірні фотографії
3. Як знімати неймовірні портрети


1. Сторітелінг у фотографії

Це перша книга на тему фотографії, що з’явилася у видавництві. І вона про найголовніше: історію. Як розповісти щось значиме, вразити глядача, донести емоцію. Сторітелінг дозволяє поєднати героїв, локацію, предмети і одяг в єдину ідейну композицію, яка зачепить увагу глядача.

Книга "Сторітеллінг у фотографії" містить 5 блоків із практичними завданнями: переконуй, підготуйся, фотографуй, редагуй, презентуй. Вони доповнені прикладами із роботи самого Фінна Білза (і він, між іншим, знімає для всесвітньовідомих брендів Apple, Cartier, Land Rover та Omega), він розповідає, як залежно від умов і завдань обирати кольори, композицію, виставляти світлову схему. Набір цих ефективних прийомів стане у пригоді не залежно від жанру, який ви обрали.

Використовуйте те, що вас оточує, взаємодійте зі світом, щоб створити настрій ― радить Фінн Білз щодо потретів у середовищі: «Незалежно від типу історії і того, якими засобами вона презентована, ми повинні задати обстановку. В книзі її можна описати словами.

Наприклад: Полудневе сонце було безжальним, тому пастух шукав укриття в тіні оливкового дерева неподалік.
Цей концепт лишається незмінним і в роботі з зображеннями. Однак нам треба візуально зобразити елементи середовища навколо нашого персонажа, щоб сформувати тло. Портрети в звичному середовищі показують людину на тлі її щоденного оточення, а не на нейтральному фоні. Я люблю такі зображення, тому що на них люди зазвичай більш розслаблені, і до того ж атмосфера робить свій внесок у фотографію. Довкілля у цьому контексті — це місце, де людина проводить більшість часу».


2. Як знімати неймовірні фотографії

Ця книга унікальна тим, що вона має 2 альтернативні обкладинки. Таке рішення було прийняте, щоб надихнути читачів, щоб вони вже зі старту обрали саме те, що естетично приваблює. Ну і звісно ж, щоб поширювати знання про наших українських фотографів. На двох варіантах обкладинки зображені човен у спокійній атмосфері біля води або ж яскравий жовтий автобус на геометричному тлі ― це знімки відомого українського арт-фотографа Дмитра Богачука.

Ця книга охоплює п’ять важливих тем: композиція, експозиція, світло, об’єктиви та мистецтво бачення. Генрі Керол описує прості і очевидні поняття, проте роздумує про кожну тему з професійної точки зору, що додає глибини та нового погляду. Теоретична частина доповнена практикою: автор показує, як ті принципи, про які він пише, втілюються у роботах Анрі Картьє-Брессона, Себастьяна Сальґаду, Фея Ґодвіна, Надава Кандера, Доротеї Ланж та інших фотографів.

Таке поєднання дає неймовірне усвідомлення того, як влаштована фотографія. Відомі фотографи фактично стають вчителями.

Генрі Керол пояснює основи основ: «Використовуй провідні лінії, щоб створити композиційну структуру та привернути увагу глядача до основних елементів.

Часто одна провідна лінія — це все, що тобі потрібно. Вона матиме найбільшу силу, якщо вриватиметься у зображення від краю рамки.

Якщо ти будеш дивитися на світ широко розплющеними очима, то знайдеш провідні лінії скрізь — від зближення залізничних колій до гілок на деревах чи тріщин у скельному урвищі. Не соромся робити ці лінії провідними в зображенні.

У цьому випадку Картьє-Брессон змусив наші очі зробити різкий маневр, щоб підсилити суть фотографії — рух».Департамент Вар, Єр, Франція Анрі Картьє-Брессон 1932


3. Як знімати неймовірні портрети

Це друга книга Генрі Керола у видавництві ArtHuss. А все тому, що він справді хороший вчитель. Генрі вивчав фотографію в Королівському коледжі мистецтв (Британія) і представляв власні роботи на виставках по всьому світу. Він має досвід викладання фотомистецтва для людей різного віку (адже є засновником відомої фотошколи у Британії), що допомогло написати ґрунтовні та зрозумілі книги для кожного фотолюбителя. Він знає, з якими проблемами найчастіше стикалися його учні і як їх уникнути.

Книга «Як знімати неймовірні портрети» зосереджена на тому, як знімати людей у різних умовах. Вона містить 7 розділів: про правила композиції, кути зйомки та об’єктиви, і контекст фотографії: Генрі Керол вчить як кадрувати зображення, спіймати мізансцену, що підсилить присутність людини у кадрі. Далі розділи «Погляд» та «Контроль» демонструють, як саме захопити увагу глядача, використати провідні погляди героїв, документувати зміни. Який тип світлин обрати: чорно-білі чи кольорові? Використовувати штучне світло чи природнє, з вулиці? І звісно ж, оскільки зйомка людей передбачає повагу до приватного простору людини, Генрі Керол наголошує на важливості емпатії та законності підстав для зйомки.

Проте найкраще, чому вчить Генрі Керол ― це не сліпо слухати правила, а шукати власне чуття.

Наприклад: «У книзі правил нічого не сказано про те, що твоєму суб’єкту потрібно дивитися в об’єктив.Коли погляд суб’єкта зустрічається з камерою і дивиться з фотографії - чи безпосередньо на глядача, чи кудись за кадром,— наш погляд, зустрівшись із його (її) поглядом, фактично відбивається назад. Це означає, що ми все ще до кінця не проникли всередину зображення. Однак коли суб’єкт відвертається від камери і дивиться вглиб фотографії, трапляється щось особливе. Наш погляд не віддзеркалюється назад. Натомість ми заглиблюємося в зображення, опосередковано дивлячись на світ очима суб’єкта. Експериментуючи з цією технікою, не думай, що твій суб’єкт обов’язково має споглядати щось конкретне. Тут справа не в тому, щоб висловлюватися буквально, а в тому, щоб створити особливу атмосферу за допомогою питань без відповідей».

Нехай після прочитання книг кожен ваш знімок стане шедевром!


Авторка тексту: Валерія ПінчукЗамовити книги в ArtHuss

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх