мода і краса уривки із книжок arthuss

Гламур Голівуду

Гламур Голівуду

Ти ж знаєш, як свистіти, чи не так, Стіве?

Ти просто складаєш губи і… дмеш.

Лорен Бакал У ролі Слім Браунінґ

«Мати чи не мати» (1944)


Упродовж 20-х – 50-х років червона помада була неодмінною складовою уявлення про моду і красу, додаючи гламуру щоденним жіночим образам, ким би ці жінки не були — домогосподарками чи робітницями. Актриси з багряними губами підтримували цю культурну універсальність — вони з’являлися на екрані з такою помадою навіть граючи в історичних фільмах про періоди, коли її не носили. Вів’єн Лі грала Скарлет О’Гара у «Звіяних вітром» із бездоганно підмальованими червоною помадою губами, хоча історія її героїні розгорталася в часи Американської громадянської війни. «Чи червоні губи, чи ні — це залежить від моди того часу, в який знімалося кіно», — пояснює Дебора Надулман Лендіс, засновниця й директорка Центру вивчення дизайну костюмів імені Девіда Коплі при Школі театру, кіно й телебачення UCLA. — «Губи в кіно червоні тоді, коли перевагу червоній помаді віддають глядачки, решта не має значення».


Це можна назвати симбіотичним зв’язком: червона помада була в моді впродовж цілої епохи, і акторки носили її, щоб аудиторія асоціювала себе з ними, — а водночас присутність цієї помади на губах голівудських красунь збільшувала популярність продукту й надихала жінок купувати його більше й більше. Звісно ж, були й інші кольори помади, але червоний лишався найпопулярнішим. Наприкінці 30-х років, наприклад, бренд Volupté (наразі вже вибув із ринку) випустив два нові відтінки помади: червоний із провокативною назвою Hussy (англ. безсоромниця — прим. ред.) і скромний м’який рожевий, що називався Lady. Hussy продавалася успішніше, ніж Lady, більше ніж на 80 відсотків. У середині 40-х, коли Max Factor створила друковану рекламу з гламурними зображеннями Ріти Гейворт для нової лінійки помади, до асортименту додали три відтінки: чистий червоний, холодний червоний і рожево-червоний.


Хоча зірка популярності червоної помади потьмяніла у 60-х та 70-х, коли в моді був натуральніший образ, вона лишилася символом впевненості, гламуру й елегантності. Саме тому її обирають так багато жінок: проста червона помада — це синонім вишуканості. Висока шляхетність цього кольору робить червону помаду улюбленим аксесуаром для червоної доріжки — із нею приходять і Ріанна та Леді Ґаґа, що задають моду й лишаються на її вістрі, і Джуліанна Мур та Наталі Портман, які віддають перевагу класичнішому стилю.

Для простих смертних червона помада, навіть у поєднанні з джинсами, робить повсякденний образ довершеним і продуманим, а обличчя без будь-якої іншої косметики — бездоганно доглянутим.

Замовити книгу «Червона помада»

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх