мистецтво

Чому варто відвідати виставку «Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» в ARTAREA?

Чому варто відвідати виставку «Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» в ARTAREA?

«Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» - це масштабний проєкт, що охоплює близько 50 років творчості видатного українського художника.

Іван Марчук – український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка, член наукової ради Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. Працює і живе в Києві. Мистець винайшов унікальну техніку виконання, що має назву «пльонтанізм».


Творча спадщина Марчука налічує 12 циклів творчості: близько 5000 творів, більше 150 монографічних і 50 колективних виставок. В ARTAREA експонується більше 100 творів, що розкривають особистість генія у різні періоди творчого шляху. Іван Марчук єдиний українець, що потрапив до списку «100 геніїв сучасності» за версією Британської газети The Daily Telegraph (2007 рік).

У двох експозиційних залах ARTAREA фрагментарно представлені станковий живопис, графіка і пластичні твори художника. Вперше, творчий доробок Івана Марчука експонується у digital галереї: полотна «оживають» у форматі відео-арту.


Чому варто відвідати виставку «Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» в ARTAREA?

  • Іван Марчук - український художник, якого британська газета The Daily Telegraph внесла до списку «100 геніїв сучасності». Він живе і творить серед нас. У рамках персональної виставки в ARTAREA, художник проводить творчі зустрічі.
  • Його мистецтво тривалий час було заборонене радянською владою. 12 років художник жив і творив в еміграції. В 2001 році він знову повернувся на Батьківщину. Героя-художника треба знати в обличчя.
  • 5000 робіт, 150 монографічних і 50 колективних виставок. Картини художника є на кожному континенті. Серед них є 100 творів, які ніколи не були представлені публіці. Їх можна буде побачити в двох експозиційних залах ARTAREA.
  • Наприкінці 1970-х картини Марчука були представлені на перших виставках нонконформістів від української діаспори. Тепер ARTAREA запрошує на останню виставку Івана Марчука в Києві
  • Унікальна техніка виконання картин художника має назву «пльонтанізм». Його полотна ніби створені з переплетень багатьох ниток. Тільки в ARTAREA їх можна буде побачити у форматі digital галереї: картини почнуть оживати і рухатись.


Слідкуйте за анонсами подій виставки «Секретигеніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» на сторінці виставкового простору Artarea у Facebook.


*Серед усіх, хто придбає книги на сайті видавництва до 17 листопада включно, ми розіграємо 20 запрошень на виставку «Секретигеніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука» від нашого партнера Artarea. Переможці будуть обрані за допомогою random.org. Результати оголосимо 18 листопада на сторінці видавництва ArtHuss у Facebook.

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх