анімація підбірки

Книги про анімацію: від історії до практики

Книги про анімацію: від історії до практики

Дивилися мультфільми? В дитинстві чи дорослому віці ‒ не важливо. У рухомих картинках є особлива магія, яка змушує дивитися, дивуватися… І досліджувати! Видавництво ArtHuss знайшло кілька захопливих видань, які розкривають історію анімації, технічні нюанси та секрети виготовлення… Книги готуються до друку, перекладаються і вже скоро перші екземпляри опиняться у щасливих читачів! Ще встигаєте придбати за попереднім замовленням зі знижкою. А справжня «біблія аніматорів» Річарда Вільямса вже надрукована.

Обирайте, що в анімації цікавить вас:

1. «Анімація: Посібник з виживання» Річард Вільямс
2. «Історія анімації» Нікіта Кравцов
3. «Анімація» Ендрю Селбі


1. «Анімація: Посібник з виживання» Річард Вільямс

Книга, яка навчить вас малювати мультфільми, якщо проведете кілька днів з нею та блокнотом. Річард Вільямс працював у індустрії з 1950-х років і знає усі тонкощі класичної анімації. Його зацікавлення почалося у 15 років, коли він купив квиток на п'ятиденний тур в Лос-Анджелес і зумів домогтися дводенної екскурсії по Walt Disney Studio. І з того часу не випускав олівець з рук. Для чого написав цю книгу? Аби допомогти початківцям та професіоналам краще розуміти процес роботи та уникнути помилок. Трішки історії, аби зрозуміти контекст та розвиток анімації. Ще трішки теорії, аби знати професійний сленг. І багато, дуже багато практики! На кожній сторінці ‒ ілюстрації і поради як переконливо передати рух об’єктів, людей і тварин. Як розпланувати простір кадру, зобразити вагу об’єктів, різні типи ходи, характер персонажа, його емоції, як відбувається озвучення готового мультфільму, монтаж кадрів… Усе, що необхідно знайти тим, хто цікавиться процесом малювання анімації чи хоче створити власну.

Хочу замовити книгу2. «Історія анімації» Нікіта Кравцов

Нікіта Кравцов написав книгу, аби підкреслити історичну цінність мистецтва анімації. Адже зазвичай її зародження пов’язують з діяльністю Діснея. Так, Волту можна подякувати, адже його персонажі стали культовими і полюбилися мільйонам глядачів. Проте люди оживлювали зображення і 100 років тому, і 500… Як каже сам автор: «Це колосальна робота багатьох поколінь, які заклали фундамент, необхідний для появи одного з сучасних видів мистецтва». Тож ви прочитаєте про експерименти початку минулого століття, дитячі іграшки, зародження 3D анімації в 60-70-х роках… Усе, що передувало зображенням, які ми бачимо зараз у кінотеатрах. Це книга про те, як зародилося мистецтво і які люди дивували світ своїми ідеями. Також у книзі сучасний підхід до ілюстрацій. На сторінках можна буде знайти спеціальні QR-коди, які покажуть читачам доповнену реальність. Анімаційні фрагменти чи об’ємні моделі винаходів. Процес навчання з цією книгою стане захопливим, наочним: ви не просто прочитаєте про першу анімацію, але й подивитеся її!


Хочу замовити книгу


3. «Анімація» Ендрю Селбі

Якщо перша книга у цьому списку ‒ це опис технічних нюансів та особливостей малювання класичних мультфільмів, то «Анімація (Портфоліо)» ‒ охоплює інші аспекти. Ендрю Селбі описує всі етапи розробки: від препродакшену до постпродакшену. Все починається з планування та сценарію: що це таке, як його втілити через мову анімації, які підходи до написання існують, основні теми і жанри. Далі: розробка концептів, пошук ідей та візуального оформлення, сторіборди, дизайн персонажів. Автор описує етапи виробництва та виділяє, чим відрізняються целулоїдна анімація, комп’ютерна, цеглинкова (так, така існує!), навчає різним видам монтажу. Ендрю Селбі ‒ старший викладач кафедри ілюстрації в університеті Лафборо, був завідувачем відділу Школи мистецтв, відвідав безліч семінарів та конференцій у Європі, Америці, Австралії, Азії… Усі свої знання про анімацію він зібрав у цьому виданні. А завдяки викладацькому досвіду розуміє, що знання хочеться реалізувати на практиці. Тож розділ «Ваше анімаційне майбутнє» допоможе з правильним стартом кар’єри. Усе, що потрібно для створення грамотного портфоліо, шоурілу навичок самопросування, написання резюме і навіть етап співбесіди ‒ на сторінках книги Ендрю Селбі знайдеться все!

Хочу замовити книгу


Автор: Валерія Пінчук

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх