ілюстрація графічний дизайн дизайн підбірки

Книги про дизайн

Книги про дизайн


Корисна література для творчих професій ‒ так коротко можна охарактеризувати один із напрямів діяльності видавництва ArtHuss. Тож якщо ви мрієте стати дизайнером чи ілюстратором, підібрали для вас книги, які покращать навички і надихнуть на творчість.


  1. «Основи. Графічний дизайн 0: Підхід і мова» Ґевін Емброуз, Найджел Оно-Біллсон
  2. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» Стівен Геллер, Сеймур Кваст
  3. «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл і Джо Девіс
  4. «Емоційний дизайн» і «Опанувати складність» Дон Норман
  5. «Благай, кради і позичай» Роберт Шор1. «Основи. Графічний дизайн 0: Підхід і мова» Ґевін Емброуз, Найджел Оно-Біллсон

Книга, що відповідає на питання «З чого почати?»: базова теорія кольорів, композиції, підбору шрифтів, історія дизайну і як вона впливає на сьогоднішніх дизайнерів. Та окрім цього, практичні вправи для закріплення знань. Шість розділів поступово знайомлять читачів з підходом до справи і технічними особливостями. До того ж, формулювання тренувальних вправ наближене до реальної роботи: автори описали бриф та цілі, які має досягнути проект, тож це своєрідна демо-версія роботи дизайнера. Якщо ви профі, книга теж знадобиться, адже у ній є студійні інтерв’ю з майстрами справи, які розкривають власні погляди на дизайн і успішність у професії.

Замовити книгу «Основи. Графічний дизайн 0: Підхід і мова»


2. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів» Стівен Геллер, Сеймур Кваст

Видання, яке стане джерелом натхнення для дизайнерів і тих, хто цікавиться візуальною культурою. Автори описали 14 ключових етапів у розвитку стилів, кожен з яких має специфічні особливості у різних країна. Як виглядав графічний дизайн у вікторіанській Англії, що таке вортизм, чим відрізняється швейцарський стиль від польського пізнього модернізму та чим особлива плакатна школа ‒ це лише невелика частина питань, на які знайдете відповіді у цій книзі. Відкриваєте книгу, дізнаєтеся особливості стилів і застосовуєте їх у власних роботах ‒ джерело свіжих ідей та стимул для експериментів.

Замовити книгу «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів»3. «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл і Джо Девіс

Дерек Бразелл та Джо Девіс переконані, що улюблена справа має приности гроші і спонукають не опускати руки, якщо щось не вдається. «Як стати успішним ілюстратором» ‒ покроковий опис того, що варто робити, аби вашу творчість помітили: організація портфоліо, специфіка роботи з агентом, різні форми реклами, чому варто брати участь у конкурсах… І коли замовник проявить інтерес, як захистити свою інтелектуальну власність. «Як зрозуміти ілюстрацію» ‒ стане джерелом натхнення та покаже сфери, у яких можна реалізувати себе: ілюстрація книг, репортажна, політична, мурали… Автори проаналізували творчість 37 художників і виокремили, завдяки яким візуальним особливостям зображення доносить ідеї та емоційно впливає на глядача.

Замовити книги «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію»4. «Емоційний дизайн» і «Опанувати складність» Дон Норман

Ім’я Дона Нормана не потрібно представляти, адже саме він автор словосполучення user experience і більшість життя присвятив вивченню когнітивних наук і того, як дизайн впливає на поведінку. Тож якщо ви створюєте продукти, або хочете знати, як дизайн може маніпулювати вами, ці дві книги вам будуть цікаві. «Емоційний дизайн» розкриває три рівні сприйняття людини: інстинктивний, поведінковий та рефлексійний. Чому люди платять за страх, звідки виникає потреба придбати дорогі коштовності і чому в магазинах час від часу змінюють розстановку продуктів? А у книзі «Опанувати складність» Дон Норман аналізує, чому деякі речі у світі зумисно ускладнені та як спростити людям життя за допомогою дизайну. Буденні речі, як от заварювання чаю перетворюються у книзі на довгий детальний процес, а завдяки таким прикладам інформація стає більш наочною.

Замовити книги «Емоційний дизайн» і «Опанувати складність»5. «Благай, кради і позичай» Роберт Шор

Для сумлінних митців, які цінують авторське право і прагнуть захистити свою творчість. Роберт Шор дослідив історію підробок та копій. Від Альбрехта Дюрера до наших днів авторське право стає болючою, але захопливою темою. Автор проголошує «не кради», але в деяких розділах навчає, як правильно «красти». Знаєте, хто став символу клопотів про авторське право? Міккі Маус. Саме ця весела миша вже давно мала стати народним надбанням, проте кожного разу, як термін авторських прав добігав кінця, раптово підписували закон про подовження. Ця «Крива Міккі Мауса» лише один із десятки кейсів, описаних у книзі. Будьте обізнаними і нехай ваша творчість не постраждає від набігу піратів.

Замовити книгу «Благай, кради і позичай»


Видавництво ArtHuss бажає вам успіху в творчості і натхнення. Ставайте успішними ілюстраторами, майстерними дизайнерами і не зупиняйтеся! Сподіваємося, наші книги допоможуть у цьому. Тим паче, у серії «Креативна кар’єра» ще будуть нові видання.

__________________________________________________________

Читати «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх