графічний дизайн дизайн підбірки про книжки arthuss

Книги, які повинен прочитати кожен графічний дизайнер

Книги, які повинен прочитати кожен графічний дизайнер

Графічний дизайн – надзвичайно цікава сфера, у якій знайдеться місце для креативного вираження себе. Для чітких інструкцій, серйозних досліджень, помилок і експериментів. Для того, що вважаєте за потрібне. У графічному дизайні стільки нюансів, що інколи можна загубитися. Тож пропонуємо вам перелік книг, що не дадуть зійти з наміченого курсу і покращать ваші навички.


1. Книги із серії «Основи графічного дизайну»
2. Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів
3. Відтворення шрифтової спадщини: 40 оригінальних шрифтів
4. Дизайн для реального світу
5. А тепер спробуйте щось дивніше
6. «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»


1. Книги із серії «Основи графічного дизайну»

Ця серія була заснована авторами-практиками, які прагнули поділитися професійним досвідом з новачками. Вона ідеальна для тих, хто починає свій шлях у дизайні чи хоче нагадати собі необхідні основи цієї сфери.

  • Перша книга «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова» ознайомлює із технічними нюансами, основами композиції, презентації ідей замовнику. Читачі отримають знання форматів, матеріалів та термінів, які використовують дизайнери.
  • Друга книга «Дизайнерське дослідження» – must read для професіоналів усіх рівнів, адже дослідження — це інструмент, за допомогою якого можна глибоко вивчити предмет, аби реалізувати власні ідеї, структурувати роботу і отримати найкращий результат, який вдовольнить потреби замовника і аудиторії.
  • А третя книга «Генерування ідей» підкаже, як розвинути навичку креативного мислення. Та як генерувати ідеї за допомогою практичних порад: в студії, чи на основі матеріалів, з якими працюєте, на макро- чи мікрорівнях, за допомогою мозкового штурму... Хороша ідея ‒ основа якісного дизайну чи ілюстрації.2. «Графічні стилі: від вікторіанців до хіпстерів», Стівен Геллер, Сеймур Кваст

Модернізм, ар-деко, дадаїзм, героїчний романтизм, постмодернізм… Ця книга – неймовірне візуальне натхнення та історія розвитку галузі графічного дизайну, у якій можна знайти незвичні прийоми і застосовувати їх у своїх роботах. У книзі більш ніж 700 зображень, тож наочність матеріалу гарантована. До того ж автор, Стівен Геллер ‒ американський графічний дизайнер і мистецтвознавець, а отже знає, як поєднувати теорію та практику. Від вікторіанців до хіпстерів ця книга допоможе зрозуміти, як розвивалися стилі і смаки у дизайн впродовж століть.3. «Відтворення шрифтової спадщини: 40 оригінальних шрифтів», Володимир Лесняк

Ця книга – знахідка для поціновувачів типографіки. Це 40 унікальних авторських кириличних шрифтів з ілюстраціями та прикладами використання, доповнені рецензіями від академіків, заслужених діячів мистецтв... Кульчицька, Нарбут, Матісс, УРСР, Футурист, Україна, Поп-арт… Це лише кілька назв шрифтів. Строгі форми чи химерні закарлючки, маленькі відступи чи величезна прірва між літерами... Шрифти – це мистецтво.4. «Дизайн для реального світу», Віктор Папанек

Поява цієї книги на межі 1960-70-х років стала викликом теорії функціоналізму в дизайні з її прагненням уніфікованих формам. То був період розквіту молодіжних бунтів, поп-арту, розвитку технологій… Тож Віктор Папапек виступив проти моди на хай-тек і комерційного несмаку. Натомість звернувся до вивчення дизайнів народів світу, включно з реліктовими культурами Америки, Азії та Африки. Таким чином він передбачив тренди до екологічності та антиглобалізму.

Віктор Папанек пояснює своє бачення комплексу функцій дизайну. Яка історія професії індустріального дизайну, соціальна та моральна відповідальність, культура одноразових серветок… Хоч ця книга була написана півстоліття тому, ідеї все ще свіжі та актуальні. Враховуючи світові тренди до еco friendly способу життя, переробки сміття та свідомого споживання, ця книга на часі.5. «А тепер спробуйте щось дивніше», Майкл Джонсон

Підзаголовок книги: як вижити в креативному бізнесі і лишатися невичерпним джерелом ідей? І саме на це питання відповідає Майкл Джонсон. З власного досвіду у творчій сфері він зібрав 233 поради, які допоможуть не втрачати натхнення у роботі. Якою має бути взаємодія з клієнтами, як створювати оригінальні дизайнерські рішення та проводити успішні презентації, здобути творчу впевненість і фіксувати свіжі ідеї впродовж дня.6. «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність», Дон Норман

Книги, що вважаються класикою дизайн-літератури від Дона Нормана, професора когнітивних наук, автора терміну user experience та ентузіаста, який присвятив значну частину життя дизайну та вивченню його впливу на поведінку людей.

  • «Емоційний дизайн» розкриває три рівні сприйняття людини: інстинктивний, поведінковий та рефлексійний. Чому люди платять за страх, звідки виникає потреба придбати дорогі коштовності і чому в магазинах час від часу змінюють розстановку продуктів? На конкретних прикладах автор показує, як можна маніпулювати споживачами. Та відповідально ставитися до цих можливостей, адже Дон Норман вважає, що кожен із нас – дизайнер, бо перетворює простір навколо себе.
  • У книзі «Опанувати складність» автор розповідає, як спростити людям життя за допомогою дизайну. Адже нові технології інколи можуть бути зумисно ускладнені і не розраховані на досвід споживачів. На конкретних прикладах Дон Норман показує, як можна зробити усе більш зрозуміло і продумано.Бажаємо натхнення дизайнерам, цікавих проєктів, можливостей для творчого самовираження та розвитку. Наші книги підтримають вас на будь-якому етапі творчої кар’єри. До 13 вересня діє знижка на ці видання до дня дизайнера. Тож якщо ви відчуваєте творчий блок, прокрастинуєте чи несміливо заглядаєтеся на професію – обирайте те видання, яке додасть сміливості і корисної інформації.


Замовити книги сьогодні

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх