ілюстрація бізнес дизайн дизайн інтерєру маркетинг менеджмент мистецтво підбірки

Креативний менеджмент та поради в бізнесі

Креативний менеджмент та поради в бізнесі

Креативність часто розглядають як протилежність комфорту. Тобто вона передбачає нестандартні підходи, відмінні від загальноприйнятих. Наприклад, психолог Чарльз Спірман вважає, що креативність – це сила людського розуму, яка створює новий зміст шляхом зміни і створення нових зв’язків. І як це можна використати у бізнесі?


Існує поняття креативного менеджменту, яке стає все більш популярним. Адже воно пов’язане з розвитком інших напрямків менеджменту: управління персоналом, стратегічний менеджмент, інноваційний менеджмент, «самоменеджмент», організаційна культура підприємства… Основою креативного менеджменту є генерація нових ідей, пошуки неординарних рішень для досягнення успіху компанії, країни, організації. Креативний менеджмент розкриває творчі здібності людини, на противагу традиційному адмініструванню, яке не спонукає до виявлення ініціативи, а зосереджується на строгих правилах. Саме тому видавництво ArtHuss заснувало серію книг «Менеджмент і креативність». Адже все більше компаній зацікавлені в людях, здатних нестандартно мислити, знаходити нові підходи до управління. А як відомо, креативність – навичка, яку можна розвивати. Тож робімо це разом із нашими виданнями!


1. Скотт Белскі «Плутанина посередині. Від стартапу - до успіху, як не схибити посеред шляху»

Автор книги Скотт Белскі має багатий досвід створення та управління креативного бізнесу, адже саме він заснував Behance, а нині – головний директор з продуктів Adobe та виконавчий віце-президент Creative Cloud. Він вирішив поділитися особистим досвідом, що чекає команії в процесі руху до успіху. Його книга – це порадник з командної роботи, розподілу обов'язків, стресостійкості, долання опору, пошуків рішень та підготовки плану Б, В, Г... І якщо все йде шкереберть, Скотт Белскі підказує, як не збитися з наміченого курсу. Адже за лаштунками яскравих бізнес-історій завжди є дещо іще: сварки, втрата інвесторів та сотні непродуманих дрібниць… «Обирайте довгу гру», – радить автор книги і реалізуйте свій проект не зважаючи ні на що.

Хочу замовити книжку «Плутанина посередині»2. П’єр Гіє де Монту «Арт-фірма: естетичне управління та метафізичний маркетинг»

Підзаголовок цієї книги – естетичне управління та метафізичний маркетинг. Може звучати заплутано, проте насправді це ефективні і корисні знання для управлінців. Автор книги – професор філософії у Копенгагенському університеті та досліджує тему естетичного лідерства. Бізнес має надихатися гуманітарними науками, саме це допоможе створити не банальну та ефективну компанію. Зацікавлення у креативності може надихнути бізнес, а менеджмент може знайти перспективи за допомогою мистецтва. Тобто автор шукає рішення та приклади з у арт-сфери, які знадобляться підприємцям. Як каже П’єр: «Мистецтво, естетика і менеджмент йдуть разом». Тому Ідеї німецької філософії стають принципами естетичного маркетингу, а Кант, Шиллер, Вагнер, Станіславський, Гадамер і Бойс виявляються теоретиками мистецького управління.

Хочу замовити книжку «Арт-фірма»


3. Ґрейс Бонні «Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць»

У цій книзі зібрані поради і натхнення від 100 мисткинь і підприємиць. Грейс Боні об’їздила всю Америку разом з фотографкою Сашою Ісраель. І завдяки цьому тандему з’явилася книга інтерв’ю, доповнена атмосферними фото… Власниці медіа, керамістки, татуювальниці, комедіантки, архітекторки, рестораторки ‒ це лише частина спектру професій, якими займаються жінки. Авторка книги Ґрейс Бонні пояснює свою вибірку так: «Я хотіла представити мотивуючі і переконливі приклади з життя різних жінок, які займаються бізнесом. Аби інші жінки могли відкрити книгу на будь-якій сторінці і знайти там своє відображення».

Хочу замовити книжку «Жіноча компанія»


Наявність в організації креативного потенціалу означає, що вона може вирішувати проблеми шляхом виходу підприємства на якісно новий рівень… Наприклад, вихід організації з конкурентних відносин у вимір продукування безаналогової продукції. Саме про це і пише П’єр Гіє де Монту: креативний менеджмент – це те, що допоможе уникнути банальності й тоталітаризму. Готові креативити після прочитання книг?


__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво - в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх