ілюстрація анімація графічний дизайн дизайн дизайн інтерєру мистецтво мода і краса підбірки про книжки arthuss стиль життя

Література для натхнення та самореалізації у творчих професіях

Література для натхнення та самореалізації у творчих професіях


Мистецтво – надзвичайно широке поняття, інколи це збиває з пантелику, але водночас дає безліч можливостей для реалізації себе у ньому. Творча сфера охоплює не лише митців, але й арт-дилерів, менеджерів, організаторів виставок, аніматорів… Працівники цієї галузі як ніхто інший усвідомлюють прості правила успіху: потрібно знати минуле, аби мати надійне підґрунтя знань та постійно вдосконалюватися, адже мистецтво не стоїть на місці, продукуючи нові концепції, методики та технології.

Пропонуємо добірку книг видавництва ArtHuss, що наповнять натхненням і корисними ідеями та спостереженнями, які можна буде застосувати на практиці.


1. «Візуальна культура» Алексіс Бойлен
2. «Заґмайстер і Волш. Краса»
3. «Мистецтво суперництва» Себастьян Смі
4. «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл і Джо Девіс
5. «Світова історія анімації. Книга перша» Джанальберто Бендацці
6. «Щасливий дім» Ребекка Вест
7. «Помаранчевий надувний пес» Дон Томпсон


1. «Візуальна культура» Алексіс Бойлен

Ця книга належить до серії Essential Knowledge – це зрозумілі, невеликі, красиво оформлені книги на актуальні теми. Провідні професори та мислителі дають експертну оцінку різним темам: культурним, історичним, технічним, науковим…Кожен із томів пояснює спеціалізовані теми простою мовою.

У «Візуальній культурі» професорка історії мистецтв Алексіс Бойлен допоможе зорієнтуватися в складних і заплутаних питаннях візуальної культури. Це дослідження, що розповідає, як ми дивимось?


Алексіс Бойлен розглядає питання, як глядачі взаємодіють із зображеннями і піддаються маніпуляціям. Чотири розділи цієї книжки показують візуальне як сукупність механізмів і стратегій на величезній кількості прикладів — від Бейонсе і Jay-Z у Луврі до перших зображень чорної діри.


2. «Заґмайстер і Волш. Краса»

Автори цієї книги Стефан Заґмайстер та Джессіка Волш – творчий дует дизайнерів, які заснували власне агентство Sagmeister & Walsh. Вони дослідили, як люди переживають відчуття краси у її розмаїтих формах — від живопису до архітектури, від моди до дизайну упаковки. Авторів надихнуло те, що з початку 1920-х років школи дизайну почали активно застосовувати модерністські принципи. У їх основі – чітка сітка, прямокутні композиції, одноманіття та використання нейтральних кольорів. Дизайнери зосередилися на функційності, тож в результаті усе стало схожим і уніфікованим.


У книзі "Краса" Заґмайстер і Волш показали, що красою не варто нехтувати, адже це поняття відігравало значущу роль у історії ще до того, як люди стали людьми в повному сенсі цього слова. Видання сповнене роздумами про функційність та естетику в дизайні, дослідженням смаків людей від печерних часів до сьогодення.


3. «Мистецтво суперництва» Себастьян Смі

Це видання – історія мистецтва, що розкриває людяне обличчя митців, наближає читачів до розуміння моральних засад творчості та взаємодій між художниками. Це чотири історії про дружбу, зраду й подвиги в мистецтві. Арт-критик, лауреат Пулітцерівської премії Себастьян Смі зібрав під однією палітуркою історії про чотири пари легендарних митців: Мане й Деґа, Пікассо й Матісса, Поллока і де Кунінґа, Фройда і Бекона.


У вступі Себастьян Смі пише, що «Ідея суперництва полягає не у типовому кліше заклятих ворогів, впертих конкурентів чи жорстоких зловмисників, які намагаються домогтися мистецького та світового визнання. Навпаки, це книга про близькість, вплив... Йдеться про сприйняття іншого». Темпераменти митців у книзі стикалися у визначальні моменти, що призводило до стилістичних проривів завдяки поєднанню роздратування, ревнощів та самоаналізу, навіть якщо це відбувалося несвідомо.


4. «Як зрозуміти ілюстрацію» Дерек Бразелл і Джо Девіс

Книга для тих, хто прагне зрозуміти, як працює ілюстрація. Автори написали 36 есе про знакові роботи відомих світових ілюстраторів. Це своєрідний діалог із митцем, що залишає читачеві широкий простір для самостійного осмислення й інтерпретації. Кожну ілюстрацію супроводжує інформація про контекст її створення та використання, бриф і призначення, обставини й особливості роботи над зображенням. Співавторка Джо Девіс розповідає: «Ілюстрація — повсюду, тож книга буде цікавою не лише професіоналам сфери, а й людям, які просто люблять зображення. Книжка про те, що означає ілюстрація і як вона працює. Вона допомагає обдумати, як ми сприймаємо твори мистецтва і який вони можуть нести меседж.


Ми обирали для книги роботи, які якось вплинули на світ. Наприклад, зображення про воду на замовлення ЮНЕСКО, про медичну ілюстрацію… Навіть ілюстрація на маяку — сильна і впливова, бо вона міняє ландшафт. Книга показує, яку силу в нашому світі мають зображення, як вони працюють і який мають вплив на життя». «Як зрозуміти ілюстрацію» дає корисні приклади, як застосовувати зображення у дитячих книжках, документалістиці, репортажах. Як має виглядати ефективна політична ілюстрація та як оформлювати простір та створювати інтерактивні проєкти.


5. «Світова історія анімації. Книга перша» Джанальберто Бендацці

Епоха німих чорно-білих мультиків, поява кольору і звуку… Перша книга дослідження Джаннальберто Бендацці – це розповідь про те, що дивився світ на стінах печер чи на екранах кінотеатрів до 1951 року, тобто від початку до Золотої доби. Автор книги – незалежний дослідник та професор анімації, який прагне популяризувати анімацію та переконати, що вона – не лише забавка для дітей, але й серйозне мистецтво.


Джанальберто Бендацці цікавиться мистецтвом анімації вже кілька десятиліть: «Я закохався в кіно та його мову ще в юності. Мені було цікаво, я ставив собі багато питань. Яка візуальна мова найбільш вільна, ніж та, що запозичує зображення з реального світу? Крім того, якщо в літературі, музиці чи живописі існують короткі жанри (наприклад, сонет, мініатюра), то вони мають існувати і в кіно... Відповіддю на мої зацікавлення стали короткометражні анімаційні фільми».

Видавництво ArtHuss, яке видало цю книгу, відправило примірник до Італії. Там у місті Генуя автор книги "Світова історія анімації" Джанальберто Бендацці створює першу в Європі бібліотеку по анімації і кінематографу.


6. «Щасливий дім» Ребекка Вест

Це книга, яка доведе, що в не обов’язково бути дизайнером інтер’єрів, аби створити красивий дизайн дому. Ребекка Вест розповість, як з невеликими зусиллями підлаштувати оселю під вас, щоб вона підтримувала ваші мрії, надихала і допомагала почувати у безпеці. Авторка поєднує дизайн і психологію, в першу чергу акцентує увагу на тому, як за допомогою змін вдома можна покращити свій моральний стан чи підвищити мотивацію.


Ребекка Вест пояснює, що ремонт – це стартова точка для успіхів: «Інколи незначних змін — розгрібання мотлоху, обмеження кухонного начиння до найважливішого — достатньо, щоб полегшити собі приготування їжі, але часом потрібні кардинальніші зміни. Ремонт, результатом якого стане зручна кухня, може зробити вашу мету — здорове харчування — більш досяжною!

Якщо ви дійсно візьметеся за ремонт, важливо окреслити свої довгострокові цілі в рамках проєкту, щоб зрештою ви не отримали просто красиву кухню, яка не буде для вас більш функціональною».


7. «Помаранчевий надувний пес» Дон Томпсон

Книга для тих, хто прагне знати, як влаштовані -аукціони, у чому особливості роботи арт-дилерів та як визначається ціна мистецьких творів.

Дон Томпсон пише про буми, потрясіння та жадобу на сучасному арт-ринку. Один із п’яти сталевих надувних псів Джеффа Кунса пішов з молотка на 50% дорожче за будь-який інший витвір живого митця. Картину Крістофера Вула із цитатою з фільму Френсіса Форд Копполи – чотири ряди чорних літер на білому тлі – купили за 28 мільйонів доларів.


У «Помаранчевому надувному псі» економіст і автор бестселерів Дон Томпсон досліджує поведінкову економіку та аналізує арт-ринок, аби зрозуміти нюанси, які змінюють варіть мистецтва та мотивують його купувати на світовому ринку від Нью-Йорка до Лондона, від Сингапуру до Пекіну.


Щоб відчути мистецтво, варто його розглядати, а щоб зрозуміти і перетворити його на частину свого життя чи професію – не зайвим буде прочитати кілька корисних книг.


Хочу замовити книги у видавництві ArtHuss

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх