ілюстрація мистецтво про книжки arthuss рецензії на книжки arthuss

Малювання на сніданок: книга, що мала статися зі мною набагато раніше

Малювання на сніданок: книга, що мала статися зі мною  набагато раніше


Присвячується авторам фрази "Я не вмію малювати".


Коли я була дитиною, трава була зеленішою, долар по 8, а малювати вміли буквально всі. Серйозно, ніхто не впадав в екзистенційну кризу, взявши в руку олівець. Будь-який карапуз міг зобразити синю сосиску, назвавши її собакою. Я і сама із задоволенням створювала великих червоних гусениць, фіолетових людей і багато чого, м'яко кажучи, екзотичного.


Але час йде і замість дітей, задоволених своїми псами-сосисками навколо мене все більше дорослих, які сумно зітхають про те, що ні крапельки не вміють малювати. Та ще й не вірять моїм словам про те, що малювати насправді вміють усі. "Тобі легко говорити, ти ж художник!", - ображено стверджують вони.


Гаразд, раз не хочете слухати мене, тоді прислухайтеся до слів не-художника. Копірайтер і креативний директор Денні Грегорі в один прекрасний день просто почав замальовувати свої сніданки ... а потім малювати оточуючих людей, предмети і пейзажі. Правда було це більш ніж 10 років тому і з тих пір Денні заповнив замальовками не один скетчбук і навіть написав кілька книг про творчість. Про одну з них ми сьогодні і поговоримо.


"Чомууу?" роздратовано запитувала я порожнечу, читаючи перші глави "Малювання на сніданок". "Ну чому я не прочитала її, коли тільки починала свій шлях як художник? Це б зробило моє життя у рази легшим". Я навіть трохи заздрю ​​тим людям, у руки яких вона потрапила у потрібний момент і дозволила "зрізати" гострі кути, перетворивши звивисту гірську стежку художника в широке і зрозуміле шосе.


Справа в тому, що книга Грегорі дає інструменти для боротьби з головними відмовками, на які зазвичай спираються початківці: страх перед великим мистецтвом, внутрішнього критика, муки вибору і метання між матеріалами і техніками. Це робить книгу ідеальної для новачків. Я навіть купила ще одну і подарувала подрузі, яка давно хоче почати малювати, але все ніяк не може зважитися. Думаю, тепер у неї точно все вийде!


1. З маленької літери (про страх)

Грегорі пропонує перестати ціпеніти почувши слово “мистецтво”, а розділити його на два поняття.

"Мистецтво" з урочистою великої літери - це Моне, Клімт, Дюшан та інші ваші улюблені автори. Воно для обраних, продається за космічні гроші і виставляється в галереях. Ми ж на нього не претендуємо правда?

А ось "мистецтво" з маленької літери - це дещо, доступне кожному: дитячі наївні картинки, малюнки в блокноті під час бесіди по телефону, кілька особливо вдалих акварельних плям, які легко перетворюються в чарівні квіти ... Вже не так страшно, правда? До такого мистецтво можемо бути причетними і ми.


2. Внутрішній критик (про неідеальність)

Усередині кожного художника є внутрішній критик - це завжди незадоволена і буркотлива старенька бабця, яка бубонить про те, що даремно ви це все затіяли. Для набуття душевного спокою всього-то потрібно "відсунути" її на другий план свідомості і робити це до тих пір, поки слова не перетворяться у білий шум.

А якщо щось дійсно йде не за планом, варто глибоко вдихнути, закінчити малюнок і повернутися до нього через кілька годин, днів або навіть років. І ви, ймовірно, знайдете в ньому певний шарм.


3. Нічого намалювати (про муки вибору)

Тут все дуже просто. Малюйте те, що бачите навколо себе, коли у вас є вільні 10 хвилин: їжу, столові прилади, своїх близьких, домашніх тварин або будівлі, що видно з вікна. На столі гора документів через незавершений проект? Намалюйте їх! Під ковдрою сховався замерзлий кіт і звідти стирчить один лише хвіст? Ви знаєте що робити! Якщо щось існує, ви точно можете спробувати це намалювати.


4. Матеріали і техніки (про експерименти)

Художнику-початківцю і правда не обов'язково мати дорогі матеріали. Для створення образів досить блокнота й олівця або ручки. Але рано чи пізно всіх "тягне" на експерименти: так в арсеналі з'являються кольорові олівці, фарби та спиртові маркери. І це прекрасно!


Експериментуйте, вивчайте нові техніки і пробуйте нові матеріали - розбавте акварельні олівці водою, використовуйте ручку поверх намальованої фарбами ілюстрації. Головне пам'ятайте пункт "2" - внутрішній критик не повинен вам заважати. І тоді у вас точно щось вийде!


Текст: Таїсія Ястремська, ілюстраторка


Замовити книжку «Малювання на сніданок»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх