ілюстрація мистецтво про книжки arthuss

«Малювання на сніданок»: про те, як навчитись скетчити та зробити мистецтво звичкою, а життя - більш щасливим

«Малювання на сніданок»: про те, як навчитись скетчити та зробити мистецтво звичкою, а життя - більш щасливим


Життя часто підкидає нам нові вхідні і часом у вихорі хаосу здається, що сили й часу не вистачає ні на що. Саме в такі моменти особливо важливо зупинитись та насолодитись життям. Згадати, як воно. Зробити щось для себе. І малювання дуже у цьому допомагає. І ні в якому разі не думайте одразу, що ви не вмієте малювати. Усі ми вміємо. А книга «Малювання на сніданок» Денні Грегорі обов'язково допоможе це згадати, чи, якщо потрібно, знову віднайти уміння.


Як часто у вас виникало бажання сісти і намалювати щось? І скільки разів ви піддавались цьому бажанню? Якщо часто - я вас вітаю, якщо рідко - я вас дуже розумію.

Думки про недостатній рівень таланту, відсутність часу та ідей, небажання здатись сміховинним, малюючи щось не на рівні Вінсента Ван Гога - ці і ще сотні не завжди раціональних причин здатні в одну мить зруйнувати увесь запал. Голос в голові завжди знайде причину сказати цьому «ні». Але Денні Грегорі, автор книги «Малювання на сніданок» пропонує (та, власне, навчає) приділяти час творчості кожного дня та скетчити усе, що оточує усіх нас кожної миті нашого життя. І рівень ваших вмінь у малюванні абсолютно не важливий.
До речі, щодо цього: Денні Грегорі умовно ділить мистецтво на два види: Мистецтво та мистецтво.


«Мистецтво з великої літери - для музеїв, галерей, критиків і колекціонерів. мистецтво з малої літери - для всіх нас»

Денні Грегорі «Малювання на сніданок»


Автор запевняє, що малювати навіть 15 хвилин в день достатньо аби стати значно щасливішим і вправнішим у малюванні.

В якомусь роді процес малювання ескізів, якому Денні Грегорі вчить в книзі, має медитативний та навіть терапевтичний ефект. Це дає можливість заземлитись та знайти хвилинку спокою в звичному хаосі сучасного життя. І це всього за кілька хвилин на день. Денні Грегорі не просто пише, як прекрасно малювати. Він допомагає здобути чудову звичку малювати щодня та пропонує завдання, виконання якого обов'язково навчить вас бачити не просто предмети, а дивитись у глибину. Відкривати саму сутність реальності і речей у ній з усіма дрібницями, «родзинками» та секретами. Помічати деталі, розпізнавати найголовніше, та водночас найпотаємніше і не боятись це замальовувати. Тому приготуйтесь до того, що виконуючи вправи з книги в вас неодноразово виникатиме думка на кшталт «Ця чудова квіточка завжди була намальована на цьому кухлику?», або «Де були мої очі раніше? Чому я ніколи цього не помічав?».


До речі, знаєте таку категорію людей, які майже кожного місяця, після перегляду чергового серіалу, або прочитання нової книги, мають нове, часом дивне хобі? Я саме з таких і читаючи заклики Денні Грегорі малювати (ескізувати) кожного дня, одразу завелась і подумала «ТАК! Саме те, що потрібно!». Тому вже на третій день з книжкою, з котрою я хіба що тільки не спала (на дивані ж не рахується?) мій скетчбук мав більше десятка ескізів. І це тільки початок.

Тож дуже раджу вимкнути внутрішнього критика, відкрити книгу «Малювання на сніданок» та почати творити мистецтво кожного дня. Виявляється, це не так вже й важко…

Авторка тексту: Єлизавета КрамаренкоЗамовити книгу «Малювання на сніданок»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх