підбірки

Надихаючі історії життя митців та творчих особистостей

Надихаючі історії життя митців та творчих особистостей

У житті творчих особистостей бувають злети і падіння. І якщо злетами хочеться надихатися і вражатися… То падіння варто запам’ятати: митці вміють майстерно виплутуватися із проблем! У цій підбірці книг від видавництва ArtHuss є історії про творчі пошуки, хитрощі арт-дилерів, біографії митців… А головне: натхнення на кожній сторінці.1. Марина Абрамович «Пройти крізь стіни»

Це книга, яку можна читати по-різному: хтось не зможе відірватися вже з першої сторінки і завершить знайомство з історією Марини за один день. А комусь знадобиться більше часу, аби пережити кожен поворот долі мисткині. Марину Абрамович називають матір’ю сучасного перфомансу, адже саме вона популяризувала цей жанр мистецтва. Її автобіографія стала своєрідним викликом читачу, максимально відвертим і щирим діалогом. Непрості стосунки з матір’ю, загроза життю під час одного з перших перформансів, ранній шлюб, втеча з дому, життя у домі на колесах, подорожі… Це бурхливе, спонтанне, небезпечне і наповнене пошуками життя могло б стати сюжетом пригодницького фільму. Як це ‒ жити з бедуїнами в пустелі Австралії? Придбати будинок, у якому жили наркомани і повністю відреставрувати його? Та ще й знаходити час для творчості: пройтися Великою китайською стіною, дивитися в очі сотням людей, збирати каміння чи збирати філософів за одним столом… Після прочитання цієї книги мистецтво перфомансу стане зрозумілішим. А її відкритість до експериментів захотить бути сміливішим.

Замовити книгу «Пройти крізь стіни»


2. Александра Шульман «Всередині Vogue: мій щоденник сотого року»

Авторка книги 25 років була головною редакторкою британського фешн-журналу Voguе. І вирішила піти з посади, зробивши яскраву фінальну точку: сотий випуск із герцогинею Кембриджською на обкладинці. Впродовж цього часу вона писала «Всередині Vogue», тож у книзі зафіксовані усі нюанси видавничого процесу: підготовка до друку, відвідування тижнів моди, інтерв’ю із зірками. Це історія про те, що приховується за глянцевими сторінками журналу. Як працює редакція, долає негаразди і випускає якісний продукт. Александра Шульман розкаже, як асистенти Вікторії Бекхем ховаються у підсобці і сміються, як Карл Лагерфельд походжає за кулісами своїх показів, як взяти інтерв'ю у герцогині Кембриджської... Серйозна, іронічна реалістка, вона любить усі аспекти життя. І навіть ті, де вкотре ламається бойлер, а син страшенно боїться дантиста. Цей щоденник про сюрпризи долі і насолоду моментом. З домішками суму, розгубленості та вміння взяти усе під контроль.

Замовити книгу «Всередині Vogue»


3. Бріджит Квінн «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»

Ця книга показує інший бік мистецтва. Наприклад, ім’я Поллока ви десь чули, його визнають видатним творцем. А чи знали ви, що його дружина також була неабиякою талановитою художницею? Мистецький канон складається переважно з чоловічих імен, але Бріджит Квінн знаходить у великій художній енциклопедії 15 імен художниць і вирішує дізнатися більше. Їхні долі – це боротьба за визнання і можливість займатися улюбленою справою. Їхні картини плутали з роботами інших або ж губили в процесі перепродажу. Проте вони малювали. Навіть якщо для цього потрібно було порушити сотню правил, витерпіти тортури чи домогтися офіційного дозволу носити штани. Вони вражають майстерністю та зовсім іншим підходом до зображуваного. Не сексуалізовано, щиро і зухвало 15 художниць творили свої світи. Але ж на цих іменах історія не закінчується, на що і натякає авторка: дізнавайтеся більше, шукайте власні приклади.

Замовити книгу «Неймовірні. П'ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію»


4. Філіп Гук «Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів»

Книга про арт-дилерів від людини, яка знає про них усе! Філіп Гук працює на арт-ринку понад 40 років і є старшим директором відділу модерного та імпресіоністського мистецтва на аукціоні Sotheby's London. Він дослідив історію арт-дилерів від самого початку до наших днів. І ви здивуєтеся, до яких хитрощів вдавалися ці крутії, аби продати картини. Хтось навчився майстерно жонглювати словами і презентувати роботи, хтось влаштував колаборацію з мистецтвознавцями, аби підсилити популярність певного художника, хтось приписував картинам фальшиве авторство… А як вам таке: обрізати картину, якщо покупця не влаштовує розмір чи збрехати, що художник знищив свої роботи, аби не здавалося, що він «штампує» їх надто швидко. У книзі Філіпа Гука історія оживає. Рубенс, Тиціан, Мікеланджело – видатні особистості. Та шлях їхніх картин не менш захопливий!

Замовити книгу «Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів»


5. Росс Кінг «Леонардо і Тайна вечеря»

Ця новинка видавництва сподобається широкому колу читачів. Тут конспіраційні теорії, історичні факти, теологічні дослідження, біографія… Автор книги Росс Кінг структурує усю інформацію, показує паралелі і розвінчує міфи. «Леонардо і Тайна вечеря» ‒ це історія мистецтва, втілена у одній картині. Автор запрошує читача в подорож Італією кінця XV століття, де змагаються володарі могутніх держав, ростуть ренесансні міста і працюють талановиті митці. Зараз мало не кожен знає, хто такий да Вінчі. А у свій час... Леонардо да Вінчі працював на Людовіко Сфорца, герцога Мілану. Його останній проект експропріювали військові: то був гігантський бронзовий кінь на честь батька Сфорци. Інші проекти, пов'язані з архітектурою, військовою інженерією та містобудуванням, не знайшли меценатів. І хто б міг передбачити, що 1945 року, коли да Вінчі буде 43, він створить один із найвпливовіших творів мистецтва в історії: «Таємна вечеря». Тим паче, якщо раніше він ніколи не працював з такими масштабами. В умовах війни, політичних і релігійних безладів, Леонардо малював у соборі. А автор книги Росс Кінг малює портрет митця через призму його роботи. І водночас окреслює цілу епоху і руйнує міфи, пов’язані з «Таємною вечерею».

Замовити книгу «Леонардо і Тайна вечеря»


6. Scott Belsky «The Messy Middle: Finding Your Way Through the Hardest and Most Crucial Part of Any Bold Venture»

Як знайти свій шлях у найскладніший і найважливіший етап будь-якого сміливого починання? Книга Messy Middle про те, як знайти золоту середину для нових підприємств і сміливих творчих проектів, адже створення чогось із нічого ‒ це завжди ризикована мандрівка. У книзі є три основні розділи, які утворюють близько 100 практичних уроків. Де взяти впевненість у своїх силах, аби довести справу до кінця. Як оптимізувати робочі процеси, виявити, що дієво та покращити це. Як керувати командою та вдовольняти потреби клієнтів. Чи можливо уникнути помилок (спойлер: ні! Але Скотт Бєльській розповідає, як «вийти сухим із води» і подолати виклики). Інтерв’ю з підприємцями, художниками, письменниками та керівниками дозволяють поглянути на початок власної справи та менеджмент з різних точок зору. До того ж, Скотт Бєльській щедро ділиться власним досвідом роботи з Airbnb, Pinterest, Uber. Компанії, які зараз відомі у всьому світі, із чогось починали. Тож ця книга допоможе початківцям-підприємцям стати на ноги та знайти власний шлях через найскладніший етап сміливих починань.

Вихід книги «The Messy Middle» українською очікується в нашому видавництві у січні-лютому 2020 року. 

Хочу замовити книгу

Авторка: Валерія Пінчук

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх