бізнес маркетинг менеджмент підбірки

Невдачі ‒ теж частина успіху

Невдачі ‒ теж частина успіху


Як виглядають типові історії успіху? Зазвичай у них концентруються на результаті та досягненнях. Навіть у соцмережах знаходимо багато постів про вдале проведення заходів, неймовірні подорожі чи щасливі стосунки. Та що ховається за статичною картинкою успіху? Скотт Белскі, автор однієї з книжкових новинок ArtHuss, називає те, що лишається за кадром, «плутанина посередині». Це етап, на якому невідомість, мінливі умови чи зневіра можуть зруйнувати усе. Проте навіть із плутаниною можна впоратися, що й довели багато відомих людей. На їхньому прикладі переконайтеся, що невдачі теж потрібні, якщо робити із них висновки і бачити мету.


Стівен Спілберг ‒ бездарність

Ми знаємо його, як автора низки відомих фільмів, які вплинули на попкультуру. Страхітливі «Щелепи», древній «Парк Юрського періоду», сміливий «Індіана Джонс» ‒ із однієї стрічки вони перетворилися на франшизи, до яких знімають продовження чи римейки. Ті, хто у 70-х виріс на цих фільмах, зараз водять своїх дітей чи онуків до кінотеатрів. Стівен Спілберг найкасовіший режисер в історії світового кінематографу, а збори усіх його фільмів складають понад 8 мільярдів доларів. Та це зараз…

А почалося все у 1960-х роках, коли батько подарував йому першу 8-міліметрову кінокамеру. Стівен знімав усе підряд, пробував себе у жанрі жахів і замість крові розливав вишневий сік, а у 12 років взяв участь конкурсі любительських фільмів, знявши своїх батьків та сестер у головних ролях. І переміг! Звучить, як готова історія успіху. Проте саме тут з’являється «плутанина», обставини, які можуть стати на заваді. Стівен Спілберг двічі намагався вступити в кіношколу при Університеті Південної Каліфорнії. І обидва рази йому відмовили, підсумували, що він надто бездарний для цієї справи. Можна опустити руки. А можна скористатися порадою Скотта Белскі: «Складіть план, але не плануйте жорстко його притримуватися». Тож Стівен Спілберг вигадав новий план: вступив до звичайного технічного коледжу, а на канікулах продовжував займатися улюбленою справою. Його 26-хвилинна стрічка «Емблін» стала вхідним квитком у світ кінематографу. У 1969 році компанія Universal Pictures переглянула відзнятий матеріал і підписала контракт зі Стівеном на зйомку серіалу «Нічна галерея». Ну а далі фільм за фільмом і от вже й успіх!


Стівен Спілберг (Stephen Spielberg). Автор шаржу Wouter Tulp


Волт Дісней ‒ не має ідей

Прізвище «Дісней» не знає хіба що людина, яка проспала останні сто років людської історії. Багатомільйонна корпорація, якій належать права на безліч фільмів, мультфільмів, виготовлення іграшок і супутніх товарів. З 1920-х років Волт Дісней створював оригінальні історії, які зачаровували глядачів. А до цього… Його, молодого журналіста, звільнили із місцевої газети через «нестачу ідей». Коли він створював перші мультиплікації і вигадав персонажа кролика Освальда, його партнер таємно переробив усі контракти і позбавив Волта авторських прав. Для такої заплутаної ситуації у Скотта Белскі теж є порада: «Заощаджуйте на всьому, крім свого ліжка, свого стільця, свого простору та своєї команди». Команда ‒ це ті, хто вірять у вашу справу як ви, це люди, які готові витримати разом етап турбулентності навіть якщо до успіху ще далеко. Волт Дісней припинив усі зв’язки з недобросовісним партнером, віддав кролика Освальда, а натомість вигадав персонажа, якого знає весь світ, Міккі Мауса. Та й команда згодом з’явилася неймовірна ‒ дев’ять видатних аніматорів, що склали ядро студії Діснея. Ця група виробила авторський стиль, який потім наслідували наступні покоління художників. Цю групу сам Волт назвав «Disney's Nine Old Men», дев’ятка стариганів, хоча усім митцям на той час було 30-40 років. Мабуть, був впевнений в новій команді настільки, що був готовий працювати з ними до останнього. Так і сталося.


Волт Дісней (Walt Disney). Автор шаржу Bob Doucette


Дон Кінг ‒ в’язень

Ця особистість ніяк не пов’язана з мистецтвом, адже навички долання «плутанини посередині» знадобляться у будь-якій сфері. Дон Кінг ‒ відомий боксерський продюсер та промоутер, організатор видовищних поєдинків. З чого почався шлях до успіху? Хлопець виріс у гетто, де наркотики і злочинність вільно розгулювали вулицями. Сам Дон теж не пас задніх: він був власником незаконного тоталізатора. Азартний юнак потрапив у в’язницю після того, як побився з одним боржником і той помер. Здається, на цьому можна було б закінчити історії і скніти за гратами… Проте Скотт Белскі подадив би «Постійне навчання – це еліксир життя» і більш мотивуюче «‟Усе закінчено” — це коли вже вмер». У в’зниці Дон Кінг зайнявся самоосвітою, почав змінювати світогляд та планувати своє життя. Адміністрація, помітивши позитивні зміни, вирішила змінити умови покарання і випустити юнака достроково. Отож, із в’язниці вийшов не представник банди, а начитана особистість, що вільно цитує Сократа чи Енштейна. Дон Кінг почав пробувати сили у продюсуванні боксерів. І вже згодом організував історичний поєдинок: Мухаммед Алі проти Фурмана, з призовим фондом у шалену на той час суму 10 мільйонів долларів. Отже, нічого не скінчено, поки ми живі і можемо щось виправити.


Дон Кінг (Don King). Автор шаржу Sebastian Cast


«Плутанина посередині» на шляху до результату може статися з будь-ким. А от зробити висновки з неї та пережити невдачі ‒ це саме те, що вирізняє успішних людей. Читайте Скотта Белскі, аби навіть у найбільш непередбачуваних обставинах зуміти оптимізувати процес і добігти до фінішу на довгій дистанції.


__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх