підбірки

Книги, що полюбились читачам на Книжковому Арсеналі 2019

Книги, що полюбились читачам на Книжковому Арсеналі 2019


Підіб’ємо підсумки Книжкового Арсеналу 2019? Ми видали 5 новинок, спеціально до цього масштабного книжкового фестивалю і дуже втішені, що гості нашого стенду прийняли їх з такою ж зацікавленістю, як і старіші видання.

Ми вирішили створити перелік книг, що стали улюбленцями читачів. Якщо роздумуєте, що почитати, цей топ не обдурить, бо його основа – народний інтерес.


1. Дерек Бразелл та Джо Девіс «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію»
2. Вілл Гомперц «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»
3. Роберт Шор «Благай, кради і позичай»
4. Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»
5. Гевін Емброуз та Найджел Оно-Біллсон «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»
6. Дон Норман «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»
7. Александра Шульман «Всередині Vogue»
8. Оленка Мартинюк «Хочу в fashion!»
9. Філіп Гук «Галерея пройдисвітів»
10. Ганна Улюра «365 книга на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»1. Дерек Бразелл та Джо Девіс «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію»

Автори книги приїхали із Британії на фестиваль та провели кілька насичених днів із видавництвом: ми показали як друкувалися їхні книги у типографії, підтримували під час перегляду портфоліо українських ілюстраторів та на лекціях, присвячених успішному просуванню своєї творчості. Тож не здивовані, що ці дві книги очолюють рейтинг бестселерів Книжкового Арсеналу. Дерек Бразелл та Джо Девіс привертають увагу своїм оптимізмом, професійним підходом та переконаністю, що улюблена справа може стати хорошим джерелом прибутку. Ці ідеї вони втілюють у книгах. «Як стати успішним ілюстратором» – це практичні поради для митців, як оцінювати свою творчість, як співпрацювати з клієнтами, аби всі лишилися задоволені, чому варто укладати договір і які пункти прописувати. «Як зрозуміти ілюстрацію» – це аналіз робіт 37 митців, який надихне на пошуки нових форм, кольорових рішень та нестандартних ідей. Зокрема, ця книга підкаже, у яких сферах ілюстратори можуть себе реалізувати: книжкова ілюстрація, документальна, репортажна, політична, оформлення муралів та ще безліч інших сфер. Тож якщо задумуєтеся про старт творчої кар’єри – це must read!

Замовити книгу «Як стати успішним ілюстратором» та «Як зрозуміти ілюстрацію»2. Вілл Гомперц «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»

Книга, яку ми видали однією з перших, досі лишається улюбленицею наших читачів. Можливо, приваблює назва: з’їв одну пілюлю і знаєш усе! Фактично, так і є. Вілл Гомперц подає інформацію структуровано та простою мовою. Складні мистецькі стилі стають зрозумілими, бо автор виділяє ключові особливості кожного. А захопливі історії про митців, які творили у певний період персоналізують історію мистецтва та сприяють запам’ятовуванню. Вілл Гомперц зібрав усі «-ізми» за останні 150 років, аби більше не виникало сумнівів, чим відрізняються експресіонізм та імпресіонізм та чому маринована акула Деміена Хьорста – це мистецтво.

Замовити книгу «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»3. Роберт Шор «Благай, кради і позичай»

Книга про авторське право, перший розділ якої починається дещо песимістичною фразою: «Кожне слово, кожне зображення – орендоване й позичене». Тож невже у світі більше не лишилося оригінальних ідей? Це і намагається з’ясувати автор. Що спільного між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер лаявся на копіювальників і чи може підробка стати оригіналом? Зрештою, після заклику «не кради!» Роберт Шор навчає читачів «красти» правильно.

Замовити книгу «Благай, кради і позичай»4. Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

Авторка відвідала Книжковий Арсенал і взяла участь у дискусії про те, як популяризувати українське мистецтво. Опісля ми почули надихаючу фразу однієї з відвідувачок: «Як же мало ми знаємо власну історію, варто це надолужити». І книга Діани Клочко – це чудовий спосіб розпочати знайомство з українським мистецтвом. Адже ми всі чули про шедеври Леонардо да Вінчі, а от ім’я Йова Кондзелевича знайоме хіба що мистецтвознавцям. Та завдяки книзі «65 українських шедеврів» з’явиться більше приводів пишатися нашими митцями. Діана Клочко починає з VII століття і описує шедеври аж до останнього року перед здобуттям Незалежності. Лесь Лозовський, Георгій Нарбут, Зінаїда Серебрякова, Сергій Шишко, Ольга Рапай-Маркіш, Віктор Зарецький – стільки імен і ще більше шедеврів!

Замовити книгу «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»5. Гевін Емброуз та Найджел Оно-Біллсон «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»

Це перша книга із серії професійної літератури для дизайнерів. І вона впевнено відповідає на питання «З чого почати?»: як генерувати ідеї і втілювати їх зрозуміло, які технології використовувати, які існують композиційні схеми, чому так важливі простір, баланс та ієрархія… Однією теорією книга не обмежується! Адже тренувальні вправи допоможуть засвоїти матеріал, а інтерв’ю з експертами царини дизайну підкажуть свіжі практичні ідеї.

Замовити книгу «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»6. Дон Норман «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»

Автор – професор когнітивних наук, автор терміну user experience та справжній ентузіаст, який присвятив значну частину життя дизайну. Ці дві книги корисні не лише дизайнерам, але й тим, хто хоче з’ясувати, як влаштований світ навколо. Наприклад у книзі «Емоційний дизайн» Дон Норман розповідає, як звичайна вода, розлита у «особливі» пляшки стає «елітною», як створюють продукти, що задовольняють користувачів на емоційному, поведінковому та рефлексійному рівнях та чому кожен з нас дизайнер. А в «Опанувати складність» розкривається суть дизайну, що допомагає людям, адже інколи прості речі значно ускладнюють життя і тому навіть черга в супермаркеті має свою приховану мету.

Замовити книги «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»7. Александра Шульман «Всередині Vogue»

Авторка книги 25 років була головною редакторкою британського фешн-журналу Voguе. І вирішила піти з посади, коли зробила яскраву фінальну точку: сотий випуск із герцогинею Кембриджською на обкладинці. Впродовж цього часу вона писала «Всередині Vogue». Отже, книга стала щоденником про підготовку до друку, відвідування тижнів моди, події під час інтерв’ю із зірками. Це історія про те, що відбувається за глянцевими сторінками журналу. Як працює редакція, долає негаразди і випускає якісний продукт. На Книжковому Арсеналі у Александри Шульман була автограф-сесія біля стенду видавництва, тож наші читачі мали змогу трішки поспілкуватися з авторкою. І краще пізнати інший аспект цієї книги: історію людини, яка любить свою справу, але має і буденне життя, як-от вічно зламаний бойлер чи сина, який боїться дантистів. Бо це історія індустрії, розказана щиро і відверто.

Замовити книгу «Всередині Vogue»8. Оленка Мартинюк «Хочу в fashion!»

Підзаголовок цієї книги – як потрапити у сферу моди й лишитися в ній: поради інсайдера. Інтригує? Оленка Мартинюк одна з найвпливовіших фешн-журналісток в Україні, відвідала десятки тижнів моди по всьому світу і вирішила поділитися досвідом. Ця книга – фактично інструкція для тих, хто мріє про світ моди. Які бувають професії, що робити, якщо немає досвіду, як оформити резюме і поводитися на співбесіді? І коли вас візьмуть, чим варто зайнятися у перший день, яка культура листування існує у фешн-сфері, як потрапити на тижні моди у світі… І це лише невелика частина усіх «як», на які відповідає Оленка Мартинюк. Авторка презентувала «Хочу в fashion!» на Книжковому Арсеналі, тож після запитань від аудиторії можемо стверджувати: усе, що вас цікавить є у цьому виданні.

Замовити книгу «Хочу в fashion!»9. Філіп Гук «Галерея пройдисвітів»

Книга про арт-дилерів від людини, яка 40 років працює на арт-ринку. Що чекає читачів? Розповідь про історію мистецтва через призму діяльності арт-дилерів, приправлена дрібкою інтриг, підробок і крутійства. Різні підходи до продажу мистецтва та трансформація поглядів торговців від 1700 року до сьогодення. Як Вільям Б’юкенен спекулював, чому Поль Дюран-Руель вирішив продавати художників, які не були популярні, звідки взялася любов до старих митців, наприклад, як Мікеланджело та чому коли помер король, траур був лише вдаваний? Спойлер: бо його колекція картин була ласим шматком.

Замовити книгу «Галерея пройдисвітів»10. Ганна Улюра «365 книга на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»

Хочете прочитати 365 книг? Можна почати із цієї одної. Ганна Улюра написала про світові шедеври і невідомі твори. Вона знайшла цікаві книги у Давній Греції, середньовічній Японії, Африці, обидвох Америках… Жодних спойлерів, лише стислий опис ідей та досвідчені літературознавчі коментарі. Ця книга інтригує, заохочує читати більше, відкривати нове. Щоб врешті решт, не «справляти враження», а бути насправді. У виданні окрім 365 захопливих есе про 365 захопливих книжок ще 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової. Таке поєднання точно не дасть нудьгувати.

Замовити книгу «365 книга на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»


Дякуємо кожному, хто відвідав стенд ArtHuss на Книжковому Арсеналі! Ми отримали багато позитивних відгуків і щиро радіємо, що книги про культуру знаходять своїх читачів, що книги для дизайнерів та ілюстраторів тепер є вдома у талановитих людей, що книги про моду допоможуть комусь потрапити на fashion week… Для команди видавництва це були напружені кілька днів, але завдяки вам ми знаємо, що все не даремно!


__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво читайте в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх