літературознавство про авторів про книжки arthuss психологія

Поради від Марії Руссо, як прищепити любов до читання змалечку

Поради від Марії Руссо, як прищепити любов до читання змалечку

Книжкова новинка «Як виховати читача» від редакторок «The New York Times Book Review» Памели Пол і Марії Руссо містить безліч практичних порад, які допоможуть батькам привчити дітей до читання. І отримувати задоволення від нього.


«Найпростіша річ, яку ви можете зробити – це наповнити свій дім книгами. І це підтверджують навіть психологічні дослідження», – ділиться Руссо. Наявність паперових книг вдома викликає інтерес у дітей змалечку, особливо коли вони бачать, як батьки взаємодіють із цими прямокутними об’єктами на полицях. Шурхіт сторінок, запах паперу… Усе це залучатиме різні органи чуття дитини і спонукатиме пізнавати світ.


Памела Пол і Марія Руссо підкреслюють, що дорослим необхідно зробити середовище читання захопливим, не змушувати дітей робити те, що їм не подобається. А навпаки, помічати інтереси і пропонувати книги, у яких можна знайти більше додаткової інформації. Діти самі підкажуть, що хочуть читати і до чого вони готові. Також авторки радять не тиснути, якщо дитина не хоче читати у певному віці і бунтує. «Для батьків важливо уміти зняти напругу, особливо у перші шкільні роки. Підтримуйте самостійні вибори книг, щоб дитина не просто навчилася читати, а полюбила це», – стверджує Марія Руссо.


Ось ще кілька порад від Марії Руссо, що допоможуть батькам зацікавити дітей читанням змалечку:

  1. Читайте вголос. «Це ключ до виховання читача. Це зв'язок між батьками та дітьми. Це встановлення зв'язку і сприйняття книг як розваги і задоволення».
  2. Не припиняйте читати книжки з картинками, коли діти «виросли». Марія Руссо переконана, що коли діти йдуть в школу, зазвичай батьки перестають читати на ніч. Проте це не правильно, адже після важкого дня (з читанням заплутаних підручників) у дитини має бути джерело приємних і яскравих емоцій, пов'язаних з книжками. До того ж, це допоможе підтримувати довірливі стосунки.
  3. Не засуджуйте вибір дітей. Навіть якщо це книга, що здається вам безглуздою. Підтримуйте дітей, коли вони обрали щось самостійно.


Книга «Як виховати читача» має корисні поради на кожній сторінці: як створити ритуали читання і підібрати бібліотеку, як взаємодіяти з дітьми, які не хочуть читати… А також у одному з розділів знайдете перелік книг за тематикою та віком, які зацікавлять як немовлят, так і підлітків.Замовити книжку «Як виховати читача»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх