мистецтво про книжки arthuss

«Перманентна революція» Аліси Ложкіної - послідовно про розвиток та становлення українського мистецтва

«Перманентна революція» Аліси Ложкіної - послідовно про розвиток та становлення українського мистецтва


Вивчення історії становлення мистецтва рідної країни завжди на часі, а книга кураторки та арт-критикині Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.» - неймовірна праця, котра може стати прекрасним початком детального заглиблення в тему становлення та розвитку сучасного українського мистецтва.

У які б часи ми не жили, ідея існування незалежної, цілісної, вільної від загарбників України, без насадження чужої мови та культурних цінностей, завжди була рушійною силою до протистояння та боротьби шляхом створення витворів мистецтв і не тільки. На жаль, протистояти завжди було кому, адже десятиліттями пропагандистська машина поширювала неправдиві наративи щодо України та всього українського, котрі були спрямовані як мінімум на розвиток почуття меншовартості, як максимум на викорінення та знищення України як окремої, незалежної держави..


«Турбулентність, ніяк не закінчиться, болючий пошук власної ідентичності в театрі тіней непростого минулого, життя на руїнах найбільшої утопії ХХ століття і щира, збережена попри численні історичні травми віра в те, що суспільство можна і потрібно змінювати – усе це формує унікальну енергетику мистецтва й клімату в країні загалом».

Аліса Ложкіна «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.»


Отже, про що «Перманентна революція»? Структурно книга поділена на дві частини: мистецтво до розпаду СРСР та мистецтво незалежної України. Загалом книга охоплює майже 150 років розвитку українського мистецтва, а текст являє собою послідовне викладення авторкою інформації про діячів українського мистецтва, вдало комбінуючи з політичним, соціально культурним та побутовим тлом. Книжка написана прекрасною живою мовою, тому читається легко та захопливо.
Проте варто також розуміти, що книга зовсім не філософський трактат про те, чому всі ці події з нами відбувались та продовжують відбуватись, натомість вона дозволить кожному українцю побачити послідовно систематизовану історію становлення українського мистецтва (не лише в столиці України, а й в інших регіонах), провести свій власний аналіз інформації, а також зробити висновки та поставити правильні питання до подій. Авторка також пише про те, що книга характеризується суб'єктивним викладом матеріалу та не претендує на повне охоплення постатей і подій, тож ви не зможете нею користуватися як історично-культурним довідником. Але от що особисто я вам гарантую так це те, що книга дійсно допоможе вам скласти власну широку картину митців та подій, котрі безпосередньо впливали та формували мистецтво України.

Важливим є й те, що «Перманентна революція» зробила великий внесок в руйнування значної кількості стереотипів стосовно українського мистецтва, які, на жаль, просочились в українське та західне суспільство, навіть попри той значний опір, який чинять українці колективно, та кожен особисто.


Авторка тексту: Єлизавета КрамаренкоЗамовити книгу «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – поч. ХХІ ст.»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх