ілюстрація мистецтво підбірки

Правила, списки та дедлайни: Як малювати арт челендж та вижити

Правила, списки та дедлайни: Як малювати арт челендж та вижити

Правила, списки та дедлайни: Як малювати арт челендж та вижити


Трохи tips and tricks, про які не кажуть організатори


«Брати участь у всесвітньому арт челенджі - що може бути краще? Малювати разом з тисячами колег з різних куточків планети, показати свої роботи іншим». Так думала я, коли брала участь у своєму першому малювальному марафоні. Це був, здається, Inktober у 2018-му. Тоді я - ілюстратор-початківець вперше ступила на цю стежину… І майже одразу набила собі метафоричного лоба. Ілюстрації не малювалися, часу критично не вистачало, а в голові ну зовсім не було ідей. Що ж пішло не так? І чому соцмережі повняться роботами невтомних колег?

А ось чому.


Вони знають правила

Артчеленджі - це великий тиск, не всім легко працюється у таких умовах. Якщо ви трохи побоюєтеся вриватися у онлайн-змагання, я б порадила «Малювання на сніданок» Денні Грегорі як перший крок на цій стежці. За допомогою порад автора дуже легко «розмалюватися». Також ніхто не забороняє вам постити щоденні роботи в соцмережі, так ви потрохи звикнете до регулярного постингу.

Варто знати, що більшість з активних учасників челенджів роблять це не вперше. Вони точно знають умови, деталі та нюанси. Тепер і ви знатимете.

Якщо ви вважаєте, що готові взяти участь у малювальному марафоні, обов'язково зазирніть на сайт організаторів та прочитайте правила участі. В деяких, більш хардкорних челенджах, типу MerMay (https://www.mermay.com), ви маєте постити по одній роботі на день на задану тематику протягом місяця. А ще там є призи для тих, хто впорався і переміг. У MerMay 2021 це були графічні планшети Wacom (вони стали спонсорами русального травня).
Організатори Inktober (https://inktober.com/rules) можуть заборонити комерційно використовувати роботи, які були намальовані під час челенджу. Кілька років тому це спричинило величезний скандал в ілюстраторській спільноті і охочих малювати для челенджу стало менше.Дехто з організаторів хоче права на всі роботи, які створюються під час змагання, інші - дають можливість використовувати їх як заманеться. Якісь челенджі тривають роками, інші складаються з одного малюнка, наприклад Draw This In Your Style (https://www.instagram.com/dtiys/). Все це є у правилах.


Вони спрощують

Всі люди мають власний темп. І це абсолютно нормально. Перевага у челенджах звісно завжди у авторів, що малюють швидко - дві годинки і гарна кольорова ілюстрація готова.

Тим, хто працює у складних техніках, потребує особливих умов чи довго підготовки матеріалів - буде тяжче.

І що ж робити? Максимально спростити стилістику малюнків для челенджу і таким чином зменшити час створення. Повірте мені, існуватимуть дні, в які ви будете собі дуже за те вдячні! І в цілому спрощення - експеримент, що не дасть перетворити малювання на рутинні страждання.


Вони обирають

Інколи для того, щоб повноцінно взяти участь у челенджі, треба на місяць відмовитися від іншої роботи. Тобто взяти відпустку і малювати тільки русалоньок, якщо це MerMay. Не всі можуть собі то дозволити. Я от точно не можу.

Наприклад для MerMay або Inktober існує список тем на кожен день місяця - 31 тема. Це значить, що один художник кожного дня має вигадати + створити скетч + обрати кольори + пофарбувати + деталізувати зображення. Ну і звісно ж зробити гарний пост у соцмережах. Бо який у тому сенс, якщо не запостити, егеж. Мені здається, що у такому темпі дуже складно жити цілий місяць, особливо якщо ми говоримо про поєднання такої мальовки з робочими замовленнями.

І що ж робити? Оберіть для початку якийсь менш активний, але довготривалий челендж. Наприклад, Still Here Still Life (https://www.instagram.com/stillherestilllife). Там треба малювати натюрморти раз на тиждень-два. Так ви зрозумієте як вам працюється «на задану тематику» і чи варте воно того саме для вас.Вони малюють наперед

Якщо не можна ані на день «випадати» з проєкту, то не можна хворіти, їхати у відпустку або робочу поїздку. У цьому випадку ви не маєте права засидітися за книжкою або провести час з друзями замість малювання. Але хіба існує жива людина яка так насправді може?

Я от не можу, хоча дуже старалася. Варто мені було поїхати у відрядження на два дні під час малювального марафону, як я почала запізнюватися на кілька малюнків. І це «провалля» ставало все більшим і більшим.

І що ж робити? Розкажу вам страшне! Списки тем, які зазвичай існують для довгих челенджей, самі організатори викладають у мережу завчасно. Так учасники мають невеличку фору, щоб продумати концепції, створити скетчі і дещо намалювати. І нею варто скористатися.


Вони знають, що жоден контракт не підписаний кров’ю

Вміння кинути щось тяжке і непотрібне - дуже цінне. Інколи життя складається так, що брати участь у челенджі вже не цікаво, нема на то сил або часу. Вам пропонують класний проєкт або цікавезне замовлення...Але ж ви вже на півдороги до «фінішу». І що ж робити тоді? Та заради бога, закопайте вже ту стюардесу!


Челенджі існують для того, щоб художники помалювали те, за що б самі ніколи не взялися в реальному житті. Для когось це - натюрморти, для інших - русалоньки. Також питання може бути і у техніці. Inktober, наприклад, створений для того, аби діджитальні автори трохи помалювали «живими» матеріалами. Але ні в якому разі челенджі не створені для того, щоб ви страждали, недосипали та малювали з-під палки. Отримуйте задоволення!

Авторка тексту: Таїсія ЯстремськаХочу читати книги


Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss


Наверх