комікси мистецтво про книжки arthuss

«Сила коміксів. Історія, форма й культура» – про все у світі коміксів

«Сила коміксів. Історія, форма й культура» – про все у світі коміксів


Якщо ви з тих людей, які вважають, що комікси це просто журнальчики з картинками для дітей, то ця книжка не для вас. Ні, не так. Ця книга не для вас, лише якщо ви навіть не бажаєте зрозуміти, що таке комікси насправді, звідки вони взялися та яка їх роль у суспільстві. Але якщо ви хочете поринути у світ коміксів, дізнатись історію створення та розвитку та зрозуміти цей культурний феномен – мерщій купуйте книгу «Сила коміксів. Історія, форма й культура» і ви будете задоволені. А якщо ви – фанат коміксів, я думаю мені навіть не потрібно описувати причини мати та купувати саме цю книгу. Ви їх розкажете не гірше за мене, чи не так?

Книга «Сила коміксів. Історія, форма й культура» Пола Левіца, Метью Сміта та Ренді Данкана розповідає дуже багато інформації про історію створення та становлення коміксів як окремого виду мистецтва. Прочитавши книгу, ви також дізнаєтесь термінологію коміксів, цікаві факти, жанрову різноманітність та погляд на комікси зі сторони бізнесу.
Головний герой супергеройського жанру та його основні складові

Структурно книга поділена на три частини: перша частина книги присвячена історії коміксів та періодам розвитку коміксів, друга – процесу створення та жанрам мальописів, третя частина книги містить не менш цікаву та важливу інформацію, а саме: тема бізнесу, смислове навантаження коміксів, сексуалізація жінок у коміксах і т.д.Одним із найцікавіших розділів, на мою думку, розділ про жанрове різноманіття. А саме підрозділ, який містить інформацію про базові складові елементи кожного з персонажів типового коміксу супергеройського жанру. Тож пропоную коротко розглянути, з чого складається головний Супергерой.

1. Місія.

Звичайно, всі вони хочуть боротись зі злом, але кожен з них має свою історію. Свій шлях становлення та усвідомлення. Свою мотивацію та свій біль. Все це і формує розуміння їх власної місії.

2. Сила.

Кожен з супергероїв має свою унікальну силу. У деяких це у прямому сенсі суперсила, яка була отримана шляхом лабораторної помилки чи іншими способами, а у деяких – їх власна натренованість і створення «штучної» суперсили шляхом колосальної та безперервної роботи над собою.

3. Ідентичність.

Це саме те, що допомагає читачу чи глядачу відрізнити одного супергероя від іншого. Найчастіше вказівка на ідентичність міститься у костюмах та іменах героя (часто описуючи суперсилу, яку вони мають).

4. Насилля.

Супергерої борються зі злом буквально. І це завжди було предметом великої кількості дискусій. Тож пропоную самостійно прочитати думку дослідників на цю тему у книжці “Сила коміксів. Історія, форма й культура” авторства Пола Левіца, Метью Сміта та Ренді Данкана


Авторка тексту: Єлизавета Крамаренко


Замовити книгу «Сила коміксів. Історія, форма й культура»


Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх