менеджмент про книжки arthuss

Творчий процес як самостійна навичка. Лист від Дорона Маєра до читачів

Творчий процес як самостійна навичка. Лист від Дорона Маєра до читачів


Любий читачу,

Ми всі починаємо життя як креативники. У дитинстві ми були захоплені створенням різних речей, наша фантазія була безмежна. Деякі з нас втратили інтерес доволі рано, інші продовжували творити упродовж життя як хобі, а дехто з нас перетворив це на кар'єру.


Ми швидко усвідомили, що професійна креативність може ранити. Це вже більше не релакс, як колись. Креативність – це дике створіння, яке не завжди можна приручити дедлайнами і планами. Фрустрація і біль нерідко домінують у перші кілька років креативної кар'єри.


Я пам’ятаю розмову зі своїм керівником, коли після трьох років роботи аніматором я вирішив поділитися своїми складнощами. «Виконуючи кожне завдання, ‒ сказав я, ‒ відчуваю себе так, немов мене кинули в бурхливу воду, мені потрібно дібратися на протилежний берег, але я не вмію плавати. Я кручуся на місці, кашляю, ковтаю воду, намагаюся триматися на плаву… І кожного разу мені це вдається, але я абсолютно виснажений. Це неприємний досвід. Як навчитися плавати? Як мені працювати більш контрольовано?»


У відповідь мій керівник відповів: «Тобі краще звикнути, тому що саме так воно і є».


* * *


Згодом, коли я анімував «Астерікс і вікінги» (мій перший повнометражний мультфільм), вимоги до професіоналізму були значно вищими, ніж все, що я раніше робив. І хоча я працював дуже багато, мені не подобалася моя анімація. Я знав, що можу досягти більшого, знав свою мету, але не шляхи її досягнення.


У той час я знайшов невелику книгу про сценарії «Як писати для анімації» Джефі Скотта. Цікаво, що у цій книзі не було сказано, як повинен виглядати хороший сценарій. Автор зосередився на практичному процесі написання. «Почни тут, потім зроби те, але будь обережний, щоб не зробити це…» ‒ такими словами була наповнена книга.


І впродовж читання я усвідомив, що багато із цих порад можна також застосувати для процесу анімації. Тож я почав застосовувати їх у своїй роботі і знайшов для себе низку корисних нюансів. Це допомогло мені подолати тривожність та покращити свою анімацію. Цей досвід мені запам’ятався. Адже книга про письменництво допомогла мені в зовсім іншій сфері. Що це означає? Чи буде це актуально і для інших творчих сфер? Можливо, я знайшов щось універсальне?


Я захотів це зрозуміти. Тож наступні десять років я витратив на вивчення творчого процесу в різних сферах мистецтва. Я цікавився письмом, веб-дизайном, живописом, архітектурою, музикою, ігровим дизайном, скульптурою і звісно ж, анімацією. Я намагався усвідомлювати кожен етап своєї роботи. Які стратегії корисні? Які поширені помилки?


Поступово утворився набір методів: надійний робочий процес, workflow. Я усвідомив як отримати контроль, зберігаючи хаотичну природу творчості. Я почав застосовувати ці методи не лише у роботі, але й у керуванні проєктами, навчанні студентів, консультуванні колег-митців. Знову і знову цей workflow був корисним.


Ця книга ‒ моя відповідь на питання, яке я поставив своєму керівнику на початку своєї кар’єри. Це книга, яку я б хотів прочитати в той час, адже це позбавило б мене років розчарування і фрустрації. Тож у якій би творчій сфері ви б не працювали, я сподіваюся, мої методи допоможуть вам працювати впевнено і плавно, а головне ‒ отримувати насолоду від процесу.


Дорон Майер


Замовити книжку «Workflow»

_________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх