підбірки

Відвідати галерею… не виходячи з дому

Відвідати галерею… не виходячи з дому


Якщо летіти в іншу країну, щоб побачити Мону Лізу, немає часу, або ж на вулиці завірюха, що й виходити не хочеться… Ви завжди можете «прогулятися» вдома, а також отримати порцію натхнення у онлайн галереях. Ця підбірка музеїв потішить колекціями картин і можливістю придбати шедеври, сидячи в зручному кріслі і домашніх капцях, без галасу аукціонів. До речі, творчим людям такі «прогулянки» також будуть корисні, адже це найпростіший спосіб почерпнути нові ідеї і позбутися творчої кризи. Погляд на минуле дозволяє знайти новий підхід до власної роботи. Запрошуємо вас у…


1. Музей американського мистецтва Вітні
2. Вуличне мистецтво в проекті Google Art Project
3. Мистецтво Британії (Art UK)
4. Артнет (artnet)
5. Art Basel


1. Музей американського мистецтва Вітні

Це один з найвідоміших мистецьких закладів Нью-Йорку. Там зібрані американські твори ХХ та ХХІ століть, а приміщення музею вражає виглядом та конструкцією. Не дарма будівля належить до канону американської архітектури! Вітні потурбувався про відвідувачів: уся колекція музею оцифрована, тож на веб-сайті можна знайти 24 тисячі художніх творів. Це фотографії, фільми, картини, книги, текстиль… Зокрема, музей збирає твори, що відображають сучасну історію. Наприклад, картину Генрі Тейлора 2017 року «Часи, які не змінюються, досить швидко» (The Times That Aint a Changing, Fast Enough), на якій зображений Філіп Кастилія, афроамериканець, якого розстріляли поліцейські, коли він сидів у своєму авто.

Музей американського мистецтва Вітні2. Вуличне мистецтво в проекті Google Art Project

Вуличне мистецтво займає невизначену територію між громадським простором і галереєю, перетворюючи вулиці на музей просто неба. Тож проект Google Street Art зібрав найдивовижніші приклади вуличного мистецтва у світі. Тим, хто вважає стріт-арт вандалізмом ця підбірка дозволить поглянути на усе з іншої точки зору. Адже вуличне мистецтво відображає культуру, історію, активізм та суспільні ідеї жителів міст. У Google Street Art Project можна подивитися на Буенос-Айрес, Берлін та інші міста. А деякі стіни і міста доповнюють аудіо-путівники, які розповідають історії і занурюють у атмосферу вулиці.

Вуличне мистецтво в проекті Google Art Project3. Мистецтво Британії (Art UK)

Ця онлайн-платформа об’єднує художні твори різних культурних установ Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії (а це більш ніж 3200 закладів). Їх мета: популяризувати мистецтво та зробити його доступним для громадськості. Ви знайдете тут картини Вінсента Ван Гога, Френсіса Бекона, Адольфа Валетт, Ренуара, Мері Біл та багатьох інших. А якщо цих імен не достатньо, то просто знайдіть те, що зацікавить: на сайті більш ніж 40 тисяч імен митців, а зручний пошук дозволяє сортувати картини за країнами чи періодом. Також можливе сортування за національністю: не показує широкий спектр міжнародних художників, чиї роботи розміщені у британських установах. У Art UK також має інтернет-магазин, де можна придбати різноманітні принти: абстракції, квіткові мотиви, імпресіонізм та інше. Чудовий спосіб прикрасити оселю чимось оригінальним.


Мистецтво Британії (Art UK)


4. Артнет (artnet)

Цей сайт ‒ знахідка для колекціонерів, адже реєструє діяльність аукціонів мистецтв протягом останніх 30 років. Тож можете використовувати Артнет, щоб краще з’ясувати, як працює міжнародний ринок мистецтв. Покупці використовують сайт, щоб оцінити мистецтво та прийняти рішення щодо купівлі. Ви зможете відстежувати аукціони та продажі, а також запропонувати торги за твори Банського, Сол Ле Вітта і Демієна Херста… Адже на сайті представлені найсвіжіші сучасні витвори мистецтва, які надають галеристи. А у розділі новин є актуальна інформація про тренди, мистецькі ярмарки і усе, що потрібно знайти про сучасний арт-світ, митців та колекціонерів.

Артнет (artnet)5. Art Basel

Зараз це одна із наймодніших та найвідоміших мистецьких ярмарок у світі. А у 1970-х роках була всього лиш невеликим приватним розпродажем у Швейцарії. Зараз представництва є не лише у Базелі, але й у Маямі та Гонконзі. Art Basel приваблює відомих та заможних людей, які приїжджають не лише побачити мистецтво, а й відвідати вечірки. Інтернет-каталог сортує колекції по ярмаркам, тож відвідувачі сайту можуть обрати змішані витвори мистецтва, наприклад із Art Basel Miami Beach 2014, або колецію Відкриттів на Art Basel у Гонконзі 2018-го року. Якість фотографій дозволяє збільшити зображення настільки, що можна розгледіти текстуру і матеріал творів.


Art Basel


Тож надихайтеся! А якщо хочеться дізнатися про мистецтво більше, просто зробіть пару кліків на сайті ArtHuss і оберіть будь-яку нашу книгу.

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх