Як читати у відпустці, щоб книги допомогли відпочити

Як читати у відпустці, щоб книги допомогли відпочити

Ми читаємо дуже багато щодня: новини, вивіски, електронні листи, рахунки, стрічка соцмереж… Проте як часто ми читаємо для задоволення? Відпустка – саме час, коли можна забути про робочу пошту і зосередитися на книгах.

Відкриваючи книги ви відгороджуєте себе від стресових факторів, частота серцевих скорочень сповільнюється і знижується напруження м’язів. Вчені з університету Сасекса вирахували, що читання зменшує стрес на 68%, тож це додатковий аргумент, щоб почитати у відпустці.

Звісно, не можна вмістити усю бібліотеку у валізу, серед легких суконь, шортів, купальників та плавок чи тюбиків з шампунем. Тож як обрати одне видання, яке би потішило вас під час відпочинку? Ми зібрали кілька порад:


Не гоніться за бестселерами

Звісно, гучні імена і назви книг привертають увагу. Проте водночас ви формуєте завищені сподівання. І є шанс, що ви застрягнете із не цікавою для вас книгою. Тож краще обирайте тему, що актуальна для вас, навіть якщо книга не бестселер чи новинка. Таке читання без очікувань дасть можливість розслабитися і просто пізнавати тему. Якщо вас цікавить культурні теми, рекомендуємо книгу «Замах на мистецтво». Це арт-детектив, що містить інтригу, руйнування стереотипів та викриття злочинів у арт-світі. Чому Мона Ліза стала популярною після викрадення, хто сказав, що Ван Гог – божевільний та як розпродували мистецтво з музеїв? Тема мистецтва подана у легкому та захопливому форматі. Ви будете отримувати нові знання та не напружуватися при цьому.


Орієнтуйтеся на розмір

Краще не беріть величезну товсту книгу у відпустку. Адже вона значно збільшить вагу валізи і не факт, що у вас буде багато часу на читання. Є різні види відпочинку, якщо ви захочете багато гуляти, відвідувати екскурсії, плавати… То часу на читання забракне. І Вас може переслідувати почуття провини, коли книга буде лишатися на паузі. Тож радимо взяти щось компактне, наприклад, книгу «Візуальна культура». Зручний невеликий формат пасуватиме у ручну поклажу, а актуальна тема розважить ваш вільний час. Щодня нас щось оточує, ми бачимо сотні зображень, які впливають на нас. Тож з цією книгою ви зможете краще усвідомити та зрозуміти те, що нас оточує. А особливо цікаво помічати такі речі у новому середовищі.


Мотивуйте себе

Якщо читати не хочеться, не змушуйте себе. Проте інколи варто додати собі мотивації. Наприклад, якщо вам подобається фотографувати чи вести блог в Інстаграм, поєднайте це з читанням. Діліться цитатами, враженнями, фотографіями книги. Популярний хештег #bookstagram об’єднує любителів читання по всьому світу. Обирайте візуально привабливі книги з великою кількістю ілюстрацій. Наприклад, книга «Архітектура щастя» Алана де Боттона містить багато зображень будівель, ви можете блукати у новому місті і помічати схожі архітектурні деталі. Фотографувати, читати і знаходити паралелі. Ваша сторінка в інтернеті може перетворитися на арт-проєкт з пошуків відповідників зображенням та реальності! І ви можете вигадувати власні способи мотивації, щось унікально ваше.


Запитайте себе

Що вас цікавить? Можливо ви б хотіли присвятити час вивченню нового у відпустці? Виділити час для хобі? Що це буде: анімація, ілюстрація, графічний дизайн, дизайн інтер’єру… Якщо ви плануєте ремонт і хочете знати, як влаштувати простір, то можна більше дізнатися про це впродовж відпочинку, коли ніякі справи не відволікають. Ви можете свіжим поглядом поглянути на свої смаки. І в цьому допоможе «Мистецтво затишку». Це книга дизайнерки Фріди Рамстед, яка розповідає про нюанси освітлення, розташування об’єктів у інтер’єрі, кольорові поєднання… Всеохопні основи основ, аби ви втілили ваші мрії.Насолоджуйтеся

Це не порада, а побажання. Яку б книгу ArtHuss ви б не обрали, читати буде приємно, а розглядати зображення.


Хочу замовити книжки

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх