ілюстрація мистецтво про книжки arthuss уривки із книжок arthuss

Як малювати портрет

Як малювати портрет

«Малювання на сніданок. Тисяча способів насолодитися життям, навіть якщо часу немає ні на що»

Денні Грегорі

Перекладачка: Марина Ільницька


Як малювати портрет

Портрет — це враження. Він повинен передавати головні, визначальні риси портретованої людини. Це може бути зачіска, форма носа, розмір очей або величезні, напомаджені й закручені догори вуса.

Ваша мета полягає не в тому, щоб точно передати ці риси, а в тому, щоб суб’єктивно схопити їхню сутність.

Майте на увазі: усі бачать по-різному, не так, як ви. Це стосується і вашої «моделі»: людям важко подивитися на себе збоку. Тому не зациклюйтеся на тому, що інші думають про ваш малюнок, особливо в процесі роботи. Пожартуйте, що ніс справді кирпатий.

Почнімо з того, що уважно подивимося на людину перед собою. Яке враження вона справляє?

Енергійна, мужня, замкнута, напружена, вахлак?


Тепер подумайте, як це найкраще передати. Швидкий малюнок пензлем? Воскові олівці? М’який олівець? Ручка з тонким пером?

Гаразд, пора малювати. Відзначте крупні деталі на обличчі моделі. Щелепа, загальні обриси голови і волосся, щоки, чоло.

Тепер чіткіше промалюємо все новими лініями. І знову погляньте на орієнтири. Як розташовано верхні кінчики вух відносно очей? А відносно кінчика носа? Як далеко верхня повіка від краю волосся? Що ширше — кутики рота чи зовнішні краї ніздрів?

Проте не зациклюйтеся на спостереженнях. Нехай рука рухається вільно. Не витрачайте на портрет більше як 5–10 хвилин.

А тепер перегорніть сторінку і намалюйте ще один портрет.


Переносьте все на папір швидко, як імпресіоніст. Можна зробити швидкі вимірювання: як співвідноситься ширина обличчя з відстанню від підборіддя до очей? Де справжній центр обличчя? Звідки починається шия? Тепер додамо ще кілька рис. Зверніть увагу на форму очей: мигдалюваті, круглі, кутики тягнуться вгору. Нашвидку позначте розташування очей, форму носа, товщину губ, вуха.


Селфі

Не те щоб я хвалився, але я супермодель. Та й ви теж. Найслухняніша, найдоступніша, завжди готова позувати модель кожного художника й художниці — вони самі. Ось чому митці так багато пишуть автопортретів. Рембрандт писав автопортрети не тому, що був самозакоханим нарцисом і мав себе за неймовірного красунчика, а тому, що його кругле обличчя й кирпатий ніс завжди були під рукою.


Отож, якщо хочете навчитися малювати людей, почніть із себе. Сідайте перед дзеркалом і малюйте, що бачите. Це може налякати. Це може привести вас до пластичного хірурга. Проте так ви дізнаєтеся про себе більше і навчитеся малювати кого завгодно.

Дотримуйтеся тих самих правил, як при створенні портрета. Виберіть інструмент, що пасує до настрою, потім накидайте крупні форми і продовжуйте працювати й вимірювати, деталізуючи.

Спробуйте різні ракурси, відображення в кривих дзеркалах і на блискучих поверхнях — все, що відбиває вашу сутність сьогодні.

*****Замовити книгу «Малювання на сніданок»


__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво - в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх