ілюстрація анімація бізнес графічний дизайн дизайн дизайн інтерєру менеджмент мистецтво про авторів про книжки arthuss

Як організувати творчий процес

Як організувати творчий процес

Якщо ви керуєте своїм творчим процесом, вас ніщо не зіб’є з наміченого курсу. Ви не будете плисти за течією та залежати від примхливих спалахів натхнення. Тож креативність – це структура, плани і дедлайни. Та серед них є місце для творчості. Вміння керувати своїм часом – одне з найцінніших, якщо ви працюєте як фрілансер або ж виконуєте роботу дистанційно. Пропонуємо вашій увазі кілька порад, як структурувати свою роботу.


Дотримуйтеся розкладу

Коли ви працюєте з дому, дотримуйтеся повсякденних ритуалів, які ви виконували, коли ходили в офіс. Або ж налаштуйте свою рутину. Певні години для обіду, перерви, час для спілкування в соцмережах… Може здатися, що це все знижує ефективність роботи, проте регулярні перерви за розкладом допомагають менше відволікатися.


Визначайте пріоритети

Ви сова чи жайворонок? Не змушуйте себе дотримуватися не притаманного вам розпорядку дня, якщо є така можливість. Постарайтеся запланувати те, що вимагає більше енергії і зосередженості на ті години, коли ви найбільш зосереджені та активні. Наприклад, якщо ви знаєте, що після обіду у вас буває спад енергії, виконуйте менш пріоритетні завдання у цей час, допоки не відчуєте друге дихання для більш важливих справ.


Складайте списки справ

По-перше, надзвичайно приємно поставити галочку навпроти виконаної задачі. Проте це також допомагає нічого не забути і коригувати свої плани. Списків справ може бути кілька: більш дрібних впродовж дня, або ж глобальніших на тиждень чи навіть місяць. Таким чином ви зможете збалансувати декілька проєктів одночасно.


А більше про впорядкування творчих процесів читайте у книзі «WORKFLOW. Практичний посібник до творчого процесу». Дорон Маєр працює у креативній індустрії більш ніж 20 років. Тож він виокремив універсальні етапи творчого процесу та описав, як продуктивно організувати свою роботу. У книзі багато технік для концентрації уваги та генерування ідей: емоційна та схематична фіксація, розгортання… Ви позбудетеся шаблонного мислення, легко сформуєте остаточний задум і втілите його у життя.


Замовити книгу «WORKFLOW. Практичний посібник до творчого процесу»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх