графічний дизайн

Як вдосконалити процес графічного дизайну у компаніях?

Як вдосконалити процес графічного дизайну у компаніях?

Коли термінове завдання не дає спокою, а часу в обмаль, натхнення інколи покидає дизайнерів. Можна безкінечно сидіти перед білим аркушем і не почати. А якщо замовник заплутався чого хоче, виникає хаотичний шар правок і уточнень. Ми розуміємо, як важливо налагодити процес дизайну і вдосконалюватися. Тому видаємо серію книг професійної літератури "Основи. Графічний дизайн". До речі, до 29 вересня їх можна придбати зі знижкою. А поки що, ділимося у блозі корисними порадами, які полегшать життя дизайнерам і призведуть до потужних результатів.


Створіть стратегію

Дизайн – це процес і взаємодія, тож наявність плану допомагає отримати хороший результат. Як вдосконалити процес дизайну? Провести дослідження. З’ясувати, яка у вас мета, а якщо немає – створити її. Адже саме наявність мети лежить в основі планів. Щоб бути ефективним, не потрібно звертати гори: мета має бути досяжною. З цього нюансу можна визначити, що саме ви хочете змінити у вашій команді графічного дизайну. Швидка явка на проекти? Якісніший дизайн? Ефективніший зв’язок між клієнтами та дизайнерами? Звітність? А що роблять інші члени команди? Ці питання стосуються досяжних цілей. Обговоріть їх з командою і дайте усім спільний вектор роботи.


Налагодіть процес

Якщо мету поставили, ви готові рухатися далі заради її реалізації. А отже пора створити творчий процес графічного дизайну. Найкращий спосіб це зробити: послухати вашу команду. Саме вони постійно виконують завдання і розуміють слабкі місця. Комусь не вистачає чітких вказівок, хтось дратується через безкінечні правки, хтось хоче більше спілкуватися із замовниками, можливо не вистачає кави у офісі? Ці проблеми вносять хаос у процес дизайну, тож дізнайтеся, що не так, у вас є шанс виправити це і покращити ефективність роботи.

Запропонуйте колегам онлайн-опитування, щоб зібрати відгуки, потім проведіть дискусію, обговоріть проблемні питання. Це хороший шаблон роботи, аби налагодити процес графічного дизайну. Зазвичай він складається із чотирьох етапів.

Етап 1. Бажання клієнта Вам пощастить, якщо замовник буде балакучий і з чітким баченням ідеї, проте зазвичай це не так. Вам доведеться по крупинкам збирати інформацію, тож будьте готові. Адже чим більше деталей ви знаєте, тим краще зможете втілити в життя ідеї клієнта і полегшити життя дизайнеру. Отримайте чіткі відповіді на питання: мета дизайну, конкретні вказівки щодо форми, кольорів, розмірів, спеціальні прохання замовників, ваші ідеї. Можна взагалі працювати без посередників і дозволити клієнтам спілкуватися із дизайнерами. Проте якщо така ідея здається ризикованою, дозвольте дизайнеру створити список питань, на які має відповісти замовник. Пам’ятайте: чим більше деталей відомо, тим кращий результат.

Етап 2. Планування та ескізи Щойно бажання клієнта стане зрозумілим, починайте робити скетчі ідей. Це лише чернетки майбутньої роботи, але зробіть цей етап відкритим. Мозковий штурм допоможе виявити помилкові концепти і не піти манівцями з самого початку. Водночас ескізи дозволять уявити, як може виглядати кінцевий продукт. Це чудовий спосіб комунікації: ідеї, які існували лише в голові дизайнера, стають доступними усій команді на папері.

Етап 3. Творчий процес і правки Перед тим, як ваш графічний дизайнер почне створювати продукт, попросіть кінцеві ескізи. Це допоможе уникнути додаткової роботи і затвердити чи виправити ідеї. Повірте, дизайнер буде вдячний, що не встиг витратити час на створення того, що вам не сподобається. Коли робота буде виконана, обговоріть результат усією командою: це невеличка перевірка, як аудиторія відреагує на дизайн та що можна виправити.

Етап 4. Кінцевий продукт і затвердження Це найкраща частина роботи, на яку всі так довго чекають. Кінцевий продукт має бути чітким проектом, без помилок у дизайні. І щойно керівництво затвердить його, процес завершено. Дизайн готовий зустрітися з ринком.


Ефективний менеджмент

Дизайн-команді потрібне ефективне управління (навіть професіоналам), щоб функціонувати без збоїв у роботі. Команда не створюється за один день, за цим стоять проби і помилки. Проте саме управлінець своїми діями допомагає команді об’єднатися. Або ж руйнує її. Та не варто про сумне. Ось які нюанси має врахувати менеджер, аби створити успішну команду:

  • Чіткий зв’язок між керівництвом, командою розробників і клієнтом.
  • Можливість професійного розвитку і освоєння нового програмного забезпечення.
  • Освітні ініціативи, наприклад, маленька бібліотека в офісі з книгами про дизайн від ArtHuss.
  • Баланс робочого процесу і рівномірний розподіл завдань.
  • Справедлива винагорода, аби уникнути вигорання.
  • Дружня атмосфера офісу, що спонукає до творчості.

Ці елементи впливають на продуктивність, тож в інтересах керівництва створити сприятливі робочі умови. Інколи, щоб розвантажити основну команду, варто найняти графічних дизайнерів віддалено для вирішення буденних задач. Це допоможе команді зосередитися на більш важливих проектах. Пробуйте різні варіанти для налагодження роботи, цікавтеся думкою працівників. Адже ефективний менеджмент покращує процес планування, швидкість та ефективність.

А головне – вірте в команду, дозвольте дизайнерам експериментувати. Дуже легко потрапити в пастку зони комфорту, робити монотонні проекти і не напружуватися. Це безпечний шлях, проте позбавляє шансу створити щось вражаюче. Тож дайте команді можливість вчитися, зростати, робити помилки і виправляти їх. Інвестиції в працівників повернуться сторицею: лояльністю до компанії, комфортним процесом взаємодії і оригінальними результатами.

__________________________________________________________

Читати  «Новини» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво дізнавайся в нашому блозі.

Читати блог ArtHuss

Наверх