Як знімати неймовірні фотографії: композиція, експозиція та світ без меж

Як знімати неймовірні фотографії: композиція, експозиція та світ без меж

«Як знімати неймовірні фотографії», Генрі Керол

Переклад: Яна Босак


Композиція. Провідні лінії

Шукай провідні лінії

Вдала композиція запрошує тебе у подорож. Твої очі мандрують стежкою в зображенні, яка веде кудись за задумом фотографа.

Тут Анрі Картьє-Брессон зняв просту сцену та створив із неї щось красиве. Потужна перспектива згори вниз відразу створює відчуття падіння у композицію. Потім наші очі фіксують поруччя на першому плані та спускаються сходами. Коли перила повертають ліворуч, у полі зору починає домінувати бордюр. Лише потім ми рухаємося вздовж вигину, щоб дійти до суб’єкта — чоловіка, що проїжджає повз на велосипеді.

Така суворо контрольована візуальна подорож називається «провідною лінією», і фотографи її люблять.


Використовуй провідні лінії, щоб створити композиційну структуру та привернути увагу глядача до основних елементів.


Часто одна провідна лінія — це все, що тобі потрібно. Вона матиме найбільшу силу, якщо вриватиметься у зображення від краю рамки.

Якщо ти будеш дивитися на світ широко розплющеними очима, то знайдеш провідні лінії скрізь — від зближення залізничних колій до гілок на деревах чи тріщин у скельному урвищі. Не соромся робити ці лінії провідними в зображенні.

У цьому випадку Картьє-Брессон змусив наші очі зробити різкий маневр, щоб підсилити суть фотографії — рух.Фото: Департамент Вар, Єр, Франція Анрі Картьє-Брессон 1932


Експозиція. Експокорекція

Деталь у тіні

Контражурне світло — спокусливе і красиве. Втім, як і з багатьма спокусливими та красивими речами, із ним варто поводитися обережно.

Ця зворушлива фотографія Джо Метсон Скотт показує юну балерину, яка відпочиває на перерві під час виснажливої репетиції у Національному молодіжному балеті. На світлині вона сидить сама, глибоко у своїх думках, а тому викликає емпатію в будь-кого, хто знайомий із тиском балетного виконавства. Це фото таке промовисте, тому що переекспоноване денне світло ллється крізь відчинене вікно, і, мабуть, є для дівчини символом втечі та вибору між «здатися» і «продовжувати боротьбу».

Те, що ми бачимо обличчя дівчини та його стурбований вираз, робить фото ще промовистішим. Знімаючи в контражурі (когось перед вікном — типовий приклад), ми часто зберігаємо лише силует і втрачаємо деталі обличчя. Так стається, бо світло всередині значно темніше, ніж світло за вікном.


Щоб виділити деталь у тіні, використовуй корекцію експозиції та прокрути до +.


Так усе зображення стане світлішим. Деякі світлі частини можуть розчинитися, але не хвилюйся про це, поки деталі основного суб’єкта є видимими. Умови освітлення впливають на те, наскільки тобі треба збільшити експокорекцію. Тож найкращий спосіб це відчути — взяти камеру та практикуватися.Фото: Лора Візі у костюмі лисиці. Національний молодіжний балет Джо Метсон Скотт 2010


Бачення. Світ без меж

Дивись очима, а не крізь камеру

Американський фотограф Едвард Вестон бачив світ не так, як інші. Це й зробило його майстром фотографії на всі часи. Втім, якби Вестон проводив увесь свій час, дивлячись в об’єктив, замість того, щоб справді бачити, то цей скромний перчик з’їли б задовго до його трансформації в один із найвідоміших знімків ХХ століття.

Чудові фотографії — це результат «бачення» очима. Якщо ти занадто швидко хапаєшся за камеру, то ризикуєш побачити велике нічого. Взагалі погляд крізь камеру має бути останнім елементом пазлу.


Іноді залишай камеру в сумці та проводь день у «баченні».


То що ж такого побачив Едвард Вестон у «Перці № 30», що захотів його сфотографувати? Дві постаті в обіймах? Прогин людської спини? Силача, що грає своїми м’язами? Чи просто красиву абстрактну форму? Ближче до теми, що ти бачиш в «Перці № 30»?Фото: Перець № 30 Едвард Вестон 1930


*****


Книга доступна у двох варіантах обкладинки!


Замовити книгу 

«Як знімати неймовірні фотографії (обкладинка: човен)»

або 

«Як знімати неймовірні фотографії (обкладинка: автобус)»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх