дизайн інтерєру про книжки arthuss стиль життя

Як зробити оселю інструментом змін у вашому житті

Як зробити оселю інструментом змін у вашому житті


Простір, у якому ми живемо, впливає на нас значно більше, ніж здається. Настрій, самопочуття, стосунки з близькими людьми можуть покращитися залежно від вашого помешкання. Авторка книги «Щасливий дім» Ребекка Вест вирішила поєднати інтер’єр та психологію. Вона досліджує, як зробити свою оселю максимально комфортною, пристосованою до ваших потреб.

Ми обрали для вас кілька порад із книги «Щасливий дім» із практичними порадами, які можна використати у вашому житті.


1. Визначте пріоритети

Ваш дім ‒ це інструмент, який допоможе усвідомити ваші мрії. Окресліть пріоритети для вашої оселі, будь-які побажання, що спадають на думку. А потім виділіть три найважливіші. Наприклад, Ребекка Вест видалила для себе такі пріоритети: можливість спокійно працювати з дому, відчувати єднання з природою, запрошувати гостей з інших міст, щоб вони мали місце де переночувати у домі.

У вас можуть власні пріоритети. Проте найважливіше питання: чи відповідає ваша оселя цим вимогам? Якщо ні, запишіть одну зміну, яка може наблизити вас до виконання трьох ваших пріоритетів. Якщо ви живете з кимось, дайте можливість висловитися кожному жителю оселі та визначте точки дотику ваших пріоритетів, не критикуйте потреби інших, прийдіть до спільного займенника.


2. Дбайте про домашню атмосферу

Домашня атмосфера є основою вашого здоров’я та чудового самопочуття. Впорядкуйте своє житло так, щоб воно допомагало позбутися шкідливих звичок, адже не можна нехтувати впливом вашого дому. Наприклад, якщо ви хочете зменшити споживання солодкого, заховайте цукерки найдалі у шафці, покладіть їх у ємність, яку складно відкривати. Хочете додати спорту у життя ‒ повісьте велосипед на помітнішому місці, щоб до нього був легкий доступ.

Ребекка Вест пише, що важливо дбати про три речі: захист, стабільність та сталість. Подумайте, які речі вдома посилюють у вас ці відчуття, вони важливі для психологічного комфорту вдома.


3. Не бійтеся викидати речі

У книзі «Щасливий дім» авторка пише, що варто позбуватися зайвих речей: «Кожна річ займає місце у вашому серці та розумі. Якщо речей занадто багато, тоді місця для нових веселощів, нового захоплення й узагалі будь-чого нового катма».

Тож ось що радить Ребекка Вест: оберіть одну кімнату, опишіть предмети, що є у ній і для кожного зробіть короткий опис: яку емоцію викликає цей об’єкт, як часто ви ним користуєтеся, хто її купив і навіщо? На основі цієї короткої інформації вам стане легше усвідомити, які речі насправді не надто важливі для вас. Тож звільніть місце для нового і викиньте речі із зайвим емоційним тягарем.4. Персоналізуйте свою оселю

Якщо у вас немає досвіду декорування, то навряд чи ви створите довершений простір, проте не налаштовуйте себе на провал. Персоналізувати оселю не так і складно, подумайте про функційність. Облаштуйте свій дім відповідно до способу життя. Якщо ви влаштовуєте вечірки, не купуйте білі килими, на яких можна лишити плями від соусу чи вина. Якщо вам не хочеться витрачати час на прибирання пилу, не робіть скляні полички для демонстрації колекції статуеток.

Простіше кажучи, не слідуйте трендовим дизайнам, що ви бачите у соцмережах, дбайте у першу чергу про ваш комфорт та створюйте власну історію. Якщо ви були на морі і зібрали мушлі, складіть їх у скляну ємність, це і буде елемент декору, що розповідає персоналізовану історію.5. Подбайте про душевну гармонію

Що означає «дім, сповнений духовності»? Це не обов’язково дім, де читають Біблію чи створюють вівтар. Це місце, де ви можете відчувати душевний спокій та гармонію. Місце, де можна відпочити від хаосу життя та відновити внутрішню енергію.


Скористайтеся книгою Ребекки Вест «Щасливий дім», щоб знайти корисні поради для себе та створення затишку у оселі.Замовити книжку «Щасливий дім»

__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх